reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

ja w tym wątku tylko połowicznie, bo karmię pół na pół... jeszcze... :)
co do składu mleka, to wszystkie maja na pewno podobny, ale nie wiem czy identyczny, skoro niektóre mleka niektórym dzieciom nie służą, a inne tak... my zaczęliśmy od Bebiko1 w szpitalu, ale nasza pani doktor powiedziała, że to mleko ma strasznie starą recepturę, że raz zrobili i już nie zmieniają. Przerzucilismy się więc na Bebilon, myślałam, że jest lepszy, bo maluch przestał mieć kłopoty z wypróznianiem, ale to chyba jednak zasługa herbatki koperkowej, którą też jakos w tym czasie wprowadzilismy. Jeżeli chodzi o ilosci, to zjada na dobę ok. 350-400 ml, a resztę z piersi. A piersią karmię tylko i wyłącznie przez kapturki - i zastanawiam się eg i inne dziewczyny, u których kapturki nie zadziałały, czy może nie były złego rozmiaru??
Kapturki są rózne - ja mam dwie pary, bo mama i mąż mi kupili niezaleznie od siebie ;) jedne są nuka, drugie aventu, aventu mam średnie, a nuk nie wiem czy mają rozmiar, ale są trochę mniejsze. I muszę powiedzieć, że nuki Olkowi nie pasują, uzywam tylko tych z aventu. I gdybym miała tylko nuki, to pewnie bym się już poddała, także może warto popróbować rózne rozmiary, jesli nie jest za późno... taka moja skromna sugestia, jeżeli w ogóle chcecie karmic piersią... :)
no a wracając do mleka sztucznego, to mam takie głupie pytanie... zastanawiam się jak karmić butelką poza domem, na spacerze czy w miejscach publicznych, gdzie nie ma możliwości podgrzania mleczka ???
 
reklama
Sa takie pojemniki styropianowe, ja kupiłam, ale niestety nie jestem zadowolona, bo jak wleję wrzątek to po 3-4 godzinach woda jest już letnia. Może one się sprawdzają wiosną i latem jak sa wyższe temperatury na dworze.
 
Ja też mam ten termos na butelki ze styropianu ale :(...krótko trzyma ciepło. Gdy ostatnio byliśmy na badaniach na wszelki wypadek wziełam butlę ale mleczko juz po 2-3 godz było letnie, no ale to zawsze coś.
Ja urzywałam kaptórków z aventu ale mały odwracał glowę i tak się kręcił że te kapturki ledwo sie trzymały i było trudno włorzyć mu do buzi. A nawet jak się włorzyło to i tak nie chciał ssać. A teraz to pokarm zanikł. Nie miałam pojęcia, że są rózne rozmiary kaptórków ::)

 
aha, a wracając do tego składu mleczek, to NAN1 i Bebiko1 według mnie nie mogą mieć identycznego, bo mój synek jadł oba, i nie omieszkałam ich spróbować - znacznie różnią się smakiem. Dodam, że oba były te gotowe ze słoiczków(bo nawet bebiko ze słoiczka różni się smakiem od bebika z proszku).
i... nie żebym się cieszyła Waszymi problemami, ale dobrze jest wiedzieć, że nie ja jedna je mam :) bo myślałam, że to takie proste, rodzi się dziecko i po prostu karmi piersią, i tyle... i tylko ze mną coś nie tak ;)
 
ithildin ja też w tym wątku tak połowicznie, bo karmię pół na pół :)

a jeśli chodzi o termosy to niestety nie są najlepsze ( właśnie dlatego, że dosyć krótko trzymają ciepło)... ostatnio pojawiły się tzw. TERMOTORBY (na dwie butelki) z aventu i chyba je kupię,ale ciekawa jestem czy one trzymają trochę dłużej ciepło niż te termosy (prawdę mówiąc to szczerze w to wątpię :( )..no ale chyba nie ma wyjścia...
 
Myśmy też zaczynali od tego bebika w buteleczkach, takie kazali kupić w szpitalu. W domu tez trochę ich mieliśmy ale one są drogie jedna buteleczka 100ml kosztuje ok 3 zł a dotego smoczek 0k 2, więc zrezygnowaliśmy z nich. Mleko w proszku jest nie da się ukryć tańsze.

Też zastanawiałam się nad podwujnym termosem z Aventu, ale w rezultacie kupiłam zwykły pojedyńczy. Madziunia daj znać czy ten z aventu dłużej czyma ciepło
 
a ja mam pytanie, bo na opakowaniach mlek jest napisane, ze zuzyć natychmiast, a jak Majka czasami potrafi pić nawet i z godzine jedna porcje, to czy to mleko jest nadal dobre????
 
reklama
Ja też karmię moją Zuzię mleczko Bebiko 1 Omneo. Nie zgodze się ze stwierdzeniem że te mleczka to wszystkie takie same. Ja mam Omneo i ostatnio się skończyło i wysłałam męża do sklepu i jak to zwykle faceci- mój wrócił z Bebiko 1 w kartoniku nie Omneo, i sprobowaliśmy dać go Zuzi i zwymiotowała całe robiliśmy 2 podejscia i obydwa skończyły się wymiotami dlatego nie zaryzykowalibymy kolejną zmianą. Co do czasu jedzenia to nasz szrab potrafi meczyc jedną butle przez 1,5 godz. Mamy za to różne smoczki i jak ma smoczek do mleka to jest leniwa i męczy mleczko godzinami za to ze smoczkiem do papek zjada wszysko w 15min. DLatego nocami mam tylko smoczek do papek. Co do odgrzewania mleka to tez mam dylemat. Zuzia czasem pootrafi męczyć 10ml przez godz. i nie wiem czy mogę jej to podgrzewać, bo wiadomo po 20min to mleko marznie. Boje się żeby się nie zatruła.
 
Do góry