reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka bobovita

1. Ja nie jestem autorką postu.
2. Kiedyś zadając pytanie od czego zacząć rozszerzać dietę dziecka ( bo już zapomniałam jak to było przy pierwszym dziecku) spotkałam się z taką samą aferą
3. To jest forum , każdy może się wypowiedzieć i opisać swoje doświadczenia . A tu się nagle zrobiła afera koperkowa 🤦
Powołujesz się na dowód anegdotycznych, a to żaden dowód. Powodzenia!
 
reklama
A czy mogę prosić o jakieś wyniki badań,że wczesne rozpoczęcie rozszerzenia diety zwiększa ryzyko chorób lub podobne? Albo nawet te anegdotyczne,że dziecku coś się stało po tym? Dysponujecie takimi informacjami? Wytyczne WHO jakoś nie za bardzo mnie przekonują.
 
A czy mogę prosić o jakieś wyniki badań,że wczesne rozpoczęcie rozszerzenia diety zwiększa ryzyko chorób lub podobne? Albo nawet te anegdotyczne,że dziecku coś się stało po tym? Dysponujecie takimi informacjami? Wytyczne WHO jakoś nie za bardzo mnie przekonują.
Dziecko zamiast porcji mleka dostaje warzywa lub owoce, które nie są tak kaloryczne jak mleko, przez co dziecko przybiera mniej na wadze. W dodatku może dojść do samoodstawienia, co jest bardzo częste w przypadku zbyt szybkiego rozszerzenia diety.

Syn ma rozszerzaną dietę od 6 MSC, i ważył na pół roku prawie 9 kg. Jego kuzyn waży niecałe 6, a od 4 MSC ma dietę rozszerzaną.
 
Swoją drogą sytuacja, w której uznajcie, że ktoś, kto nie jest w stanie zrozumieć obrazkowo-opisowej instrukcji przygotowania kaszki błyskawicznej w 3 krokach lepiej zna się na RD niż dietetycy, lekarze i inni specjaliści wydaje mi się absurdalna 🤷🏻‍♀️
 
Dziecko zamiast porcji mleka dostaje warzywa lub owoce, które nie są tak kaloryczne jak mleko, przez co dziecko przybiera mniej na wadze. W dodatku może dojść do samoodstawienia, co jest bardzo częste w przypadku zbyt szybkiego rozszerzenia diety.

Syn ma rozszerzaną dietę od 6 MSC, i ważył na pół roku prawie 9 kg. Jego kuzyn waży niecałe 6, a od 4 MSC ma dietę rozszerzaną.
To dlaczego w takim razie lekarze zalecają wcześniej rozszerzać dietę właśnie ze względu,że mało przybiera na wadze na samym mleku? Przykład z wagą akurat nietrafiony bo na to może wpływać wiele innych czynników a nie rozszerzenie diety.
 
To dlaczego w takim razie lekarze zalecają wcześniej rozszerzać dietę właśnie ze względu,że mało przybiera na wadze na samym mleku?
Nie wiem, natomiast jest pewne, że słoiczek warzyw ma mniej kalorii niż porcja mleka.
Chociaż wydaje mi sięz że lekarzom nie chcę się szukać przyczyny,tego że dziecko nie przybiera. Tak samo przy kp. Łatwiej jest powiedzieć daj mm, niż szukać problemu czemu dziecko Spada na piersi, łatwiej jest szerzyć kłamstwa pt. Słabe mleko, mało mleka itp.
Pediatrom się nie chce zazwyczaj, faszerują dzieci antybiotykami, nie znają aktualnych zaleceń, każą przepajać noworodki glugoza itp.
 
Nie wiem, natomiast jest pewne, że słoiczek warzyw ma mniej kalorii niż porcja mleka.
Chociaż wydaje mi sięz że lekarzom nie chcę się szukać przyczyny,tego że dziecko nie przybiera. Tak samo przy kp. Łatwiej jest powiedzieć daj mm, niż szukać problemu czemu dziecko Spada na piersi, łatwiej jest szerzyć kłamstwa pt. Słabe mleko, mało mleka itp.
Pediatrom się nie chce zazwyczaj, faszerują dzieci antybiotykami, nie znają aktualnych zaleceń, każą przepajać noworodki glugoza itp.
No właśnie,nie wiesz. Więc po co te komentarze? Nie od dziś wiadomo,że zaczynając rozszerzać dietę nie dajesz od razu całego słoika tylko góra 2-3 łyżeczki.
 
To dlaczego w takim razie lekarze zalecają wcześniej rozszerzać dietę właśnie ze względu,że mało przybiera na wadze na samym mleku? Przykład z wagą akurat nietrafiony bo na to może wpływać wiele innych czynników a nie rozszerzenie diety.
Bo uważają że wiedzą lepiej, bo zawsze tak było.
 
reklama
Dziecko zamiast porcji mleka dostaje warzywa lub owoce, które nie są tak kaloryczne jak mleko, przez co dziecko przybiera mniej na wadze. W dodatku może dojść do samoodstawienia, co jest bardzo częste w przypadku zbyt szybkiego rozszerzenia diety.

Syn ma rozszerzaną dietę od 6 MSC, i ważył na pół roku prawie 9 kg. Jego kuzyn waży niecałe 6, a od 4 MSC ma dietę rozszerzaną.
Moje dziecko urodziło się z wagą 2500g, po 17 tyg zaczęłam rozszerzać dietę i jakoś waży już 7,5 kg ( ma prawie pół roku)a mleka otrzymuje tyle porcji ile powinno , starszej córce od ukończenia 17 tyg zaczęłam rozszerzać dietę i też bardzo ładnie przybierała na wadze . Każde dziecko jest inne i każde różnie w swoim tempie, jeżeli jest zdrowe , żywotne i zadowolone to co w tym złego
 
Do góry