reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kasza manna

moniaIcolinek

wrzesień 2007
Dołączył(a)
28 Grudzień 2007
Postów
101
Miasto
LONDYN
hej dziewczyny mam pytanie.czy podajecie dzieciom kasze manna.moj maly ma 7,5msc jest na butli ale budzi sie dwa razy w nocy lekarka kazala mu podawac kaszki ale on nie lubi zadnych kleikow i kaszek pomyslalam ze moze bym sprobowala ugotowac troche manny na wodzie i dodac do jego mleka!maly ma alergie ale nie wiemy na co bo ma tylko na policzku dwa strupki pije normalne mleczko i je wszystko bo tak kazali lekarze powiedzieli ze to egzema z powietrza.bede wdzieczna za podpowiedzi
 
reklama
to ze sie budzi w nocy to dla mnie normalne bo tak bylo zawsze tylko on zjada po 250ml i sporo wazy i lekarz powiedzial ze powinien juz w nocy nie jesc a jak sie nie da to chociaz wyeliminowac jedna butelke.woda ani herbatka nie da sie oszukac.co prawda on tez kiepsko sypia ma plytki sen i ciagle sie budzi wiec co ok5 godz chce mu sie jesc
 
to ze sie budzi w nocy to dla mnie normalne bo tak bylo zawsze tylko on zjada po 250ml i sporo wazy i lekarz powiedzial ze powinien juz w nocy nie jesc a jak sie nie da to chociaz wyeliminowac jedna butelke.woda ani herbatka nie da sie oszukac.co prawda on tez kiepsko sypia ma plytki sen i ciagle sie budzi wiec co ok5 godz chce mu sie jesc
Jeżeli maluch sporo waży,to bez sensu go tuczyć kaszkami.A wprowadzasz juz inne produkty typu obiadki,czy owoce?
Mały niekoniecznie budzi sie z głodu,może poprostu chce sie poprzytulać.Albo ząbki już idą i sie przez nie wybudza.
 
maly je juz wszystko na obiadki(stosowne dla dzieci),je tez juz chleb i wszystkie owoce procz cytrusow.budzi sie z glodu bo tak jak pisalam budzi sie czesto az w koncu przytulanie nie wystarcza i pije 250 mleka.kaszki kazal podawac lekarz tylko on nie lubi kleikow a manna lubia prawie wszyscy.wazy 9 kg czyli miesci sie w normach i jest dlugi wiec dla mnie zle nie wyglada,ale lekarz powiedzial ze dziecko do 8 msc powinno oduczyc sie jedzenia w nocy
 
ale lekarz powiedzial ze dziecko do 8 msc powinno oduczyc sie jedzenia w nocy
No coz......co lekarz to inna opinia.....Moja pediatra twierdzi ze dziecko nawet do 2 roku zycia ma prawo jesc w nocy, przy czym przyjmuje sie ze po 1,5 roku to juz przyzwyczajenie a nie glod.....
Moj Kuba kilka dni temu skonczyl rok.....i dopiero od niecalych 2 tygodni nie je w nocy. Po prostu pewnej pieknej nocy jak sie obudzil odmowil jedzenia i tyle....Choc nadal sie przebudza ze 2 razy to przynajmniej nie je.
A zageszczac mozesz sprobowac (wg schematu zywienia zdaje sie w tym wieku mleko powinno byc zageszczane)......choc Kuba ma mleko zageszczane od dawna - na dlugosc snu kompletnie zadnego wplywu to nie ma.
My zageszczamy kleikiem ryzowym albo kukurydzianym. Manne lubi ale na gesto.....w butli nie chcial pic, poza tym ta kaszka mimo dlugiego mieszania osiadala na dnie i potem byla za gesta pod sam koniec. Ale Ty zawsze mozesz sprobowac.
 
reklama
maly je juz wszystko na obiadki(stosowne dla dzieci),je tez juz chleb i wszystkie owoce procz cytrusow.budzi sie z glodu bo tak jak pisalam budzi sie czesto az w koncu przytulanie nie wystarcza i pije 250 mleka.kaszki kazal podawac lekarz tylko on nie lubi kleikow a manna lubia prawie wszyscy.wazy 9 kg czyli miesci sie w normach i jest dlugi wiec dla mnie zle nie wyglada,ale lekarz powiedzial ze dziecko do 8 msc powinno oduczyc sie jedzenia w nocy
A no widzisz nie wiedziałam,że mały mieści sie w normach.To rzeczywiście potrzebuje więcej kalorii.Ja bym tam za bardzo nie przejmowała sie opinią,by dziecko nie jadło w nocy.Mój Kuba jadł jeszcze do niedawna,poprostu w ciągu dnia nie miał czasu na jedzenie ,bo tyyyyle sie działo,a zapotrzebowanie na kalorie było duże i musiał nadrabiać.Ja bym spróbowała kaszkę kukurydzianą,albo jakąś ryżową ,tyle,że smakowa.Mój Kubulek upodobał sobie np. brzoskwiniową(i to tylko z Bobovity).Dzieci zadziwiaja tym,że potrafią być niezłymi smakoszami.Mannę w butli,czy kleik bezsmakowy mój Bąbel ,by nie przełknoł.:tak:
 
Do góry