reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne!

wy piszecie o miarkach mleczka 150 z tendencją wzwyż...:baffled: a u mnie dzis co trzy godziny po 75-90ml tylko zjada...:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:wcześniej wciągała 90-110ml...
Nie wiem czy to przez to, że mieszam to sztuczne mleko z cycowym jak mi pielęgniarka środowiskowa radziła, czy co..???:wściekła/y:

Mj jak mieszasz ze swoim to pewnie mała bardziej się najada,a poza tym nie ilość jedzenia ale przybieranie na wadze jest najważniejsze:)

a w nocy jeśli się budzi to najlepiej żeby odzwyczaić od mleczka dawać herbatkę i polecam stałe goziny karmieni,u mnie się sprawdza
 
reklama
Hej m j pewnie Cie nie pociesze,ale ja wlasnie zakonczylam nocne wstawanie do synka a skonczyl 10 miesiecy.Jak przeszedl z piersi na butle to ani myslal o zaprzestaniu nocnych pobudek,przepajanie nie pomagalo,po prostu sie z tym pogodzilam i czekalam.Wyszly zeby(6 w przeciagu 2 dni ) i spi od 20-ej do 8-ej.Z dnia na dzien mu sie odwidzialo.Niestety szkrab juz masowal sobie dziasla od 3-go miesiaca zycia i chyba ten bol byl tego przyczyna. Starszy syn jak mial chyba miesiac to spal po 12 godzin w nocy bez pobudki,ale byl na mieszance prawie od urodzenia.
Pisze to zeby Cie pocieszyc,ze nie jestes sama z tym 'problemem ".
Sluchaj rad dziewczyn o dopajaniu...moze akurat u Ciebie sie sprawdza.Moze sprobuj dac Vibrucol na noc czasami jak juz nie dajesz rady,ja mialam chyba ze 3 razy takie kryzysy od niewyspania i przerwa byla dluzsza,pozdrawiam;-)
 
Dziekuję dziewczyny za rady...
Aisha dobrze akceptuje te mieszanki mleczka (sztuczno-mojego) - o co się obawiałam początkowo...zmieniam jej czasem proporcje, w zależności od zapasów swojego mleczka jakie mam - zwykle jest to z przewaga sztucznego...Wypróżnia się ładnie - robi 2-3 kupki dziennie, więc myslę że dobry efekt...W sobotę wciągnęła 130 ml - to był rekord w ciągu ostatnich kilkunastu dni...
W nocy niestety 2razy pobódka to norma...
Może rzeczywiście spróbuje z tym nocnym przepajaniem...
Mam pytanie..czy wasze dzieci śpią ze smokami..??? Bo moja zasypia ze smokiem, a potem śpi bez jak jej wypadnie (ale nie płacze)...budzi się na mleko dopiero...

Ile razy przepajacie dzieci w ciągu doby..?Czy po każdym sztucznym mleczku..? Bo ja podaje Aishy tak jakieś 1,5-2,0h po mleku i wypija ok.20ml herbatki...Czy to normalnie czy za mało?

tulipanek - ona juz dobre 2 tygodnie wpycha całe piąstki do buzi, niemal czasem kończy się to odruchem wymiotnym, ślini się bardzo - więc myslę, że to zwiastuny ząbków także...

Diana - kurde...ale Aisha nie ciągnie cycocha...:no:pije z butli..nawet jak jej więcej naszykuje, to nic z tego...:no:a do piątku była na przemiennym karmieniu (sztuczne/moje) od piatku na mieszankach mlecznych (sztuczne-moje)

yulkana - to samo mówi mi mama, że najważniejsze że przybiera na wadze i je systematycznie - a ilość nie gra roli - bo Aisha chyba do drobniutkich dzieci będzie należeć...;-)

Ja byłam podobno strasznym niejadkiem w okresie niemowlęcym - mama mi powiedziała, że mając roczek uzyskałam zaledwie 9kg...a Aishunia ma już 5,7kg...
 
ufff.........150ml herbatki..??????? To ja nie mam szans z Aishą przy Tobie i Kubali..;-) Moja maksymalnie 20-30ml wypije...i to wszystko...
 
MJ ty sie nie martw, że Aisha pije mniej...moja Lili też pije tyle co twoja :tak:ale jej starcza
w ciągu dnia podstawiam jej butelkę z herbatką lub soczkiem kilka razy i nie zawsze chce wypic
raz wypije kilka łyczków a raz pociągnie więcej :tak:
 
z tego co mi wiadomo to dziecko nie może wypijać więcej herbaty jak 100 ml na dobę,ale moze się mylę,mój wypija z 2 razy po 20-30!

a od przedwczoraj coś mu się powaliło z jedzeniem i "zrezygnował" z jednego posiłku! około 19.30 je i idze spać,wstawał zwykle koło 4 na papu a teraz około 6-7,potem je ok 11-12 i 16,takze mamy 4 karmienia po 180-220 ml:szok:
 
Mój Wojtek nie chce jeść:( Własnie wypił 30ml i nie chce wiecej:( I tak od paru dni:( Nie wiem czemu tak je:( wypije może 150 przez cały dzień. A na noc jak idzie spać to wypija 150 i za godzinę znów 150 i wtedy go brzuszek boli:( I płacze do północy po czym ze zmęczenia zasypia... i budzi sie ok 3 i pije normalnie 150. Potem budzi się rano ok. 8 i nie chce pić dopiero ok. 11 wypije trochę i dalej nie chce:( Juz sama nie wiem dlaczego?? Może Wy umiecie mi coś powiedziec na ten temat:)
Pozdrawiam
 
Mój Wojtek nie chce jeść:( Własnie wypił 30ml i nie chce wiecej:( I tak od paru dni:( Nie wiem czemu tak je:( wypije może 150 przez cały dzień. A na noc jak idzie spać to wypija 150 i za godzinę znów 150 i wtedy go brzuszek boli:( I płacze do północy po czym ze zmęczenia zasypia... i budzi sie ok 3 i pije normalnie 150. Potem budzi się rano ok. 8 i nie chce pić dopiero ok. 11 wypije trochę i dalej nie chce:( Juz sama nie wiem dlaczego?? Może Wy umiecie mi coś powiedziec na ten temat:)
Pozdrawiam

przepajasz go..???? Moja Aisha też czasem ma takie akcje ale to nie trwa dłużej niż dzień...apetyt potem wraca...Nie martw się..dziecko je tyle ile potrzebuje..ważne, że jednak coś je..tego nauczyły mnie tu mamy październikowe...Apetyt Wojtusia wróci napewno..może po prostu ma gorsze dni...
 
przepajasz go..???? Moja Aisha też czasem ma takie akcje ale to nie trwa dłużej niż dzień...apetyt potem wraca...Nie martw się..dziecko je tyle ile potrzebuje..ważne, że jednak coś je..tego nauczyły mnie tu mamy październikowe...Apetyt Wojtusia wróci napewno..może po prostu ma gorsze dni...
Dzięki za pocieszenie:) Mam nadzieję że to co napisałaś się sprawdzi i Wojtas zacznie pić normalnie:)
 
reklama
Napewno nie :no:
Jak Kuba miał niecałe 2 miesiące to pytałam o to położną środowiskową i powiedziała mi, że dziecko w jego wieku jednorazowo może wypić nawet do 150 ml :tak:
A położna chyba wie co mówi ;-)

ale tu nie chodzi chyba o to, ile dziecko da radę wypić, tylko ile herbatki wolno dziecku dziennie podać - na moich herbatkach jest napisane: max 100 ml dziennie :szok::szok::szok:
 
Do góry