reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KASZKA, KLEIK RYŻOWY - od kiedy?

natkusia

♥ Synusiowa Mama ♥
Dołączył(a)
15 Sierpień 2011
Postów
4 979
Miasto
Śląsk
Cześć dziewczyny :-)

Mój Michał ma już skończone 4 mce i jest na MM.. mam do Was pytanie:

Od kiedy podawałyście kaszkę?? Ja małemu podaje od 4-5 dni i smakują mu, nic mu się po nich nie dzieje, w nocy śpi jak suseł.. dzisiaj byłam u lekarki a ona na mnie takie oczy i że absolutnie żadnej kaszki.. że dopiero w następnym mscu
sorry2.gif
mówię jej że przecież na kaszkach piszę że po 4 mscu a ona mi na to że to nieprawdziwa informacja
confused8gj.gif
i ZGŁUPIAŁAM! Dodam że ta lekarka jest zakręcona jak świński ogon i zastanawiam się nad zmianą..
 
reklama
Ja swojej corce zaczelam dawac kleik jak miala 3 miesiace. To bylo z polecenia lekarza, gdyz mloda byla strasznym glodomorem i co godzine potrafila domagac sie butli ( teraz za to jest strasznym niejadkiem). Ale kleik dawalam na sniadanie i na kolacje a w ciagu dnia mleczko. Kaszki tez wprowadzilysmy w 4 miesiacu. I nic jej nie bylo. Mysle, ze to zalezy od dziecka. Pomysl, ze nasze babcie karmily naszych rodzicow od pierwszego miesiaca kaszkami i sa zdrowymi i silnymi ludzmi.
 
mój Dennis tez jest na mm i kleik ryżowy i kukurydziany podawałam od 4 mc. a kaszki według wskazania na opakowaniu:) po 5 mc wprowadziłam kaszke manną:) kleik kukurydziany jest trudniej dostępny ale lepszy po dłuższym urzywaniu ryżowego często zdarzają się zatwardzenia:/
 
No lekarka jest mega zakręcona i kazała mi odstawić :confused2:
ale po przemyśleniu twierdzę, że jak Małemu smakuję i nic mu nie jest to dalej będę mu podawać :-)

dzięki dziewczyny :*
 
Ja zaczęłam podawać małej kleik ryżowy jak skończyła 4m-ce tak jak jest napisane na opakowaniu. Najpierw małe ilości tak na próbę. Nawet jej smakował, choć wydaje mi się że woli bardziej mleczko :)




 
Ja podawałam kleik jak synek miał 3,5 mies. początkowo na kolację, a teraz nie chce w ogóle mleka bez kleiku. Kaszki dawałam po 4 mies. ale u nas nie przeszły:)
 
w przyszłym tyg będę próbowała z kaszką owocową więc zobaczymy :-)
Taaa moja lekarka to jakaś taka niekumata :sorry: i wprowadza matkę w błąd..
 
Ja swojej małej też zaczełam podawać kleik i kaszki po 4 miesiącu.. tylko akurat jej nie smakowaly i do tej pory nie lubi kaszek;( więc jeśli nic dziecku nie jest to nie ma problemu żeby podawać;)

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry