reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie z jednej czy z dwóch piersi

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma niecały miesiąc. Zawsze jak się obudzi to przystawiam ją do jednej piersi. 10-15 minut pije intensywnie, słychać przelykanie a potem kolejne 10 min to już takie dopijanie, przysypianie. Po oderwaniu jej od piersi sprawia wrażenie najedzonej. Jednak nie chce spać i przez jakąś godzinę bawimy się, nosimy itd. Potem jak widzę że jest zmęczona próbuje ją uśpić i czasem się udaje, zasypia, a często nadal nie chce spac i płacze. Wtedy przystawiam ją do drugiej piersi i jakieś 10-15 min pije i potem już zasypia. Nie wiem czy takie dopijanie po godzinie drugą piersią jest dobre czy powinnam odrazu karmic ją z dwóch piersi? Jak Wy dziewczyny karmicie? Z jednej piersi czy z dwóch? Usypiacie zaraz po karmieniu? Co ile od obudzenia Wasze maluszki idą spać?
 
reklama
Rozwiązanie
N
Zawsze karmiłam dzieci z jednej piersi, nigdy nie ssały dłużej niż 5 minut efektownie, najadaly się a czy zasypiały, to zależało od pory karmienia, raz było po przebudzeniu, raz przed snem, więc ciężko tak schemat ułożyć, średnio co 2h była drzemka, gdy dziecko zasnęło przy piersi było łatwo ale bywało że trzeba było ponosić polulac. Twoja córeczka jest maleńka więc to wszystko będzie się jeszcze nieraz zmieniać, dopiero zaczyna się przyzwyczajać do otaczającego ją świata a tyle różnych bodźców wkoło że czasem ciężko się wyciszyć i spokojnie zasnac
Moja z jednej sie raczej nie najada. Wydaje sie, ze jej wystracza, bo przysypia przy piersi, gdy tylko ja poloze do lozeczka, to budzi sie i widac ze nadal jest głodna. Dlatego czesto tez ściągam jej pokarm i wypija 120 ml a ma na chwike obecna poltora miesiaca. Twoja corka powinna mniej wiecej wypijac ok 90 ml mize mniej a nie wydaje mi sie ze przez 10 min tyle wyciagnie z piersi. Proponuje z dwoch jesli nie zasnie 😁 i nadal bedzie głodna.
 
Zawsze karmiłam dzieci z jednej piersi, nigdy nie ssały dłużej niż 5 minut efektownie, najadaly się a czy zasypiały, to zależało od pory karmienia, raz było po przebudzeniu, raz przed snem, więc ciężko tak schemat ułożyć, średnio co 2h była drzemka, gdy dziecko zasnęło przy piersi było łatwo ale bywało że trzeba było ponosić polulac. Twoja córeczka jest maleńka więc to wszystko będzie się jeszcze nieraz zmieniać, dopiero zaczyna się przyzwyczajać do otaczającego ją świata a tyle różnych bodźców wkoło że czasem ciężko się wyciszyć i spokojnie zasnac
 
Rozwiązanie
Do góry