reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszel u niemowlaka bez innych objawów

Baby-D

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2020
Postów
124
Drogie mamy, może Wasze dzieci tak mają /miały i będziecie w stanie mi pomóc. Mój 4 miesięczny synek od około 4 tygodni ma sporadyczny kaszel. Nie dusi go, nie męczy, nie ma żadnych innych objawów. Widziało i osluchalo go już 2 lekarzy i płuca oraz oskrzeka są czyste. Testy na Covid też miał ujemne. Miałyście podobne doświadczenia? Dziecko jest wesołe i nic nie wskazuje na to by coś mu dolegało, ale kaszel pojawia się 3,4 razy dziennie, po 2 - 3 kaszlnięcie w serii co bardzo mnie niepokoi.
 
reklama
Rozwiązanie
Zgadza się! Lekarz też mi to powiedział, ale w zasadzie od początku tak śpi, teraz tylko zwiększymy kąt. A mamy łóżeczko Chicco Next2me i można tam fajnie regulować nachylenie.
reklama
Bardzo dziękuję dziewczyny za zaangażowanie. Musimy dalej obserwować bo hipotezy są 3 - refluks, alergia, coś z powietrzem u nas - wyobraźcie sobie ze tak nawilżamy, że zrobiło się zbyt wilgotne, kupiliśmy oczyszczacz i pokazuje ponad 60%, przy ok 22 stopniach to tropikalna aura.
U nas nawet 70 - 80 % wilgotności przy 22 - 23 stopniach 🤷‍♀️ Synek ma takie same objawy (ma 5 m-cy) Slini się strasznie, wszystko pakuje do buźki. Ostatnio juz nawet jedna rączka to mało, muszą być dwie 🤦🏻‍♀️Kaszle jak wsadza głęboko paluszka, kaszle na śnie, jak się wybudzi. Koniecznie daj znać jaka będzie u Was 🌷
Aaa i zauważyłam, że gdy cofa mu się pokarm to nie wypluwa tego, tylko spowrotem polyka 🤷‍♀️
 
U nas nawet 70 - 80 % wilgotności przy 22 - 23 stopniach 🤷‍♀️ Synek ma takie same objawy (ma 5 m-cy) Slini się strasznie, wszystko pakuje do buźki. Ostatnio juz nawet jedna rączka to mało, muszą być dwie 🤦🏻‍♀️Kaszle jak wsadza głęboko paluszka, kaszle na śnie, jak się wybudzi. Koniecznie daj znać jaka będzie u Was 🌷
Aaa i zauważyłam, że gdy cofa mu się pokarm to nie wypluwa tego, tylko spowrotem polyka 🤷‍♀️

Przyznam, że jestem bliska szaleństwa. Nadal kaszle, zrobiliśmy CRP i stanu zapalnego nie ma, także nie jest to infekcja. Zaczynam się zastanawiać czy to nie astma, albo alergia. Mamy 2 koty, regularnie sprzątamy, mmay oczyszczacz powietrza. Bardzo trzymam za Was kciuki!
 
Przyznam, że jestem bliska szaleństwa. Nadal kaszle, zrobiliśmy CRP i stanu zapalnego nie ma, także nie jest to infekcja. Zaczynam się zastanawiać czy to nie astma, albo alergia. Mamy 2 koty, regularnie sprzątamy, mmay oczyszczacz powietrza. Bardzo trzymam za Was kciuki!
U nas troszkę się uspokoilo 🙏
Może być alergia ☝️ Ja mam alergie na sierść kotów z tym, że objawia mi się lzawieniem oczu, kichaniem i katarem. Daj znać co u Was 😍
 
U nas Gastrotuss się nie sprawdził. Mam nadzieję, że Wam pomoże.
Koniecznie podnieś materac, by dziecko po odłożeniu miało wyżej głowę (można kupić taką trójkątną poduszkę lub po prostu można podłożyć np. koc pod materac). I nie odkładaj na płasko zaraz po jedzeniu.
 
Zgadza się! Lekarz też mi to powiedział, ale w zasadzie od początku tak śpi, teraz tylko zwiększymy kąt. A mamy łóżeczko Chicco Next2me i można tam fajnie regulować nachylenie.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry