reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka na noc? Można?

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Czy mogę 7 miesięcznemu dziecku dać na noc kaszkę zamiast mleka? Moja mała po prostu nie chce go pić, jest na b. pepti a ono ma nieciekawy smak więc wypije ze 120 ml i więcej nie chce, a za 2 godziny budzi się głodna itd, wolałabym dać jej np. 180 kaszki i wiem że mała by się najadła i dobrze spala, ale daje jej już kaszkę o 11, to czy mogę dać jej też o 21? Czy to nie będzie za dużo? I czy kaszka nie jest za ciężka na noc dla takiego malucha?
 
Ostatnia edycja:
reklama
WitajDlaczeko chcesz dawac zamiast mleczka??lepiej dodac do mleczka kaszke..
Ja dawałam mojemu mleczko z kaszka na noc..(tez jestesmy na b.pepti)
Zaczelam stopniowo 180 wody 6 mleka i jedna mirke ta od mleka kaszki,ja na poczatk kupilam mu nestle zdrowy brzuszek z lipa kaszka na dobranoc i pil az sie uszy trzesly:)
Ale Patryczek przesypia noce od 6 mc-a...
Pozdrawiam.
 
Kaszkę ryżową robi się na mleku....

Zrób kaszkę z mlekiem i dodaj 2 łyżeczki deserku ze słoiczka, zabija cały smak tego badziewia, tak moja Julka się przekonała.

Dla niemowląt karmionych MM kaszkę można podawać od 4m.ż.
 
Wiem o tym że kaszkę ryżową robi się na mleku... Moja Nikola ma skaze i je tylko takie kaszki. Chciałam tylko wiedzieć czy można dawać kaszkę właśnie na noc, czy za bardzo nie obciąży małego brzuszka.

Dodawanie kaszki do mleka nie przeszło u nas:( Dawałam jej przez długi czas ale i tak nie chciała pić:( Nikola przesypiała noce od 1 do 5 miesiąca, a potem ją nawiedziło i muszę ją karmić w nocy...
 
Ostatnia edycja:
Kaszke spokojnie możesz dac na noc,tylko problem z kaszkami polega na tym,że po prostu tuczą dzieci...Według schematu żywienia dzieci w tym wieku powinny jesć kaszke raz dziennie.To może nie podawaj jej tej kaszki w dzień,a właśnie na noc.Do robienia na wodzie idealny jest Sinlac- to własnie kaszka dla alergików,ja tez go daje Amelce raz dziennie ( z musem owocowym na IIśniadanko).A na tym pepti to chyba od niedawna jestescie,nie?bo cos mi sie kojarzy,że u Was niedawno stwierdzono skazę czy AZS...Ponoc ma okropny smak i może dlatego Nikola nie chce go pić- nie jest przyzwyczajona...
A,i gratulacje dla Nikolki z okazji siódemeczki na suwaczku:).
 
Nikola od początku praktycznie jest na pepti:p jak miała jakieś 9 dni to pierwszy raz dostała. Ona piła go bez zażutu dopóki nie zaczęła jest zupek, kaszek itd:( Najgorsze jest to że w takim wypadku jak nie dam jej kaszki o 11 to nie mam jej co dać bo mleka mi nie wypije:( a owoców samych nie tknie nawet:( muszę coś pokombinować:(
 
hej, hej
Moja ma niecałe 4 miesiące i zjada kaszkę dwa razy dziennie- rano i przed snem właśnie. Zaczęłam jej dawać, bo mleko przestało jej wystarczać, z 5 posiłków dziennie zrobiło się 6 i jeszcze w nocy pobudka, co jej się nigdy nie zdarzało. Moim zdaniem możesz spokojnie dawać kaszkę, a jak się wahasz, to podawaj po prostu jako przedostatni posiłek
 
Misslena to idź to pediatry i zmień mleko przecież jest nie tylko pepti, dużo dzieci jest na Isomilu ( mleko sojowe) i się zajadają bo ma dużo lepszy smak.
 
Wątpię żeby mój pediatra przepisał mi inne mleko:( powie pewnie że przy skazie dzieci mają uczulenie na soje:( muszę poszukać kogoś innego
 
reklama
Siedem miesiecy to już nie taki maluszek ;) Niedługo sama weźmie sobie parówkę z lodówki.
A tak na poważnie, kaszka dwa razy dziennie nie obciąży małego brzuszka.



 
Do góry