reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Qrcze, ja jadę cały czas na 1 aventa, ale butelką karmimy bardzo rzadko - tylko jak mam wychodne i odciągam mleko. Myślicie, że powinnam zmienić na 2? :unsure:


Ale numer Aga, faktycznie jak u mojego wszystko ;) Zresztą i różnica wieku między nimi jest minimalna..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Iwon Wydaje mi się, że jeśli jemu to pasuje to nie musisz. No chyba, że tak jak ja planujesz nie za długo pomyśleć o kaszkach - smoki do nich są spore i wtedy to może być za duży przeskok, aczkolwiek widzę, że Twój Julek ma około 2 i pół miesiąca..Jaś był chyba jeszcze starszy jak się na 2 przerzucaliśmy.
 
Dziś mi koleżanka powiedziała, ze daje swojemu 4dni starszemu synkowi od mojego kaszki(od4mies.) do mleka na noc i ładnie śpi, ale jak widziałam jaki z niego klucha to nie wiem czy bym chciała już tak wcześnie dawać.
 
Iwon tylko ze w avencie smoczek nr 1 to od 0-1, to jest tylko dla noworodkow. potem ta 2 jest po 1 miesiacu do 3 i dla karmionych piersia tak n anim napisane a 3 jest juz 3-5 wiec jak cos to ja bym na 3 poczekala bo po co masz co 2 tyg smoczek zmieniac:)ja pytalam dlatego bo boje sie ze jak on bedzie pil z tej 3 i bedzie szybciej lecialo to nie bedzie chcial juz w ogole piersi. o to sie najbardziej boje. trojprzeplywowy to zupelnie inna bajka bo tam jedzenie jest geste i nie leci szybko wcale jak jest kaszka czy kleik dosc gesty. rafal na tym trojprzeplywowym byl bardzo dlugo a 3 smoczka nie mial wogole od razu z 2 na 3-przeplywowy przeszedl.
ale z TT mial problem bo tam 1 byla od 0-3 i to bylo ok a jak mu dalam 2 to byla tragedia i wtedy calkiem na aventa przeszlismy juz.
 
Mamina 1 z TT to inna 1 niz z aventa. bo w TT ona jest do 3 miesiaca czyli jeszcze i tak by bylo u Was za wczesnie. ale w sumie jak Ty wiekszosc piersia karmisz to poki jej pasuje to chyba na 1 mozesz. ja narazie ez chyba na 2 zostane poki nie wscieka sie ze za wolno mu leci
 
Dzieki. Wlasnie odkrylam ze tt ma tez takie smoki co maja naciecie w srodku i ono sie poszerza w zaleznosci od tego jak mocno ssa dziecko. Moze te zakupie jak cos. Poki co mala nie walczy ale pije normalnie z butli
 
Ja ciagle daje z tt nr1. To myslicie ze zmienic na wiekszy? A nie moge ciagle dawac z 1 ki?
myśmy wczoraj dopiero kupili TT ze smoczkiem 1. I jakoś w sumie daje radę. Na pewno nic mu bokiem nie cieknie, przy smoczku babyono 0+ ciekło (może to kwestia wyrobienia)

Właśnie - jak często zmieniacie smoczki/butelki? My dopiero wymieniliśmy jedną butelkę i jeden smoczek bo w butelce wytarła się podziałka a smoczek sflaczał na amen.
 
reklama
Iwon tylko ze w avencie smoczek nr 1 to od 0-1, to jest tylko dla noworodkow. potem ta 2 jest po 1 miesiacu do 3 i dla karmionych piersia tak n anim napisane a 3 jest juz 3-5 wiec jak cos to ja bym na 3 poczekala bo po co masz co 2 tyg smoczek zmieniac:)ja pytalam dlatego bo boje sie ze jak on bedzie pil z tej 3 i bedzie szybciej lecialo to nie bedzie chcial juz w ogole piersi. o to sie najbardziej boje. trojprzeplywowy to zupelnie inna bajka bo tam jedzenie jest geste i nie leci szybko wcale jak jest kaszka czy kleik dosc gesty. rafal na tym trojprzeplywowym byl bardzo dlugo a 3 smoczka nie mial wogole od razu z 2 na 3-przeplywowy przeszedl.
ale z TT mial problem bo tam 1 byla od 0-3 i to bylo ok a jak mu dalam 2 to byla tragedia i wtedy calkiem na aventa przeszlismy juz.
Domyśliłam się, że martwisz się, że piersi nie będzie chciał dlatego napisałam, że w piersi też się zwiększa przepływ:)
Zdaje sobie sprawę, że kleik jest gęsty, ale nowe rzeczy wprowadza się powoli, więc jak podam mu mleko z jedną czy dwoma miarkami kleiku to i tak będzie szybko płynąc, znacznie szybciej niż na 2.
 
Do góry