reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie w nocy

A co do tematu wątku, ja sama chciałabym wiedzieć, kiedy dziecko zacznie dłużej spać w nocy między karmieniami, bo mój 6 tyg brzdąc budzi się max co 2,5 godz, nie ma zmiłuj 😄 Czasami wstaję do niego z automatu i raz czy dwa mi się zdarzyło, że odkładałam i się dopiero budziłam 😮 i jak ten dziadek z kabaretu pytałam sama siebie, "no i nie wiem, karmiłam?" ale spał, to znaczy najedzony 😂
 
reklama
A co do tematu wątku, ja sama chciałabym wiedzieć, kiedy dziecko zacznie dłużej spać w nocy między karmieniami, bo mój 6 tyg brzdąc budzi się max co 2,5 godz, nie ma zmiłuj 😄 Czasami wstaję do niego z automatu i raz czy dwa mi się zdarzyło, że odkładałam i się dopiero budziłam 😮 i jak ten dziadek z kabaretu pytałam sama siebie, "no i nie wiem, karmiłam?" ale spał, to znaczy najedzony 😂
Moj ma prawie 10 miesięcy i budzi się co godzine 😎
 
Ja karmiłam swoim mlekiem też z butli, bo musiałam piłować żeby zjadła tyle inna zjeść, a miała 8 posiłków, do skończenia miesiąca brałam na karmienie w nocy, pozniej jak było ok to już tylko raz jadła w nocy , do piersi przykładałam jak szukała cycka , ale zaraz przy tym usypiała i nie szło jej już obudzić , po ok 6 tyg przeszliśmy na mm
 
A co do tematu wątku, ja sama chciałabym wiedzieć, kiedy dziecko zacznie dłużej spać w nocy między karmieniami, bo mój 6 tyg brzdąc budzi się max co 2,5 godz, nie ma zmiłuj 😄 Czasami wstaję do niego z automatu i raz czy dwa mi się zdarzyło, że odkładałam i się dopiero budziłam 😮 i jak ten dziadek z kabaretu pytałam sama siebie, "no i nie wiem, karmiłam?" ale spał, to znaczy najedzony 😂
My jak musiałyśmy przejść na mm, to spanie się wydłużyło, już mi ładnie noce przesypiała po 10 godzin i czeka się ząbkowanie i wstawanie 20 razy w nocy 😉
 
Witam. Synek ma 2 tygodnie. Karmiony jest 10 razy dziennie w tym 3 razy w nocy. Nie zawsze wstaje na jedzenie, czasami zostaje wybudzany. Je mleko z butelki, które odciągam, czasami bezpośrednio z piersi a raz na kilka dni mleko modyfikowane jak mojego ściągnę mniej. Moje pytanie jest takie, kiedy zmniejsza się liczbę posiłków w nocy? Jak wyglądało to u Was ?
Nie zmniejszasz ilości mleka tak małemu dziecku, noworodek jak i w pózniejszym etapie niemowlę je na żądanie i to dziecko decyduje o tym ile tego mleka potrzebuje czy to nocą czy też za dnia. Mój synek ma 3 miesiące i w nocy budzi się na cyca raz, a czasem i dwa razy :) stopniowo kiedy dziecko zacznie przesypiać wiekszość nocy to i karmień będzie mniej. Indywidualna sprawa każdego maleństwa.
 
Żadnej mamie pokarm nie tryska z piersi z chwilą narodzin dziecka, laktacja musi się rozkręcić. Dzieci w drugiej dobie, zwanej adaptacyjną, często płaczą i wiszą cały dzień na piersi. Ale natura tak to obmyśliła, że to wiszenie nie dość, że przyczynia się do obkurczania macicy to jeszcze rozkręca laktację. Dlatego w szpitalu kładzie się na to taki nacisk. Zwłaszcza, jeśli deklarujesz karmienie piersią. I to prawda, że każą wybudzać dziecko na karmienie. To znaczy mi mówiono, żeby karmić na żądanie, nie rzadziej niż co 3h, co w domyśle oznacza wybudzanie, jeśli dziecku się dłużej przyśnie.
Mi w szpitalu nie kazali wybudzać dziecka. W pierwszej dobie po porodzie oddałam córkę do pielęgniarek i byłam zaskoczona, jak przywieźli mi ją po 6 godzinach. Nie była tam dokarmiana i jadła bardzo rzadko przez pierwszy tydzień. Teraz ma 6 tygodni i między 22 a 7 rano je raz. Pierwsze dziecko też tak robiło, do około 6 miesiąca, kiedy się zaczął budzić co godzinę... Odstawiony jak miał rok, teraz ma 20 miesięcy i nocy nadal sam nie przesypia.
 
Do góry