reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

madziunia pisze:
a mój mały dostał przed świętami uczulenie na białko czyli ma "skazę białakową" ,policzki i brodę miał tak charakterystycznie wysypane, no i musieliśmy przejść na NUTRAMIGEN (to mleczko to dopiero ma cenę :( 30 zł w aptece bez recepty, bo z receptą 50% taniej)... ;)

Madziuniu a co znaczy "charakterystycznie", bo Majce tez ostatnio wyszły pryszczyki na buźce???
 
reklama
"charakterystycznie" w tym przypadku oznacza, że przy skazie białkowej dzieci mają wysypkę właśnie na policzkach i na brodzie...dlatego skazę białkową łatwo rozpoznać, bo te części twarzy robią się również szorstkie...
 
mój maluch też ma skazę białkową, pediatra stwierdziła to wczoraj, ale powiedziała, że nie jest silna i nie kazała zmieniać mleka, tylko żebym ograniczyła spozywanie nabiału (jeszcze karmię piersią.... :D )
eg na klatece piersiowej to raczej co innego, tak mi się wydaje... a przy skazie białkowej skóra jest szorstka, bo tam są krostki - Adaś ma krostki czy tylko szorstką skórę?
 
Mackowi też wychodzą krostki, zazwyczaj jedna dwie i po dni znikają. Lekarz nie kazał znienać mleczka więc jest chyba dobrze.
Ostatnio Maciek miał szorstką skórę na czole ale jak smarowałam kremem to zaczeło zanikać :laugh:
 
Ile wasze dzieciaczki wypijają mleczka. Na puszce mojego mleczka jest napisane że Zuzia ma zjadać 150 ml 5 razy dziennie. A ona wypija 60-90ml ale tak co 3 godz. Ona chyba w ogóle nie przepada za mleczkiem bo herbatkę pije aż się jej uszy trzęsą a mleczko męczy godzinami
 
Majka wypija średnio 70-100ml tak co 3-3,5 godziny. Ale wieczorem, jak zje przed lub po kąpaniu, to nawet 5-6 godzin wytrzymuje bez jedzenia. A herbatki to pije tak około 50 ml dziennie, ona woli cos konkretnego niz jakąś słabiutka herbatke ;) :laugh:
 
reklama
Pycha u mnie dokładnie to samo- 70-100ml co 2,5-4 godzinki, a herbatki najwyżej 100ml dziennie. Śmialiśmy się wczoraj, że my na Sylwestrze opróżniliśmy ze znajomymi jedną butelkę (no i winko) a mały wypił 4 flachy i jak się obudził rano to najbardziej go suszyło. ;D
 
Do góry