reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszel bez gorączki i bez kataru

Dołączył(a)
18 Grudzień 2009
Postów
3
Miasto
Pruszków
mój 6 miesięczny synek od jakiegoś czasu kaszle.Mój mąż twierdzi że krztusi się śliną(to właśnie taki kaszel jest).Jak myślicie czy toktycznie nadmiar nśliny powoduje ten kaszel czy powinnam się wybrać jednak do lekarza??dodam że Olek w nocy nie kaszle i nie gorączkuje, nie wygląda też i nie zachowuje się jakby był chory...pomózcie...
 
reklama
sikalafo mysle ze najlepiej poprostu spytac lekarza moze jest mozliwa ta slina ale moze byc np. uczulenie a pediatra bedzie wiedzial najlepiej.
 
Moja niunia ma właśnie taki kaszel ,bez gorączki i kataru ale z zaczerwienionym gardłem. Byłam już z nią u lekarza i dostała syrop. I tu jest problem. Błagam was o pomoc. Czy macie jakiś sposób na podanie niedobrego syropu 6 m-cznemu niemowlakowi. Ja podaję go strzykawką i tak wszystko wypluwa. Łyżeczka też odpada. A kaszel dalej jest. Ciągnie się już tydzień czasu.
 
Moja córcia też miała taki kaszel,myślałam, że ma alergię bo nic innego jej nie było.
Lekarz pokazał mi, że na gardle mała miała cały czas ślinę i nie potrafi inaczej odkrztusić tego.
Nie dostałam żadnego syropu i faktycznie wszystko minęło.
 
mój 6 miesięczny synek od jakiegoś czasu kaszle.Mój mąż twierdzi że krztusi się śliną(to właśnie taki kaszel jest).Jak myślicie czy toktycznie nadmiar nśliny powoduje ten kaszel czy powinnam się wybrać jednak do lekarza??dodam że Olek w nocy nie kaszle i nie gorączkuje, nie wygląda też i nie zachowuje się jakby był chory...pomózcie...

tak prawdopodobnie jest to nadmiar nagromadzonej śliny, miałam tak i przy starszej córce jak była w wieku ząbkowania tylko w tedy byłam z nię u doktora, a tym razem 3 tygodniowy kaszel zakończył się na kilka dni przed wyjściem pierwszego ząbka. Ale jak się martwisz i nie daje Ci to spokoju to idź do doktora to nie zaszkodzi a będziesz pewna;-)
 
Moja niunia ma właśnie taki kaszel ,bez gorączki i kataru ale z zaczerwienionym gardłem. Byłam już z nią u lekarza i dostała syrop. I tu jest problem. Błagam was o pomoc. Czy macie jakiś sposób na podanie niedobrego syropu 6 m-cznemu niemowlakowi. Ja podaję go strzykawką i tak wszystko wypluwa. Łyżeczka też odpada. A kaszel dalej jest. Ciągnie się już tydzień czasu.
a z butelki z herbatka probowalas???:confused: u nas pomoglo;-);-);-)
 
reklama
na ząbkowanie polecam sprej albo hasco sept albo tantum verde, zależy na co kogo stać, bo to jedno i to samo.
Maści maja lidokaine, powodują większy ślinotok i kłopoty z połykaniem śliny, co do syropów, hmmm, jeśli dziecko nie odkaszle tego czym się krztusi to co ma z tym zrobić ???
nie wiem czy podałabym syrop przeciw kaszlowy,
o ile o taki syrop chodzi.
Sprej odkaża jamę ustna całą i gardło, a przy ząbkowaniu często występują stany nieżytowe górnych dróg oddechowych więc jest to sposób prewencji przed czymś więcej.
pozdrawiam :-)
 
Do góry