reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karolinka 24t, waga 700g nasz maleńki cud!!!

Dzięki Aga. Tylko że tam jest kryterium dochodowe. Dochód nie może przekroczyć 0,5 stawki brutto minimalnej płacy krajowej na jednego członka. Co oznacza, że jeśli minimalna krajowa wynosi 1500 to dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 750 zł. Tyle że tu biorą pod uwagę dochody netto. Dobrze rozumiem?
 
reklama
Ale swiadczenie Ci odebrano, bo skończył się okres waznosci orzeczenia, jak rozumiem?
Stań wiec ponownie na komisję..
A teraz przestudiuj link do Fundacji Polsat. Na początku roku biegiem pisz podanie o dofinansowanie rehab. Musisz tylko podać przy tym konto przychodni/rehab, na kt konto Fundacja ma przelac pieniądze. Zresztą na stronie Fundacji Polsat jest wszystko napisane (mam nadzieję, ze nic się nie zmieniło od czasu, gdy my staraliśmy sie o dofinansowanie rehab).
Teraz już nie korzystam z dofinansowania fundacji, bo sami zbieramy srodki z 1% , aukcji i apeli.

Do fundacji możesz zapisac dziecko jeśli masz orzeczenie o niepełnosprawności.
 
teraz nas czekają kolejne wizyty od okulusty ,neurologa, kardiologa i kolejne szczepienia. ani chwili wytchnienia, ja już od 3 lat tak wędruje po lekarzach ponieważ martynka od urodzenia miała problemy z płuckami ciągle zapalenia oskrzeli , no i pojawienie się astmy a po kilku miesiącach urodziła sie karolinka z która na początku wiecej byłam w przychodniach niż w domu, ale naszczescie wszystko dobrze sie skonczyło,
 
dziekuje franiowamamo jutro będe studiować strone fundacji, jutro tez mam sie spotka z pania dyrektor naszego osrodka wiec tez dowiem się cos wiecej. teraz musze już wedrowac do łóżka bo moje skowronki wstaja o 6 rano a jestem nieprzytomna.
 
dzis miałyśmy wizytę u lekarza z rehabilitacji i karolka ma zaburzenia integracji senso-motorycznej, i nie podobało jej się jak stawia stópki i zaczynam fizjoterapie. jak troszkę było spokoju tak teraz znowu musimy jezdzic do osrodka 2-3 razy w tygodniu, no i zajecia w domu. juz brak mi sił to wszytko jest wyczerpujące totalnie.musimy zrobic kontrole u okulisty, lecz nie wiem czy jest to wykonalne, jak wygląda badanie u dziecka w takim wieku jak karolka, nie wiem bo wczesniej miała je robione na oddziel gdzie zabierali dzieci. teraz mam poszukac poradni pewnie chorzów albo ligota.
 
Doris- na Śląsku to Klinika Okulistyczna na Ceglanej w Katowicach. My tam jeździmy. Można umówić wizytę wczesniej lub jechac tak poprostu ale wtedy czekasz w mega kolejce. Ją byłam 2 mies temu ostatnio i było lepiej niż sądziłam jeśli chodzi o zachowanie Małej
 
reklama
Do góry