reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka na jakim mleku?

Dołączył(a)
23 Luty 2018
Postów
1
Witam,
Mój synek ma 6,5 miesiąca wprowadzam mu już obiadki i deserki, chciałabym podawać na II śniadanie jakąś kaszkę i tu mam problem bo nie wiem z jakim mlekiem mu ją podać. Jestem mamą KPI ściągam nadal dużo mleka, mam zapasy, ale na moim mleku kaszka wychodzi niestety bardzo rzadka. Synek po urodzeniu miał trądzik niemowlęcy na twarzy wtedy jeszcze nie wiedziałam ze to trądzik położna powiedziała ze jej to wyglada na skazę białkową spytala czy wystąpiła u mnie i mojego męża skaza w dzieciństwie i tak niestety mielismy obydwoje na co położna stwierdziła ze to napewno skaza... po miesiącu inny lekarz stwierdził ze skazy nie ma i to trądzik bardzo się ucieszyłam. Odstawiłam wtedy mleko i od tamtej pory nie odważyłam się spróbować. Dodam tylko że jem normalnie białe sery, żólte, masło, śmietanę kefiry... No jem wszystko prócz nie pije mleka i nie wiem czy jeśli synuś miałby skazę już dawno by wyszła patrząc na moje menu? Wolałabym mu tą kaszkę przyrządzić na mm żeby miała normalna konsystencje ale bardzo się boje tej skazy żeby zaraz mu coś nie wyszło :(
 
reklama
Możesz spróbować na mleku roślinnym, jeśli nie chcesz wprowadzać do diety maluszka kaszki na mleku modyfikowanym. Od 4 mca można podawać mleko ryżowe i kukurydziane, a od 10 mleko migdałowe.

Ryżowe i migdałowe można samemu przyrządzić, ale migdałowe wychodzi bardzo drogie. W Rossmannie można kupić oba te napoje w wersji bio, z bardzo prostym składem (opcja jeśli nie chce się robić samemu).

Od sojowego trzymałabym się z daleko.
 
dokładnie :) to nie jest kwestia mleka tylko ilości kaszki dodanej do mleka :)
U nas córka akceptuje tylko kaszkę "na gęsto" łyżka aż w niej stoi.. takiej do picia z butelki nie chce.. wiec robie w misce i sama ją karmie a wsypuje jej "na oko" - do uzyskania pozadanej konsystencji ;-)
 
Moja córka ma skazę i nie mogłam przy kp jeść nawet grama masła, bo zaraz były problemy. A po kefirze miała krew w stolcu. Także skazy nie ma. Co najwyzej może być ciut wrażliwy. Proponuję nie dawać kaszek glutenowych (mogą uczulać). Najlepsza dla alergików kaszka ryżowa. Możesz spróbować niewielką ilość
Możesz też spróbować kaszki bezmlecznej dla alergików. Jest taka specjalna dla alergików na siterę S (nie mogę tu podać nazwy).

Kaszka na mleku mamy wychodzi rzadka, dlatego że mleko kobiety zawiera enzym który od razu kaszkę rozkłada
 
Moja córka ma skazę i nie mogłam przy kp jeść nawet grama masła, bo zaraz były problemy. A po kefirze miała krew w stolcu. Także skazy nie ma. Co najwyzej może być ciut wrażliwy. Proponuję nie dawać kaszek glutenowych (mogą uczulać). Najlepsza dla alergików kaszka ryżowa. Możesz spróbować niewielką ilość
Możesz też spróbować kaszki bezmlecznej dla alergików. Jest taka specjalna dla alergików na siterę S (nie mogę tu podać nazwy).

Kaszka na mleku mamy wychodzi rzadka, dlatego że mleko kobiety zawiera enzym który od razu kaszkę rozkłada
Sinlac?

Glutenowych po troszku chyba mozna juz dosypywac ;-) u nas w 5 mcu po lyzce kaszy manny dodawalam do całej porcji co 2-3 dni i obserwowałam
Z bobovity jest bezmleczna ryzowa z wanilią i bez cukru, od 4 mca :

Link do: BoboVita, Porcja Zbóż, bezglutenowa kaszka ryżowa o smaku waniliowym, po 4. miesiącu, 170 g, nr kat. 219552 - Internetowa drogeria Rossmann - Zakupy online
 
Aa i w ogole to ja kaszki na wodzie robie bo u nas była nietolerancja i pepti córka piła a kasza na nim jej nie smakowała
 
Na wodzie rob :)
Ja KP i robie na wodzie bo nie chce dawac mm np musli kaszke jaglana czy platki jaglane i dodaje owoce swoje albo ze sloika i pyyyszne :)
 
reklama
Witam,
Mój synek ma 6,5 miesiąca wprowadzam mu już obiadki i deserki, chciałabym podawać na II śniadanie jakąś kaszkę i tu mam problem bo nie wiem z jakim mlekiem mu ją podać. Jestem mamą KPI ściągam nadal dużo mleka, mam zapasy, ale na moim mleku kaszka wychodzi niestety bardzo rzadka. Synek po urodzeniu miał trądzik niemowlęcy na twarzy wtedy jeszcze nie wiedziałam ze to trądzik położna powiedziała ze jej to wyglada na skazę białkową spytala czy wystąpiła u mnie i mojego męża skaza w dzieciństwie i tak niestety mielismy obydwoje na co położna stwierdziła ze to napewno skaza... po miesiącu inny lekarz stwierdził ze skazy nie ma i to trądzik bardzo się ucieszyłam. Odstawiłam wtedy mleko i od tamtej pory nie odważyłam się spróbować. Dodam tylko że jem normalnie białe sery, żólte, masło, śmietanę kefiry... No jem wszystko prócz nie pije mleka i nie wiem czy jeśli synuś miałby skazę już dawno by wyszła patrząc na moje menu? Wolałabym mu tą kaszkę przyrządzić na mm żeby miała normalna konsystencje ale bardzo się boje tej skazy żeby zaraz mu coś nie wyszło :(
Kochana polozna to jest specjalista od tego ? Nie wydaje mi sie..to nie zadna wyrocznia ..Od tego jest inny lekarz.
Poza tym tradzik czesto wlasnie myla ze skaza .
U mojej koleżanki tak pomylila lekarka dobrze ze ona madrzejsza i nie dala pepti bo okazalo sie tak jak mysalala ze to trądzik i wszystko bylo ok.
Skoro jesz nabial a dziecku nic nie wychodzi to zadna skaza.
Jednak zeby nie zaburzac flory maluszkowi KP rob na wodzie albo tak jak wyzej dziewczyny pisaly ryzowe migdalowe:)
 
Do góry