reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka=kiedy moge ja podac i jak?

Paula21 dziękuje za rade,dziś małej dałam rano kaszkę ryżową,jak narazie nic się nie dzieje,zobaczymy
 
reklama
Dalam malemu na wieczor kaszke jablkowa,zjadl az 200ml bo musialam mu dorobic bardzo mu posmakowala,do mleka dodalam 2 lyz,mniej zeby ladnie mu szlo.zasnal o 9 i obudzil sie o 4 na mleczko i potem po 8 na sniadanko,dzis tez mu dam,a nie wiecie od kiedy mozna dziecku awac 2 razy dziennie kaszke,np rano i wieczorem?
 
Myślę że możesz już dawać ale pamiętaj że kaszka tuczy :tak::tak::tak:

I jeszcze zapomniałam o wodzie bo pytałaś.:tak: Gdzieś do 7 miesiąca dawałam Gerbera bo jej nie trzeba gotować (tak jest napisane na opak) a teraz żywca daję i nie gotuję :tak:
 
Ja będę teraz dawać małej kaszkę na śniadanko,ale zastanawiam się czy nie kupić tej kaszki "spokojny sen" i dawać na noc.Chodź cały czas słyszę"dobre rady" że kaszki nie daje się na noc:baffled:.
 
Ja też daję kaszkę na noc od jakiś 2 m-cy. Podaję zamiennie "misiowy ogródek" Nestle, oraz kaszki ryżowe z owocami.
Osobiście polecam Misiowy ogródek z warzywami, bo wg mnie jest lepszy - mniej słodki niż kaszki owocowe.

Kaszkę sypię bezposrednio do przygotowanego wcześniej mleka (150 ml mleka + kaszka do gęstej konsystencji) i podaję łyżeczką z miseczki.
Tak więc Alicja na noc zjada ok 180ml kaszki i śpi po tym całą noc :-)
W dzień na 2-gie śniadanie pije mleczko z butelki z 3ma łyżevczkami kaszki kukurydzianej, którą również sypię do butelki bezpośrednio i podaję przez smoczek.

Jak była mniejsza (ok 5 m-ca) podawałam tylko 1x dziennie kaszkę, a właściwie kleik ryżowy na noc do mleka - gdzies tak 2-3 łyżeczki.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale moja pociecha ma dopiero 4 mies.,może to za wcześnie na kaszkę na noc?
 
reklama
Do góry