reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karta ciąży

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2023
Postów
7
Hej, jestem w 23tc do tej pory nie otrzymałam od lekarza karty ciąży... wszędzie pisze, że jest to obowiązkowe, ale mój lekarz twierdzi, że skoro mam teczkę ze wszystkimi badaniami, wynikami, kartami przebiegu wizyt to nie potrzebuje karty ciąży w formie papierowej książeczki. Czy z tego tytułu nie będzie problemów w szpitalu przy porodzie, że nie posiadam takowej?
 
reklama
Rozwiązanie
Hmm, ale kartę ciąży lekarz zakłada jakoś od razu przy 1 wizycie jak potwierdzi ciążę, poza tym wpisuje tam wszystkie wyniki morfologii, moczu, zalecone leki, ciśnienie, wagę, tydzień ciąży, czy są infekcje jakieś, tętno dziecka, długość szyjki, więc dziwne, że Pani nie ma.
Jest 1922zł netto, przy pierwszym dziecku to 5 766zł biorąc pod uwagę, że minimalna to ok 3100zł od stycznia, to przy 1 dziecku raczej już mało kto się załapie, ale czym więcej dzieci tym wiadomo "łatwiej się załapać" u mnie np. to już 9 610zł - ja się co prawda nie łapię, ale myślę że sporo osób w podobnym modelu już tak
Bo niestety to tak wygląda. Chyba, że mowa o rodzinach w których pracuje jedna osoba to tak korzystają z becikowego, a takich rodzin nie brakuje. Myślę, że i na forum by się takie mogły znaleźć, ale nikt głośno o tym nie pisze.
 
reklama
Jest 1922zł netto, przy pierwszym dziecku to 5 766zł biorąc pod uwagę, że minimalna to ok 3100zł od stycznia, to przy 1 dziecku raczej już mało kto się załapie, ale czym więcej dzieci tym wiadomo "łatwiej się załapać" u mnie np. to już 9 610zł - ja się co prawda nie łapię, ale myślę że sporo osób w podobnym modelu już tak
No to do mnie przemawia, faktycznie. Przy kilkorgu dzieci jest to możliwe.
Kiedyś na jakiejs grupie na fb zapytałam o to samo i zostalam zjechana, że przeciez praktycznie kazda rodzina się na to lapie, bo w PL nikt więcej nie zarabia 😂
No już bez przesady... Według mnie z jednym dzieckiem czy dwójką to mało która się łapie.
 
Jeśli dziecko urodzi się przed listopadem 2024, to można od razu złożyć wniosek o becikowe i do ustalenia dochodu liczyć będzie się rok kalendarzowy 2022.


Wtedy płaca minimalna była niecałe 2400 zł na rękę. Ale faktycznie za jakieś 2 lata to kryterium będzie właściwie wykluczać 3-osobowe rodziny, w których oboje rodzice pracują na etat.
 
Jeśli dziecko urodzi się przed listopadem 2024, to można od razu złożyć wniosek o becikowe i do ustalenia dochodu liczyć będzie się rok kalendarzowy 2022.


Wtedy płaca minimalna była niecałe 2400 zł na rękę. Ale faktycznie za jakieś 2 lata to kryterium będzie właściwie wykluczać 3-osobowe rodziny, w których oboje rodzice pracują na etat.
Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie. Teraz trochę ma to sens jakiś, bo wcześniej to była dla mnie abstrakcja skoro dla trzech osób to praktycznie więcej niż zeszłoroczna najniższa krajowa x2

Autorko przepraszam za odbiegnięcie od tematu.
 
Do góry