reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka manna - wprowadzanie do diety glutenu

czesc:) ja robie tak:) w garnku gotuje kasze manne,proporcje: 2,5 lyzki na 2 szklanki wody, jak sie ugotuje to przekladam w malutki sloiczek po deserku i mam na kilka dni. i moje drogie ja dodaje po pol lyzeczki na sloik np deserku. to wlasnie jest mniej wiecej 2-3 gr na 100 ml. albo mozna dodac pol lyzeczki kaszy manny do mleka modyfikowanego,albo do kaszki albo do obiadku.wazne zeby zachowac proporcje,jezeli dzieciatko je wiecej np 200 ml to trzeba dodac 1 lyzeczke kaszki... podajemy raz dziennie codziennie:)
 
reklama
Witam, odgrzebuje stary wątek:-) Ja czytałam natomiast, że to ma być 2-3 gramy, czyli pół łyżeczki, ale suchej masy kaszki, więc nie wiem jak robić. Oczywiście wolałabym, żeby mogła sobie ugotować normalną gęstą kaszkę bez żadnych dziwacznych proporcji i pół łyżeczki ugotowanej dodać do obiadku...
 

I tak robić tylko łyżeczkę takiej kaszki i dawać małemu?
 
I tak robić tylko łyżeczkę takiej kaszki i dawać małemu?
Nie,najlepiej łyżeczkę takiej kaszki dodac do pełnej dawki kaszki np.ryzowej lub kukurydzianej.
A tak na marginesie przesadzacie z tymi gramami bo wcale nie musi byc tak dokładnie ja gotowałam tak ok.400 ml zupki warzywnej i do tego dodawałam 2 łżeczki kaszy mannej pod koniec gotowania.Po 2-3 mies moje dziecko doztawało juz pełna porcję kaszki mannej na wodzie z owocami bo karmiłam jeszcze piersia.
 
Ja słuchając rady pediatry zrobię tak ,że do obiadku dodam pół łyżeczki kaszki manny ugotowanej na wodzie. I taki obiadek z kaszką 2 razy w tyg. od 20 tyg życia dziecka :)
 
Można tez sobie ułatwić i kupić kaszę manną błyskawiczną - jej się nie gotuje. Codziennie pół łyżeczki mieszam z moim mlekiem, czekam minutę aż kaszka spęcznieje i daję małej bezpośrednio łyżeczką do buziaka - tak poradziła mi pediatra i uważam, że to sposób najprostszy. Raz dałam jej do przecieru warzywnego, ale jednak wolę pierwszy sposób, ponieważ nigdy nie ma pewności ile dziecko zje a w związku z tym ile kaszki zostanie w miseczce a ile zostało zjedzone.
Ale jak widać, każdy ma swój sposób :)
 
Drogie Mamy,
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
Dziękuję !
<iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Ładowanie...</iframe>
 
reklama
Drogie Mamy,:-D
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
Dziękuję !
https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth=
 
Do góry