reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

Dziewczyny nie warto się sugerować co jest napisane. Maciek tez je od 50 do 120 ml zalezy kiedy i je co 2 - 4 godz, ale średnia dobowa jest taka że jada trochę więcej niz by jadał to co jest napisane :D
 
reklama
Na puszce mojego bebiko napisali że Zuzia ma jeść 5 razy dziennie po 150ml czyli 750ml dziennie. A u Zuzi wszystko zalezy od apetytu czasem zjada 60 czasem 90. Jakie pampersy używacie, ja na razie uzywam jeszcze 2 czyli od 3-5kg, ale chyba już w krótce przejdziemy na 3 czyli od 4-9kg. Uzywacie pampersy czy jakieś inne. Ja na razie boje sie eksperymentowac. Raz kupiłam w Leader Price pieluchy ale były kijowe wszystko jej wyszło więc miałam dużo prania i sprzątania
 
Na puszce mojego bebiko napisali że Zuzia ma jeść 5 razy dziennie po 150ml czyli 750ml dziennie
Tak samo jest na NAN 1

Majka od kilku dni to średnio zjada 100ml 7 razy dziennie. Bardzo bym chciała, zeby wkońcu w nocy zrobiła sobie dłuższe przerwy i więcej zjadała.

A my też używamy pampersów, jak na razie to 2 jeszcze sa ok, chociaz Majka waży już ponad 5 kg. Tez trochę boję się eksperymentować z innymi i jak na razie żadnych innych nie używaliśmy.
 
Ja sie cały czas zastanawiam nad tym wcześniejszym przygotowywaniem mleczka... cały czas stosuje metodę trzymania zapasu w lodówce, niby każą przygotowywać bezpośrednio przed spozyciem, ale jak to zrobić????!! Ja niestety nie wiem kiedy Olek będzie głodny i nie jestem w stanie czekac na niego z gotowym mleczkiem, a kiedy zgłodnieje to mleko musi byc natychmiast - tyle ile trwa samo podgrzanie to juz dla niego za wiele, a gdybym miała je wtedy dopiero przygotowywać? przecież woda niby musi się gotować 5 minut, potem z 10 minut stygnie... w sumie trwa to bardzo długo... chyba że trzymać tą wodę, która się już wcześniej zagotowała i tylko ją podgrzać do tych 40 stopni i wtedy zrobić? nie wiem... jak to robicie?

Pampersów uzywałam, ale teraz przerzucilismy sie na huggies, 3-6 kg, jak pierwszy raz ten drugi rozmiar załozyłam, to byłam w szoku, że dobry, bo wczesniej te 2 do 5 były ciągle za duże ::)
 
A my trzymamy przegotowana wodę w podgrzewaczu i tylko wsypujemy mleczko i gotowe, wewentualnie czasami troszke trzeba przestudzić ta wode. Majka tez długo nie wytrzymuje i jak jest głodna to jest wielki płacz.
 
Ja najpierw podgrzewałam jedzonko w podgrzewaczu ale to dośc długo trwało więc teraz gotuję wodę w garnuszku który przeznaczyłam tylko do tego a jak jest potrzeba to ja podgrzewam i robie mleczko. Jakiej wody używacie do mleczka? Ja mineralnej niegazowanej.
Gdzieś wyczytałam że w 2 miesiącu maluch powinien zjadac 6 razy po 120-130ml czyli ok 720-780ml.

Ja używałam róznych pieluch, najbardziej byłam zadowolona z heppy. Maciek ma duży brzuszek i szczupłe uda więc nie każde pieluchy dobrze na nim lezą. Ostatnio musiełam kupić pieluchy z biedronki, po prostu zagapiłam się i w domu miałam tylko duże pieluchy a tu akórat wigilia i najbliżej było do biedronki. Pieluchy te dośc szybko przemakają i trzeba je bardzo często zmieniać.
A jakich uzywacie husteczek?
 
Ja tam się nie bawię w ceregiele. Mleczko rozrabiam w normalnej przegotowanej wodzie z kranu. Naraz zawsze zrobię kilka butelek i wstawiam je do lodówki, potem tylko podgrzewam w podgrzewaczu.
120ml to jeszcze mały w życiu nie zjadł, najwyżej 100 i to w nocy. A tak zjada od 50 do 90ml. Tyle że czasem 8-9 razy dziennie.
Miałam już pieluchy z Pampersa, bardzo dobre; teraz używam Huggisów- troszkę za twarde ale wreszcie maluchowi nic nie wycieka boczkiem ;) A potem mam zamiar kupić te z Biedronki bo bardzo je dziewczyny na forum chwalą, podobno te z Liedla też są niezłe. Ale na noc chyba dalej będę stosować markowe żeby nie musieć go często przebierać. Chusteczki mam z Biedronki- Dada, są świetne. Przedtem miałam Bambino ale wkurzały mnie bo zawsze wyciągały się po 2-3 sztuki, a z Dady normalnie tylko jedna.
 
Ja też używam husteczek z biedronki Dada i jestem z nich bardzo zadowolona. Pieluszki byłyby super gdyby nie trzeba bylo je tak szybko znieniać.
Teraz zastanawiam sie nad kupnem dużej butelki z Aventu, do tej pory uzywaliśmu małych butelek.
 
reklama
A my uzywamy róznych chusteczek, ale oststnio pokusiłam się na tańsze Cleanic i sa do d..., a na Bambino nie moge narzekać, teraz mam Pampersa. Ogólnie to bardzo mało zuzywamy chusteczek, bo ja zawsze pupcie jej myje pod kranem i tylko jak jest kupka to wtedy.

Ja tez juz zastanawiałam się nad większą butlą, bo rano Majka zjadła 90 ml, było mało, dorobilismy 30, tez mało i jeszcze 30, czyli w sumie 140ml.
Zastanawiam się tez nad smoczkiem z większa dziurką, bo Maja sie często denerwuje przy jedzeniu i dziś była pielęgniarka środowiskowa i mówiła, że może dziurka za mała.
 
Do góry