reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karolinka 24t, waga 700g nasz maleńki cud!!!

reklama
witam dawno nie pisałam ponieważ karolcia chorowała od sierpnia zaczeło sie od zapalenia uszu dwa razy potem angina i duszności, teraz jest już dobrze, dziś po kilku miesiącach przerwy wróciliśmy na rehabilitacje, okazało sie ze karolinka ma zbyt małą wrażliwośc sensoryczną i wyjaśniło się dlaczego ciągle obija sie o ściany nie płacze jak zrobi sobie krzywdę, mam wielką prosbe czy któraś z was korzystała z dotacji na sprzet rehabilitacyjny bo podobno można skorzystać, i są jakieś turnusy dla dzieci czy ktoś był na takim i jak to wygląda jakie są koszty czy są jakieś dofinansowania do tego. prosze o dopwiedz
 
Olu, chyba za tydzień. Cena turnusu dwutygodniowego to średnio 5,5 - 6 tys.
Sprzet przepisuje lekarz rehab, dalej mozna starać się o dofinansowanie z Pefronu oraz fundacji.
 
kurcze ale cena za taki turnus boze jak ja bede musiala taki wykupic to z kad brac pieniazki jak w obecnej sytuacji nie pracuje i nie mam zadnej pomocy od panstwa wlasnie skladam dokumenty na zasilek pielegnacyjny no ciekawa jestem
normalnie chyba na ulice pojde pracowac bo przy 2 dzieci to koszmarnie idzie kasa
juz nie wspominajac ze moze bede musiala rehabilitacje wykupic dla syna

pozdrawiam i duzo sily zycze dla Karolinki i jej Mamy:-)
 
reklama
Najgorszy jest początek, gdy własnie pieniędzy jak na lekarstwo:( Ale dlatego właśnie trzeba pędem zgłaszać dziecko do fundacji i zbierać 1% i darowizny. Poza tym jest dużo fundacji dofinansowujących turnusy i rehab. My moglismy finansować rehab Frania od początku niemal dzięki Fudacji Polsat, turnusy pomógł nam finansować TVN i Kolorowy Swiat. Trzeba pukac do KAŻDYCH drzwi, schować dume do kieszeni i prosić. Dla dziecka.
Niestety kosztuje to wiele godzin snu (tzn bez snu - bo kiedy pisac apele i prosby jak nie w nocy?), ale przynajmniej wiadomo, że warto.
My naprawde nie mamy cioci ani wujka w Ameryce. Duzo sfinansowaliśmy z kredytów, ale w pewnym momencie była ściana. Koniec. Wtedy pomogły pieniadze fundacyjne i 1%. Teraz, od roku, mamy już w miarę stabilna sytuację. Obecnie spływa 1% (trzeci rok zbieramy), Allegro leci cały czas, apele też. ALe pierwsze 1,5 roku - 2 lata były koszmarnie trudne
 
Do góry