reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszel u 3 miesiecznego malca

anetka1981

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Styczeń 2010
Postów
180
Hej.Maksio ma kaszelek :szok::szok::szok:od kilku dni,ma 3 miesiace.Podaje mu drosetux.A jak wy myślicie czy dobrze robie?moze znacie jakies domowe sposoby?:happy:
 
reklama
Ja bym jednak poszla do lekarza. Z takim maluchem to lepiej nie ryzykowac. Przynajmniej oslucha pluca czy nic sie tam nie 'wykluwa' Mojemu jak byl malutki (1,5mies) lekarz kazal robic inhalacje z soli fizjologicznej (kupilam specjalne uzadzenie z maseczka na buzie). Pozdrawiam!
 
Cześć, moja niunia 1,5 tygodnia temu skonczyła 3 miesiące i też miała straszny kaszelek, taki mokry, bałam się sama cokolwiek podawać a przede wszystkim bałam się że leczony na własną rękę może zmienić się w coś poważniejszego więc wybrałam się do lekarza. Na szczęście okazało się, że wszystko jest ok kazał tylko kupić Mucosolvan ale podawać w zmniejszonej dawce. Po mniejwięcej tygodniu przeszedł kaszelek. Dla własnego spokoju wybierz się do lekarza a jak nie to po prostu spytaj w aptece tam napewno coś ci doradza :)
 
Byłm u lekarza i osłuchał go:szok:mieszkam w Anglii i oczywiście przepisał paracetamol.Nadal jednak podaje mu drosetux bo jest homopatyczny.Oklepuje mu plecki też:laugh2:pozdrawiam
 
Tu tez lekarze przepisuja w kolko paracetamol (tachipiryna) na wszystko :) Sprobuj tych inhalacji u mojego bardzo pomogly bo lagodzily podraznione gardlo i tak nie kaszlal. Dobrze ze poszlas, przynajmiesz ze w pluckach nic sie nie dzieje. Tu wizyta u lekarza trwa max 10min a doktor mowi tak szybko ze ledwo rozumiem, na dodatek jes Arabem i ciezko zrozumiec o co mu chodzi. Jeszcze miesiac i 3tygodnie w domu :-D!
 
U 3 miesięcznego dziecka nie stosuje się żadnych domowych sposobów "na własną rękę"- ja na pewno bym nie ryzykowała. Najlepiej idź do pediatry, tym bardziej,ze dziecko kaszle już od paru dni ...Z tego co pamiętam inhalacje są bardzo popularne i całkowicie bezpieczne( oczywiscie po konsultacji)
 
Wiesz co, ja kupilam taki specjalny inhalator, bo mojemu zaczal sie kaszel jak byl bardzo malutki. Tam jest maseczka dla doroslego i dziecka. Kupuje sol fizjologiczna w buteleczkach i kiedy (w dzien) prawie mi zasypia to go 'podlaczam'. Fakt ze nie byl to maly wydatek, ale naprawde sie oplacalo bo Ricky ma ciagle katar wiec uzywam go bardzo czesto. Mozna wlac do miski goraca wode i sol fizjol. tylko z takim maluchem to faktycznie ciezko, bo jak go zmusic zeby grzecznie siedzial nad miska? Jak znajde cos w necie to Ci napisze.
Znalazlam ihalatory na allegro. Koszt ok 100zl (tu niestety drozej :( ) ja kupilam swoj w aptece. Innego sposobu na inhalacje maluchow nie znalazlam. Pozdrawiam! :)
 
Ostatnia edycja:
Pomaga też noszenie w pozycji pionowej (jak do odbicia) i oklepywanie plecków dłonią ułożoną w łódeczkę, ale to ma sens wtedy kiedy robisz to odpowiednio mocno - tak żeby był głośny odgłos jakby echa. Na wszelki wypadek drugą dłonią osłoń nereczki, bo są bardzo delikatne. No i główka w trakcie odbijania powinna być niżej niż pupka, ja przewieszałam Dusię przez kolana
 
reklama
Do góry