reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

Kunda

Mama Maciusia i Adasia
Dołączył(a)
26 Listopad 2005
Postów
5 003
Miasto
sląsk
Postanowiłam rozpocząć nowy wątek o karmieniu sztucznym.
Moj Maciek w szpitalu tak przyzwyczaił się do butli, że nie chciał wogóle ssać piersi, a nadomiar złego miałam wklęsłe brodawki i nawet kapturki nie pomagały :mad: Musieliśmy więc zostać na sztucznym pokarmie. Prubowałam oczywiście odciągać pokarm ale miałam go bardzo mało i nic z tego nie wyszło.
Gdy zaczął jeść z butli miałam i mam dużo pytań i wątpliwości typy czy dużo je itp. Może tutaj będziemy się wymieniać uwagami dotyczącymi sztucznego karmienia :)
 
reklama
Jestem za. Mój też nie chciał pić nawet przez kapturki, więc teraz jedziemy na sztucznym czyli na Bebiko 1. Wypija co mniej więcej 3 godziny ok 60-70ml. Nie wiem czy to mało czy dużo, bo nigdzie nie znalazłam norm ile taki bobasek powinien wypić w ciagu dnia. Ale położna nic nie mówiła więc chyba jest dobrze.
 
Maciek też ja co 3 godz ok 70-80 ml, zadko uda mu się zjeść 100ml ( zazwyczaj w nocy ). A jak u was jest z piciem?
 
A moja Majka to obzartuch. Ona zjada nawet 120, a wczoraj to nawet jej zabrakło. Ale jak zje tak dużo (zwłaszcza wieczorem) to potrafi nawet przez 5 godzin nie spać. Ale średnio to wypija 100 co 3 godziny. I jedziemy na mleczku NAN1, bo Bebiko jej nie służyło, było chyba za ciężkie, bo po nim robiła twarde kupki.
A ja mam pytanko, jak czesto wasze dzidziolki robią kupki po sztucznym mleku?????
Bo Majucha raz dziennie.
 
Co do picia to daję mu po troszku herbatki koperkowej, ale nie wypija jej dużo.
Kupkę robi codziennie (dzisiaj nawet 2 razy ;)) i też musi się troszkę namęczyć, ale nie jest to aż takie twarde więc wydaje mi się, że to Bebiko znosi dobrze. Pycha to lekarz kazał Ci zmienić mleko?
Kunda ale Twój Maciek jest chyba troszkę starszy od mojego Adasia, więc chyba dlatego wypija więcej.
 
my zaczelismy od nan1, ale sasiad, który ma tez córke pare dni mlodsza powiedzial mezowi ze bebiko jest lepsze, no i zmienilismy, ale potem musielismy jednak wrocic do nan,
mala przy kupkach tez troche sie meczy ale teraz sa rzadkie
 
Eg - Maciek jest z 4 lis ale jest wcześniakiem. Zjada tak rózne porcje, że nigdy nie wiem ile tego mleczka przygotowac ::) Ja już przestałam słuchać ile dziecko powinno zjadać. Po rozmowie z polozną, która stwierdziła że powinien zjadać 90 a zjadał 40-60 to doszłam do wniosku że chyba go głodzę, byłam przerażona, ale jeśli dzidza nie plakała i przybierała na wadze to chyba jej to wystarczało.
Pycha - szczęściara z ciebie Maciek jak już zje 110 ml to i tak obudzi sie po ok 3 godzinach na jedzonko :)
My zaczeliśmy w szpitalu bebiko tylko to w buteleczkach a potem polecili nam bebiko w proszku lub Nan ale zostaliśmy na bebiku. Na razie jest dobrze.Na początku kupki robił twarde, ale juz od miesiąca robi mięciutkie kupki, zazwyczaj cała pupcie jest nią ubrudzona, a robi tak srednia 2-3 razy.

Teraz zasmakowala mu herbatka z Hippa ta koperkowa, choć wypija jej ok 30ml. Ale dobre i to bo jak był na wodzie z glukozą to wogole nie chciał pić chyba że mu przesłodziłam tą wodę
 
Ja powtarzałam mężowi, że te wszystkie mleka mają podobny skład i nie ma sensu zmieniać, ale on sie uparł no i zmienilismy. A połozna mówiła, że sama zmiana mleka powoduje problemy z brzuszkiem, więc może nie ma znaczenia czy Nan czy Bebiko, tylko ta zmiana. Ale w sumie to już nie ma znaczenia, teraz wszystko jest OK, a Majka jak o 7:30 zjadła prawie 100ml, tak teraz słodko śpi, czyli juz prawie 4 godziny. :) :) :)

 
reklama
dziendobry wszystkim listopadowym mamusiom ;D ja troszeczke nie na temat , mam nadzieje , ze sie nie obrazicie , chcialabym od ktorejs bbeforumowiczki kupic ksiazke " W OCZEKIWANIU NA DZIECKO" , zwracam sie do was kochane mamusie , wole kupic od kogos uzywana ale w dobrym stanie od ktorejs z bbewowych mam ....
bede wdzieczna za pomoc ;D
serdecznie pozdrawiam
 
Do góry