reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie tylko nocą ?

Dołączył(a)
13 Sierpień 2010
Postów
11
Miasto
Bydgoszcz
Hej;)
Mam do Was pytanie.Jak moja córcia bedzie miała pół roku wracam do szkoly i nie bede mogla jej juz dalej karmić tylko piersią:( Chcialam sie dowiedziec jak to jest z ta laktacja? np gdybym chciala ja karmic cycem wieczorem, noca ? Duzo wczesniej musze zaczac ja odzwyczajac? i wogole jak najlepiej przestawić mała i ta moja laktacje ? ;)
 
reklama
masz kilka sposobów wprowdzaj ale od 4miesiaca dopiero dodatkowe jedzenie np rano piers ,potem kaszka, zupka, deserek i wieczorek kaszka piers. Wiem że taki schemat istnieje ale nie wiem czy ci sie uda tak zrobic,

druga opcja ściągaj mleko, mała bedzie mogła pić je z butelki, a wieczorem bedziesz karmila piersia, chyba nie da sie utrzymac laktacji zebys tylko karmila noca.

Inna kwestia jest taka ze malenstwo moze niechciec jesc sloiczkow itp.

Ja do 6 miesiaca karmilam piersia, i nadal karmie tylko ze u mnie wyglada to tak ze w nocy piers, rano piers potem zupa, piers ewentualnie na dojedzenie , jabluszko i wieczorem kaszka( ale nie zawsze) i na noc piers, jak nie moglam karmic to scigałam..tylko u mnie jest problem typu tego ze maly nie umie i niechce jesc butelki

Musisz sie liczyc tez z tym, ze jak dostanie butelke to juz nie bedzie chciala piersi
 
Dzieki. Sprobuje tym pierwszym schematem , mam nadzieje, ze sie uda i, ze bedzie chciala jesc ;)Bo z tym ściaganiem to tez tak myslalam tylko, ze wtedy pewnie w szkole nie bede miala mozliwosci zeby sciagnac, a caly dzien to raczej ciezko mi wytrzymac bedzie .
Naszczeście tego problemu, ze po butelce nie bedzie chciala piersi nie mam bo czasem pije sciagniete z butli i jej to nie przeszkadza;)

Jezeli ktos ma jeszcze jakies rady i tp to prosze pisac ;)
 
No ja też przechodziłam tylko na karmienie nocne i karmie w nocy już tylko i aż 2 miesiące. W dzień Olek pije z butelki w nocy z piersi :) nie miałam tam jakis schematów tylko poprostu w dzień dawałam mu butelke a wieczorem i w nocy pierś. W końcu laktacja też się do tego trybu przyzwyczaiła :)
 
Dokładnie - karm wtedy kiedy będziesz mogła, a laktacja sama się unormuje.
Jak moja córcia zrezygnowała z karmień w dzień, zostały mi tylko poranne, wieczorne i nocne - piersi nie były już tak pełne gołym okiem, ale mleczko się robiło i mała była zadowolona ;)
Jeśli córcia preferuje butelkę i nie ma szkody do karmienia piersią to trzeba z tego korzystać :) Wydaje mi się, że póki co możesz karmić normalnie piersią a jakiś tydzień przed powrotem do szkoły przejść na karmienie butelką w godzinach, kiedy karmić piersią nie będziesz mogła i powinno być dobrze. Trzeba wierzyć, że mała zacznie ładnie wcinać nowości, do tego butelka i mamusine mleczko jak wróci ze szkoły :)
Powodzenia!!
 
Do góry