reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie w nocy do kiedy?

reklama
ja gdzies kiedys czytalam ze jezeli dziecko po 10mc zycia budzi sie na jedzenie w nocy to tylko i wylacznie z przyzwyczajenia :-)

takze spokojnie masz jeszcze czas i malutka ma prawo sie budzic. Moj spi od 6wieczorem do 7-8rano z jedna pobudka o 3 i ma pol roku :-)
 
Wiem że Zosia mała jeszcze i przyjdzie czas na przespane noce i na jedzenie obiadków ale wiecie jak jest ja bym chciała "JUŻ"żeby było wszystko Ok ale wiem że tak od razu się nie da niestety zawsze mogę właśnie Was się podpytać jak jest z innymi maluchami:)
A co do tych obiadków próbujemy od 2 tygodni na razie marne efekty mam nadzieję, że będzie lepiej z czasem...
 
mój Filip ma nie całe 9 miesięcy i dalej ma 2-3 pobudki na pełną dużą flachę mleczka, czasem jak się za długo nie budzi to mi tęskno za nim i czekam aż się obudzi, bym mogła się do niego przytulić przy karmieniu :-D
 
mój synek dość szybko przestał jeść w nocy (coś ok 8 msca), ale za to musiał dostać coś do bicia w butli, dla mnie było to wygodniejsze, bo butle może tatuś podać a na jedzenie (cyca) ja musiałam wstawać... potem stwierdziłam, że nie chce nam się wstawać na picie więc zamiast herbatki dawałam wodę, której młody nie lubi i nią pluje i po kilku nocach chyba stwierdził, że się nie opłaca na wodę wstawać :) więc polecam stopniowe oduczanie od nocnego jedzenia, może u innych też się sprawdzi :)

dodam jeszcze, że na kolację od zawsze miał kaszkę i potem jeszcze cyc przed położeniem do łóżeczka, po odstawieniu od cyca butelka z mm zagęszczonym kaszką lub kleikiem ryżowym
 
Mój mały ma niespełna 4 miesiące, od ok. 3 tygodni w ogóle nie budzi się w nocy na jedzenie, śpi od 20 do 7. Nie budzę go, bo prawidłowo przybiera na wadze, zresztą w ciągu dnia zjada swoje "przepisowe" 6 posiłków (jest na mleku modyfikowanym). Sam sobie tak ustawił :-), najpierw budził się ok. 1 i ok. 4, później nagle z dnia na dzień przestał się budzić o 1, a potem o 4. Nie ukrywam że fajnie jest mieć 11 godzin tylko dla siebie :-D
 
wlasnie dziewczyny do kiedy, moje dziewczynki maja 18m i kazda po 2 butle wypija mimo, izw dzien jedza super, wage maja prawidlowa, nie ma naglego przybierania, a dwie butle po 150 w nocy wypija i nie ma sposobu, zeby ostawic, beda plakaly i krzyczaly nawet po 6h w nocy, ale musza dostac butle, wtedy dopiero usna. Ale do kiedy i boje sie jak to sie odbije na zabkach ... i nie jest to przyzwyczajenie, bo co noc jest toinna godzina w zaleznosci ile w dzien zjadly itp
 
18 m to faktycznie sporo.. ale zaradzić nie wiele mogę.. może spróbować podawać wodę, tak to się czasem robi, żeby dzieciom nie opłacało się wstawać..
chociaż ja jakoś przekonania nie mam. sama najchętniej odstawiła bym moją małą już od piersi. ma 10 miesięcy, ale stopniowo.. na razie zrezygnowałyśmy z karmień dziennych. a w nocy - nieprzewidywalna.. raz tak raz siak..
 
reklama
mój ma 20 miesięcy i też się zdarza że pije mleko w nocy. Zazwyczaj przed snem wypija kaszkę. Jak się obudzi w nocy to najpierw daję smoka, jak to nie pomoże to daję herbatkę (woda nie przejdzie bo jest jeszcze większy ryk), a jak nie chce herbatki to dopiero daję mleko. No ale najczęściej jest to godzina 5-6 rano więc jakiś tam odpoczynek żołądek ma
 
Do góry