reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karta ciąży a becikowe

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2017
Postów
3
Witam,
Mam pewien problem,jestem w 17 tyg ciąży moja pierwsza wizyta u ginekologa była będąc w 8tc.Ostatnio koleżanka powiedziała mi ze starając się o becikowe trzeba zgłosić się do lekarza do 10 tygodnia ciazy, pomyslalam ze ok nie będę miała raczej żadnych problemów z zalatwieniem skoro moja pierwsza wizyta była w 8tc.i tu jest problem bo lekarz wypisał mi na karcie ciąży 1 badania w 14 TC ;/ co ja w tej sytuacji mam zrobić ;/
 
reklama
reklama
Masz może jakieś badania,które były robione przed 10tc np.beta hcg?
Ja kartę ciąży miałam wypisaną też w późniejszym terminie niż ginekolog stwierdził ciążę.Oprócz tego miałam 5 ginekologów z czego jednego Niemieckiego,więc też myślałam,że będzie później problem z wypisaniem kartki,ale ostatni ginekolog nie robił problemów i wypisał całość(chodziłam do niego prywatnie)
 
Zaświadczenie do becikowego wypisywane jest na podstawie pierwszej wizyty ciążowej.
Różni lekarze, w różnych terminach zakładają kartę ciąży. Liczy się data pierwszej wizyty. A nie pierwszych badań.
Bądź spokojna. :)
 
hej ja na początku poszłam do prywatnego ginekologa i okazało sie ze jestem w 8 tyg ciąży,następnie chodziłam juz panstwowo i tam prowadzili kartę od chyba 14 tyg,ale prywatna babka ginekolog powiedziała ze ma kartę ze byłam u niej na początku ciąży i powiedziała ze bez problemu wystawi zaświadczenie do becikowego . I tak zrobiła jak do niej po zaświadczenie sie udałam.wiec sie nie denerwuj bo byłaś na wizycie i maja wszystko w papierach i bez problemu wypiszą Ci zaświadczenie.pozdrawiam
 
Do tzw. becikowego lekarz wypełniał taki druczek, który dostarczył mu mój mąż (dostajesz go razem z wnioskiem becikowe) i lekarz tam wpisuje od kiedy jestes. Jak Byłas na wizycie wczesniej niz masz wpisane w karcie ciązy to bez obaw, bo lekarz bazuje na karcie pacjenta, która ma on u siebie ;)
PS Ja nawet znam przypadek (oczywiscie wizyty prywatne) , ze lekarz wpisal od 10tc choc bylo ciut pozniej. :D
 
No właśnie lekarz nie wpisał mi w ktorym tygodniu stwierdził ciążę.wpisał mi do karty tylko datę 1 badan i ze jestem w 14 tc.W karcie nie mam napisane ze moja pierwsza wizyta i stwierdzenie ciąży była w 8tc
Ja urodziłam miesiąc temu więc jestem na świeżo. W karcie ciąży miałam wpisana wizytę od 12 tyg jako pierwsza od założenia karty ciazy. Ale wiadomo że zanim kartę się założy to idziesz do gin aby potwierdził zarodek, czy zarodek nie jest pusty to skieruje na bhcg i dopiero na tej podstawie zakłada kartę ciąży. I on u siebie ma zapisane ze pierwsza wizyta była to i zrobił to to i tamto, Na kolejnej co innego. I jak idziesz po zaświadczenie to on napiszę pierwsza wizytę taka prawdziwa ;)

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A mój lekarz powiedział że nie dostanę becikowego bo takie jest prawo. Zgłosiłam się w 12 tyg na pierwszą wizytę i co w takim wypadku? Nie rozumiem tego prawa do 10 tyg dziecku się należy a potem już nie? Przecież to są pieniądze dla dziecka... :(
 
Do góry