reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Dziewczyny , które karmią wyłącznie mieszankami - czy rzeczywiście daje się tak co 3-4 godziny i dzieciaki nie domagają się częściej. Bo jest godzina 18 a moja przy cycu była już dziś chyba 11 razy!!! Mam nadzieję, że tak nie będzie wiecznie.....

Jutro piewszy raz spróbuję odciągnąć trochę laktatorem przed wyjściem do lekarza. Zobaczymy co z tego wyjdzie.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Agulex ja bym powiedział, że to może być zastoik mały ale to może wystarczy rozmasować? ja tam masowałam delikatnie piersi i schodziło mleko aż miło. Tak od klatki w kierunku sutka.

Ja dziś po raz pierwszy podałam wodę w butelce. bez żadnej glukozy nie chcę dosładzać tylko na upały.
Położna mówi, że można, pediatra, że nie ma potrzeby bo skoro siusia na przezroczysto to jest nawodniona...
I bądź tu mądra. Ale zauważyłam, że częściej się budzi dziś (co 1,5 g) i cycuje więc chyba więcej pije niż je. W każdym razie pociągnęła troszkę i wypluła. Jakieś 10 ml może.

Oprócz tego jest tylko na moim cycu i przybiera ładniutko:)

jak sie zaczeły te upały (4 dni temu) podałam malej wode - żałuje ze nie miałam aparatu. zassala butelke, pociagneła 3 łyki i wyplała z miną "co za obrzydliwe cuś chcesz mi tu przemycic". Wczoraj powtórzyłam - i o dziwo 40 ml pociagneła. Wiec smak jednak spasował :) Daje żywiec :)


Agulex - ja miałam tak 2 dni temu, po ciepłym prysznicu delikatnie rozmasowałam i małą przystawiałam do tego cycka przedewszystkim. Do rana nie było sladu po zaczerwienieniu.
 
jak sie zaczeły te upały (4 dni temu) podałam malej wode - żałuje ze nie miałam aparatu. zassala butelke, pociagneła 3 łyki i wyplała z miną "co za obrzydliwe cuś chcesz mi tu przemycic". Wczoraj powtórzyłam - i o dziwo 40 ml pociagneła. Wiec smak jednak spasował :) Daje żywiec :)


Agulex - ja miałam tak 2 dni temu, po ciepłym prysznicu delikatnie rozmasowałam i małą przystawiałam do tego cycka przedewszystkim. Do rana nie było sladu po zaczerwienieniu.

Moja tak się skrzywiła jakbym jej tran w tej butelce zapodała. Od razu wypluła i zaczęłą płakać:-p
 
Dziewczyny , które karmią wyłącznie mieszankami - czy rzeczywiście daje się tak co 3-4 godziny i dzieciaki nie domagają się częściej. Bo jest godzina 18 a moja przy cycu była już dziś chyba 11 razy!!! Mam nadzieję, że tak nie będzie wiecznie.....

Jutro piewszy raz spróbuję odciągnąć trochę laktatorem przed wyjściem do lekarza. Zobaczymy co z tego wyjdzie.....

My od niedzieli tylko na mm i rzeczywiście Jachu wytrzymuje 3,5 godz,a na cycu chciał jeść nawet co 1,5 godz.Więc różnica jest.
Co do dopajania to ja młodemu daję wodę dla niemowląt i jemu smakuje:-)Jak próbowałam dać herbatkę z hippa to mnie nią opluł:tak:czasem napije się troszkę rumiankowej,ale jakoś mu te smaki nie pasują!
 
My tez tylko na mm i u nas karmienia co 3 - 4 godz, a co do dopajania to mimo ze mala jeszcze tyg nie ma to herbatke z kopru wloskiego juz obskoczyla i nawet jej podpasila.
 
Witam. DZiewczyny karmiące butelką albo dokarmiające jakie mleko podajecie.

Ja cały czas ściągam i podję swoje, dwa dni temu myslałam już że uda sie już go zacząć dostawiać do piersi, ale za dużo protestuje, a u mnie widzę że coraz mniej pokarmu.
wg mnie karmiąc mieszakną tzn raz cyc raz butla z czasem jest mniej pokramu.

W szpitalu podawali Hippa ale nie P nie mogl dostac (szukał pewnego dnia po sklepach i się troszkę zamotał :p)i kupił Nan PRO i to cały czas podajemy

my dopijamy się Nan pro One, w szpitalu mu to podawali i świetnie się tam sprawdzał, więc kupiłam i stosuję (jawnogrzesznica) :)
december moj synek tez dostaje nan ale pro one? no chyab ze chodzi to ONE ze od urodzenia :zawstydzona/y:
my po teście dokarmiania :tak:

między karmieniami udało mi się odciągnąć niecałe 40 ml mojego mleka, od którego zaczęliśmy karmienie , potem dostał mm , zjadł ok 30 ml i wypluł butle , podczas odbekiwania zrzygał się :no:

no i dupa :-(
mam nadzieje ,że za dużo zjadł i to dlatego
, a nie że mu mm nie podeszło bo jak tak to będę nieźle uziemiona :-:)szok::wściekła/y:
może jutro spróbujemy z samym mm , dodam że z cyców bez karmienia małego ściągnęłam tylko 30 ml :-:)-:)-( a suty dalej zahartować się nie chcą i bolą :-:)wściekła/y:
Tak jak piszesz najprawdopodobniej za dużo zjadł.

My od niedzieli tylko na mm i rzeczywiście Jachu wytrzymuje 3,5 godz,a na cycu chciał jeść nawet co 1,5 godz.Więc różnica jest.
Co do dopajania to ja młodemu daję wodę dla niemowląt i jemu smakuje:-)Jak próbowałam dać herbatkę z hippa to mnie nią opluł:tak:czasem napije się troszkę rumiankowej,ale jakoś mu te smaki nie pasują!
:szok: mój mały glodomorek po mm jest głodny czasami co 2 dwie i pół godziny. i tak jest zazwyczaj :( ale nie powiem potrafi też przespać i 4h (ale to w nocy tylko, ewentualnie czasami na dworzu chociaz od trzech dni nawet na dworku nie bardzo chce spać:-()

My tez tylko na mm i u nas karmienia co 3 - 4 godz, a co do dopajania to mimo ze mala jeszcze tyg nie ma to herbatke z kopru wloskiego juz obskoczyla i nawet jej podpasila.

odnosnie karmienia to samo co wyżej ;o a dopajam młodego herbatką rumianową/z kopru włoskiego badz glukozą.


Mam pytanko co mam zrobić jak mały jest glodny po 2godzinach? Pytalam pediatry to stwierdził dawać mniej a częsciej ale to jest nie mozliwe :-( dając mu mniej a częsciej (czyt.90ml) Igorek ik tak nie zasnie i tak i do tego płacze non stop, dając mu tak co ok.3godzinki zjada 120ml i potrafi po dwóch już upominac sie o jedzenie i wtedy oczywiście płacze. Nie wiem co robić :( w dodatku od kilku dni nie spi wogole w dzien wstaje o 5-6 rano i do wieczora nic na dodatek calymi dniami placze ja za przeproszeniem nawet do kibelka isc na posiedzenie nie moge bo zaraz placze, jak placze to prostuje nózki/wygina się. Kolezanki mowia ze kolka lekarz ze moze go brzuszek bolec. I bądz tu mąrdy co mu jest. Wybaczcie ze to dodałam tu ale nie iwme gdzie moge napisac :( Maly niedawno zasnol i wkoncu mam chwilke dla siebie
 
Dziewczyny , które karmią wyłącznie mieszankami - czy rzeczywiście daje się tak co 3-4 godziny i dzieciaki nie domagają się częściej. Bo jest godzina 18 a moja przy cycu była już dziś chyba 11 razy!!! Mam nadzieję, że tak nie będzie wiecznie.....

Jutro piewszy raz spróbuję odciągnąć trochę laktatorem przed wyjściem do lekarza. Zobaczymy co z tego wyjdzie.....
Moja od 2 dni domaga się jedzenia co 2,5-3 godz a wcześniej jadła dosłownie co 3-4 godz i to wpiernicza 100-120 ml masakra !!!!


Lena ja mam to samo choć moja mała przesypia noce i je teraz co 3 godz ale w dzień to jest męczarnia, ona poprostu nie śpi albo śpi na baczność co chwilka się budzi i jęczenie za chwilkę zasypia i tak w kółko :-( :-( :-(, ja dopiero właśnie jem coś od rana i to złapałam danio bo i tak ciągle latam do niej a najedzona i wykąpana !!! Już mnie pięty bolą od tego łażenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
moze przez upaly te dzieci nasze poswirowaly? bo moj tez nie spi w dzien od kilku dni i ciagle sie awanturuje... dzsiaj juz mi kregoslup wysiada i mam zakwasy przy szyi...
a ja mialam dzis plan odciagac co 3 godziny jak buziak pisala i co? raz mi sie udalo znalezc te pol godziny.... predzj mi mleko zaniknie niz rozbujam ta laktacje :baffled:

jutro idziemy na wazenie, mam nadzieje ze w koncu dobil do urodzeniowej...
 
Lena01 dokładnie, One bo od urodzenia :) Podajemy maksymalnie 2x dziennie, chociaż staramy się raz dziennie, zwłaszcza w nocy - lepiej wtedy śpi :)
 
reklama
Mój je co 3-4 godziny i nie domaga się częściej.
W nocy to nawet opuszczałby jedno jedzenie bo się nie budzi ale daje mu na śpiaco bo miałby 8 godzin przerwy. Pamietam jak raz Kuba sie nie obudzil w ogole w nocy a ja też nie wstalam (spałam w najlepsze:zawstydzona/y:) to pozniej biedak z tego wszystkiego nie wiedzial jak smoczek chwycić.
gkvip jakie mleczko pije Mia?;-)
 
Do góry