reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Dołączył(a)
9 Grudzień 2023
Postów
7
Dzień dobry. Noworodek 8 dzień życia. 9 dni przed terminem. CC. Nie może być karmiony z piersi. Podawany ma Bebilon prosyneo ha. Na 100 ml 3 płaskie miarki. Podajemy 70 ml. Co 3 godziny. Mały cały czas marudzi płacze można powiedzieć nie śpi. Czy może być tak że dostaje za mało pokarmu ? Podawane miał na wymianę mleko mm z mlekiem matki nie pomogło. Maluszek kołki raczej nie ma.
 
reklama
Dzień dobry. Noworodek 8 dzień życia. 9 dni przed terminem. CC. Nie może być karmiony z piersi. Podawany ma Bebilon prosyneo ha. Na 100 ml 3 płaskie miarki. Podajemy 70 ml. Co 3 godziny. Mały cały czas marudzi płacze można powiedzieć nie śpi. Czy może być tak że dostaje za mało pokarmu ? Podawane miał na wymianę mleko mm z mlekiem matki nie pomogło. Maluszek kołki raczej nie ma.
A zjada wszystko co mu zrobicie? Jeżeli tak, spróbujcie zrobić więcej. Poza tym 3 godziny to sporo dla takiego maluszka. Można spróbować dać mu troszkę wcześniej i zobaczyć czy będzie chętnie jadł.

Wcale się Wam nie dziwię, bo ja też uczyłam się kiedy mała jest glodna. A jak jest płacz to już raczej człowiek się spóźnił z karmieniem... Marudzenie z reguły powinno być już sygnałem, ale tak naprawdę może chodzić o pełnego pampersa, nieodpowiednią ilość snu, temperaturę, a najczęściej też o tulenie i bliskość, zwłaszcza mamy. Taki maluszek potrzebuje jej ogrom.
 
Dzień dobry. Noworodek 8 dzień życia. 9 dni przed terminem. CC. Nie może być karmiony z piersi. Podawany ma Bebilon prosyneo ha. Na 100 ml 3 płaskie miarki. Podajemy 70 ml. Co 3 godziny. Mały cały czas marudzi płacze można powiedzieć nie śpi. Czy może być tak że dostaje za mało pokarmu ? Podawane miał na wymianę mleko mm z mlekiem matki nie pomogło. Maluszek kołki raczej nie ma.
Moje dzieci zawsze jadły więcej niż zalecenia producenta na opakowaniu. Np mając tydzień 120ml co 2h
 
Chyba że macie powód, że musicie podawać co 3 godziny określoną dawkę płynów, bo macie bilans... my tak mieliśmy ze względów zdrowotnych. Jeżeli nie to bez sensu takie zalecenie.
 
Moje dzieciaki co 2 godziny włączały alarm na jedzonko. Również karmione mm, Sprawdź czy częściej nie podawać butelki, większej ilości mleka, oraz, aby ta butelka z smoczkiem była podawana w taki sposób by powietrza dziecko nie łykało. A bierzesz maleństwo do odbicia po karmieniu?
 
A zjada wszystko co mu zrobicie? Jeżeli tak, spróbujcie zrobić więcej. Poza tym 3 godziny to sporo dla takiego maluszka. Można spróbować dać mu troszkę wcześniej i zobaczyć czy będzie chętnie jadł.

Wcale się Wam nie dziwię, bo ja też uczyłam się kiedy mała jest glodna. A jak jest płacz to już raczej człowiek się spóźnił z karmieniem... Marudzenie z reguły powinno być już sygnałem, ale tak naprawdę może chodzić o pełnego pampersa, nieodpowiednią ilość snu, temperaturę, a najczęściej też o tulenie i bliskość, zwłaszcza mamy. Taki maluszek potrzebuje jej ogrom.
Już 2 razy ubieraliśmy się do szpitala. Pełne umundurowanie zasypiał w nosidełku.... Po rozebraniu 10 minut i od nowa. Będziemy próbować mu dawać po 90 najwyżej nie będzie chciał jeść. Dziękuję bardzo. Bardzo Pani mnie uspokoiła. Na szczęście żona wykazała tu większe cocones ode mnie.
 
reklama
Do góry