reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kasper 26.09.2010 30tc 1060g 29 cm

Dołączył(a)
12 Styczeń 2011
Postów
2
witam wszystkie mamy .Mój synuś urodził sie w 30 tygodniu Ciąży .W 25 tc zaczeły wypływac mi wody zaczełam krwawic .:( GDy rano sie obudziłam i zobaczyłam ze obok mnie jest plama wody z krwia wystraszyłam sie bardzo gdy przyjechało pogotowie zabrali mnie do szpitala strach szok i wieki płacz tak bałam sie o moje maleństwo.Jednak wszystko z dzieckiem było dobrze okazało sie ze szyjka macicy sie otworzyła i groziło mi wypadniecie pepowiny :(( niewolno mi było wstawac musiałam lezec plackiem 5 tygodni w ciagu tego czasu miałam 3 akcje porodowe bezskuteczne .Mały był odwrucony nogami u dołu i miedzy nózkami miał pepowinne . bałam sie bardzo lecz w niedziele 26.09.2010 r mój starszy synek konczył 7 lat i odwiedzał mnie w szpitalu nie było mu wesoło w ten dzien .Gdy z mezem pojechali zaczełam odczuwac u dołu brzucha ból połozna zrobiła ktg małem zaczeło zanikac tetno to były chwile jak zawiezli mnie na blog i przez cc urodziłam mojego malca anio.jpg nie oddychał sam lekarze mówil ze bedzie ok :) wieczorem zadzwoniłam do mojego starszego synusia i powiedziałam mu o tym ze ma braciszka tego samego dnia urodzonego .Kubus stwierdził ze to najpiekniejszy prezent urodzinowy jaki dostał :) teraz mój maluch ma 3mi 2 tyg i wazy 5800g i ma 58 cm ma wielki apetyt niestety ma małe problemy z oddychaniem coraz ciezej i wolniej oddycha dzis jedziemy do lekaza bo nawet nie moze sie wyspac :( ale jestem dobrej mysli DSCF1477.jpg
 
reklama
Witaj!Też jestem tu nowa.Moja córka wcześniak z 36 tyg ma już 10 lat i rozwija się prawidłowo_Oczywiście nie miałyśmy takich problemów,jak mamy skrajnych wcześniaczków,ale jednak.Oprócz niej mam jeszcze 5 dzieciaczków.Nie martw się napewno będzie dobrze,trzymam kciuki za Twojego syneczka,jest śliczny!!!
 
Witam ja również jestem mamą synka Kacpra z 34 tc i muszę ci powiedzieć że jestem pod wielkim wrażeniem jak ładnie Twój maluszek nadrobił !! a prezent dla brata wymarzony!! i dołączam się do kciuków szóstkowej mamy na pewno wszystko będzie dobrze ;-)
 
Ladna wage ma Twoj Synus! Ja tez mam Kube i Kacpra :) . Urodzili sie w 32tc, maja teraz 5,5 m-cy i jak narazie wszystko jest ok. U nas nie bylo problemu z oddychaniem bo chlopaki dostali sterydy na rozwoj plucek w 30tc. Serdecznie pozdrawiamy.
 
Witaj w naszym gronie:)
Napisz cos bliżej - jak długo malec był w szpitalu, jakie jest rozpoznanie, czy jest rehabilitowany itd.
Duuużo zdrówka:)
 
Moja córcia też urodziła się w 30 tygodniu ciąży. jak sobie przypomnę jaka była, malutka, krucha, bezbronna to nadal chce mi się płakać. jak czytam co tu piszecie to takrże łezka kręci się w oku. przed porodem leżałam trochę ponad miesiąc w szpitalu, po urodzeniu troszkę dłużej. nigdy tyle się nie modliłam jak podczas pobytu w szpitalu i modlitwy odniosły skutek. Jak już uropdziłam małą to w głębi duszy wiedziałam że będzie dobrze, mimo tej całej aparatury, zabiegów np. odśluzowywania. najgorzej było przed porodem jak musiałam leżeć cały czas w szpitalu plackiem. nie mogłam wyjść do pokoju odwiedzin, na szczęście mógł odwiedzać mnie mąż na sali. przyjeżdżał do mnie co 2-3 dni bo pracował od 7 do 18-20, a do szpitala miał ok 30km czyli nie blisko. teraz mała ma 2,5 latka i jest zdrowa i bardzo żywa. świetnie nadrobiła zaległości rozwojowe. naszczęście nie słuchałam co mówili inni że jest taka malutka, że inne dzieci w jej wieku już robią to a to, że już mówią itd. moje słoneczko teraz mówi jak najęte, nie ma czasu żeby chwię posiedzieć, ciągle w biegu. czasami to tak mi daję w kość ze swoim młodszym o rok bratem ze wieczorem zasypiam na stojąco.
 
:-)rudakw,to moje 10 letnie Słoneczko-Kamilka,o której wcześniej pisałam.Twój synek również tak pięknie wyrośnie.
 

Załączniki

  • DSC00056.jpg
    DSC00056.jpg
    6,4 KB · Wyświetleń: 226
Witam!!pytacie o to czy mały był rehabilitowany o tuż nie .Leżał w szpitalu 5 tygodni z tego 4 w inkubatorze.było nam bardzo cieżko ale jest już z nami .Teraz tak jak wcześniej pisałam ma problemy z oddychaniem lekarz stwierdził ze ma mało rozwinięte drogi oddechowe no i ze jest za gruby i to powoduje jego ciężki oddech . mały strasznie lubi jeść wypija 190-200 ml co 3-4 godziny mlekiem nutrilon dla dzieci głodnych jest karmiony na żądanie .już za 10 dni kończy 4 miesiące i zaczynam myśleć o wprowadzeniu obiadków . DSCF1357.jpg A to moje bliźniaki hehe po 7 latach
 
reklama
Może dawaj małemu częściej herbatki zamiast mleka mój też strasznie dużo jadł czasami nawet po 250 ml co 3-4 h ale właśnie zaczęłam przepajać go herbatkami (przy urodzeniu ważył 2050g a teraz ma 5 msc i waży niecałe 8kg) Obiadki również wprowadziłam wcześniej ale po konsultacji z lekarzem
a co do rehabilitacji to ja na Twoim miejscu bym powalczyła o nią u nas Kaper poza naprawdę niewielką asymetrią nie miał innych problemów ale Pani neurolog i tak skierowała nas na rehabilitację rozwojową i jestem jej bardzo za to wdzięczna bo mały naprawdę bardzo szybko nadrabia!! Rehabilitantka chcę zakończyć ćwiczenia w styczniu ale neurolog nie chce się zgodzić gdyż jak to mówi nic mu nie zaszkodzi a może bardzo pomóc;-) Cudowne te Twoje bliźniaki!:-)
 
Do góry