reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy piersia :)

reklama
Moja Hania tak samo jak u Ciebie Motylla. Dzieci wiedzą co dobre:) W nocy nasz pokarm jest bardziej kaloryczny niz w dzień, ma więcej tłuszczu, czego teraz bardzo maluchom potrzeba. Ja swoją starszą dwójkę karmiłam po 16m. a potem dzieci bez stresu wybrały kubek:). ale żal było tych magicznych chwil razem:)
 
Podziwiam Was wszystkie mamusie karmiace piersią:)
Ma_mi bo maluszek jest przyzwyczajony do smaku Twojego mleczka,a próbowałaś dodawać do mleka modyfikowanego swojego ?-chyba,że karmisz go odciagniętym mlekiem z piersi przez butelke i on po prostu nie toleruje butelki,a jaką masz butelkę? bo kształt jest ważny-żeby jak najbardziej przypominał kształt piersi-chodzi o smoczek,czyli najlepiej butelka szeroka i szeroki smok na niej imitujący kształt piersi np. Avent lub Tommee Tippee ,no i dużo czułości,przytulania przy podawaniu tej butli,żeby choć w jednej czesci przypominało karmienie piersią :)

Mój choć nie karmię go piersią,prawie od początku,to ostatnio tez cos butli nie lubi,bo woli łyżeczkę :)-to mu pasuje :)
 
Moja Hania tak samo jak u Ciebie Motylla. Dzieci wiedzą co dobre:) W nocy nasz pokarm jest bardziej kaloryczny niz w dzień, ma więcej tłuszczu, czego teraz bardzo maluchom potrzeba. Ja swoją starszą dwójkę karmiłam po 16m. a potem dzieci bez stresu wybrały kubek:). ale żal było tych magicznych chwil razem:)
Oooo, to prawda chociaz wolalabym przespac cala nocke i czasami taaak mi sie niechce wstac, to jak sobie pomysle, ze to malej ma na zdrowie wyjsc to odrazu mi lepiej hehehe
Chociaz ona expresowa jest bo je ok 10 min i do lozeczka wiec tak naprawde nie mam na co narzekac.
Mojego syna karmilam tez tak dlugo i sa to niezapomniane chwile.

A, i kaszka podana wczoraj na kolacje nie spowodowala przespanej nocki haha
 
ja daje malemu na noc mleko z kaszka plynne i spi tak jak go poloze po19 to do 24 spi ;] niekiedy dluzdej a potem sie kolo 3-4 obudzi i znowu wypije a potem dopiero rano okolo 9-10 dostaje lub grysik
no jak karmilam piersia to co 2-3 godziny sie potrafil budzic meczace to bylo.
 
Hej dziewczyny:)Ja też karmie moja Zuzie piersią.Zrobiła sobie ze mnie smoczka niestety.Kiedys ssała smoczka a odkad zaczełam ją karmić przez sen tak ona zaczeła ssać cycusia i smoczka ani rusz:no:I kłopot z tym boo wogóle się nie wysypiam.Nieraz potrafi cmokac mnie po 30min:-( cycki juz mnie pieka od tego.Butelki oczywiście nie toleuje.Kupiłam jej tyle rodzaji i nic.Chociarz Aventa jeszcze nie miałam:sorry2:.Kombinowałam ze smoczkami też nie wyszło.Lubie karmić ją ale to cmokanie w nocy mnie wykańcza.W dodatku budzi sie dosyc często.Ale widze ze nie tylko ja wstaje tak czesto;) Pozdrawiam
 
Edzia26 ja mam to samo tylko, że moj Wiktor wypluwa smoczka( próbowałam mu dawać jak miał parę tygodni , teraz tez mu chiałam dać to sie nim chwilkę pobawi i wyrzuca). Jak miał pare tygodni to praktycznie non stop wisiał na cycku nieważne czy to był dzień czy noc, juz go chcialam dokarmiac bo myslalam ze nie mam pokarmu, ale po pierwszej szczepionce Pani Doktor rozwiała moje watpliwosci bo bardzo dobrze przybieral na wadze. Jeszcze mialam taki problem ze poczatkowo usypial ok 1-2 poniej juz sie to unormowalo, natomiast ja sie tak przestawilam ze nie moglam usnac wczesniej niz o 2 i pratycznie caly czas chodzilam niewyspana ponieawz jak juz usypialam wtedy Maly sie budzil na cyca.
 
Nie mam pojęcia, planowałam pół roku karmić a juz za 12 dni stuknie 8 misiecy. Moj Wiki jest typowym cycusiem , przytuli sie , troszke pomietosi i usnie i nie daj boze zeby mu nie dac szybciutko cycusia jak sie w nocy przebudza.
 
reklama
Ja zamierzałam karmić do roku, ale niestety...
ze 2 tygodnie temu Nela wzgardziła cycem zupełnie :-(
wcześniej już było coś nie halo, bo się przysysała na 3-4minuty, ale coś tam zjadła, a teraz już nie ruszy cyca i koniec...
 
Do góry