reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Dziewczyny karmiące piersią, a kiedy odciągacie pokarm? Załóżmy, że młody zje z obu piersi, a z a 2 h znowu będzie chciał. To kiedy mogę ściągnąć pokarm? Zaraz po jego jedzeniu pewnie za dużo tam nie będzie, a jak ściągnę np. po godzinie to czy potem mały się naje z cycka?
ja na początku ściągałam bo moje cycki były ciagle pełne i on nie nadążał zjadać więc nawet tuż po karmieniu potrafiłam 120ml ściągnąć z jednej piersi ale teraz już nie odciągam wcale i pewnie jakbym spróbowała to nic by nie poleciało bo ja produkuje tyle ile mały je :tak: jak czuje ze cyce robią sie pełne to juz wiem ze zaraz zacznie sie krzyk żeby dac mleka
 
reklama
No wlaśnie, ja też nie czuję żebym miała jakiś nadmiar (tak było tylko w 4 dobie jak był nawał). A chcę zacząć ściągać, żeby M. mógł go czasem pokarmić jak będę chciała wyjść.
 
No wlaśnie, ja też nie czuję żebym miała jakiś nadmiar (tak było tylko w 4 dobie jak był nawał). A chcę zacząć ściągać, żeby M. mógł go czasem pokarmić jak będę chciała wyjść.

ja też nadmiaru nie czuje, tak jak Iwon- za wyjątkiem małego nawaliku w 4-tej dobie. no ale jak sie przyssie to leci. widocznie podaż odpowiada popytowi:-D
 
Witam. DZiewczyny karmiące butelką albo dokarmiające jakie mleko podajecie.

Ja cały czas ściągam i podję swoje, dwa dni temu myslałam już że uda sie już go zacząć dostawiać do piersi, ale za dużo protestuje, a u mnie widzę że coraz mniej pokarmu.

my dopijamy się Nan pro One, w szpitalu mu to podawali i świetnie się tam sprawdzał, więc kupiłam i stosuję (jawnogrzesznica) :)
 
my po teście dokarmiania :tak:

między karmieniami udało mi się odciągnąć niecałe 40 ml mojego mleka, od którego zaczęliśmy karmienie , potem dostał mm , zjadł ok 30 ml i wypluł butle , podczas odbekiwania zrzygał się :no:

no i dupa :-(
mam nadzieje ,że za dużo zjadł i to dlatego , a nie że mu mm nie podeszło bo jak tak to będę nieźle uziemiona :-:)szok::wściekła/y:
może jutro spróbujemy z samym mm , dodam że z cyców bez karmienia małego ściągnęłam tylko 30 ml :-:)-:)-( a suty dalej zahartować się nie chcą i bolą :-:)wściekła/y:
 
Zrobiło mi się w piersi jakieś zgrubienie (boli jak dotykam), na skórze widać zaczerwienienie gorączki nie mam co z tym zrobić ????
 
Agulex ja bym powiedział, że to może być zastoik mały ale to może wystarczy rozmasować? ja tam masowałam delikatnie piersi i schodziło mleko aż miło. Tak od klatki w kierunku sutka.

Ja dziś po raz pierwszy podałam wodę w butelce. bez żadnej glukozy nie chcę dosładzać tylko na upały.
Położna mówi, że można, pediatra, że nie ma potrzeby bo skoro siusia na przezroczysto to jest nawodniona...
I bądź tu mądra. Ale zauważyłam, że częściej się budzi dziś (co 1,5 g) i cycuje więc chyba więcej pije niż je. W każdym razie pociągnęła troszkę i wypluła. Jakieś 10 ml może.

Oprócz tego jest tylko na moim cycu i przybiera ładniutko:)
 
Ostatnia edycja:
Podobno można tak, żeby nie ruchami kolistymi tylko lekko nacisnąć i przesuwać dłonią w kierunku sutka jakbyś wyciskała pastę z tubki. Tylko delikatniej;)
 
reklama
Agulex a spróbuj najpierw przyłożyć ciepłą pieluchę albo termofor albo choć butlę z ciepłą wodą,żeby trochę to rozgrzać a dopiero potem delikatnie pomasuj
 
Do góry