reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kasinkowe i 500plus na pierwsze dziecko?

Dołączył(a)
23 Maj 2018
Postów
7
Termin porodu coraz bliżej a ja nic tak naprawdę nie wiem na ten temat, jak to jest z tymi wszystkimi świadczenia na dziecko.
Jestem osobą bezrobotną, mój chłopak pracuje na umowę o pracę. Jesteśmy w związku nie formalnym.
 
reklama
Kosiniakowe dostaniesz skoro nie pracujesz. Na 500+ jest prog dochodowy na pierwsze dziecko 800zl lub 1200zl na dziecko niepełnosprawne.
 
Jeśli nie jesteście małżeństwem, ale w dokumentach będzie widniał ojciec dziecka, to będziesz musiała wykazać alimenty (dotyczy 500+)
 
Zarejestrujesz dziecko dostaniesz PESEL, pobierasz wnioski z MOPSu /GOPSu.
Wypisujesz, podpisujesz przynosisz dokumenty i oświadczenia, oddajesz i czekasz na odpowiedź.
 
reklama
Ale czy wtedy mogę również starać się o kasinkowe?
tak dokładnie możesz starać się o becikowe niezależnie od kosiniakowego - to pierwsze jest zależne od dochodu ale jeśli T ynie pracujesz to masz dochód zerowy i dochód ojca jest liczony na rodziców i dzieci, a to drugie przysługuje wszystkim niepracującym matkom
 
Do góry