reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy piersia :)

kochane moje maleństwo jadło tak łapczywie że zrobiło mi siniaka na brodawce i boli jak cholera..... co ztym możnazrobic....w ogóle to ten sutek przy karmieniu zawsze mnie bolał i boli a drugi nie.... nie wem o co chodzi.....
mati po mleku zawsze ma kolke, słyszałyście otym zeby dziecku podawac lakcid ( POŁÓWKA DZIENNIE) aby przyspieszyc rozwój florybakteryjnejw jelitach?
 
reklama
ahh mam podobnie mój mały też mi robi krzywde sutki mnie bolą a najbardziej z lewej piersi ostatnio bardzo mocno ją ciągnie ale niekiedy nie umie pociągnąć i sie złości co do kolek to masować brzusio i pić dużo herbatek ziołowych i małemu też można dać troszke.
 
Dziewczyny
a ja zrezygnowałam od 2 dni z herbatek typu koper itd. i z Hania lepiej. Pomomo, ze bierze krople przeciwkolkowe, to zauważyłam, że i tak ją trochę kręci. Kiedy przestałam pic koper, to dolegliwosci minęły. Widocznie koper jest dla niej za silnym środkiem. Zamiast pomagać, to swoją intensywnością wzmagał u niej bóle brzuszka i gazy . Jakaś delikatna ta moja panieneczka... :-)
 
Izulka ja chyba tez przestane pic koper i zobaczymy co bedzie.
Meganne
mampodobny problem i smaruje Bepanthenem i za rada poloznej przykladam welne owcza ale niewiele to mi pomaga. Jutro ide do kliniki i zobaczymy co bedzie. Mimi ze mam peknieta lewa brodawke to karmie nadal....
 
My od wczoraj bez herbatki z kopru i jest dobrze.
Misia nie ma problemów z brzuszkiem robi kupke i je regularnie.
Herbatka ja przeczyszczała przez co była głodna, a przeczyszczenie powodowało ból i prężenie sie.
 
tak mi polozna mowiła że lepiej żebym ja piła herbatki niż dziecko. lepiej juz dać dla odmiany troszke wody ciepłej dziecku niż herbatki..
Co do kolek to mój mały też chyba ma i problemy z wypróżnianiem to masowanie brzuszka pomaga i sociskanie nóżek do brzuszka.
 
My się też karmimy pirsią :-)
Mała na szczęście się najada i nie muszę jej dokarmiać. A mleka mam tyle, że wykarmiłabym jwszcze jednego szkraba ;-)

Co do herbatki z kopru, to piję ją ja. Małej pomaga, nie działa za silnie na jej organizm.

Czasem się pręży przy jedzeniu albo zaraz po, ale to chyba kupka albo bączek. Mała ma z tym niestety problem :dry:


A jeszcze mam pytanie:
Czy Wam Maleństwa też w trakcie karmienia szczypią palcami piersi?
Bo moja jak się dorwie, to mam obszczypane i podrapane i nie powiem, żeby to było przyjemne :dry:
 

joasia-masować delikatnie a na brzuszek możesz nawet troszke mocniej nacisnąć jak dzidzia ma problem z kupką to to pomaga. U mnie to działa a do tego mu wywietrze pupcie i jest zadowolony . :)
Kalemeon01- tak mój mały mi piersi szczypie i drapie pazurkami przy karmieniu :D a co do wyginania i prężenia mój ma to samo od paru dni i ma dość często gazy. niewiem z czego to ja juz baardzo uważam co jem.
 
reklama
Byłam wczoraj u pediatry bo Misiaka mojego boli brzuszek.
Wcale nie musi być to spowodowane tym co ja jem.
Pani doktor powiedziała, ze moge jeść wszystko tylko ze smarzonym i ostrym nie przesadzać.
A tak wszelkie owoce joghurty i nawet czekolade ale nie za duzo.
Na brzuszek dla Misi przepisała nam Lakcid na 5 dni 2 razy dziennie i dała tez recepte na takie kropelki do zrobienia w aptece.
Zobaczymy co pomoże.
 
Do góry