reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka na sniadenie i kolacje? czy to nie za duzo?

poziomeczka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Styczeń 2009
Postów
1 136
Miasto
Wieden
Witam,
Moja corka ma 14,5 mca.
Do tej pory na sniadanie jadla przewaznie kaszke na mleku modyfikowanym (ok 200ml) a wieczorem dostawala butelke mleka modyfikowanego (210ml).
Chcialabym odstawic ja od butelki, poniewaz zaspypia (lub przysypia) przy niej i nie mam mozliwosci umyc jej zabkow wieczorem. Poza tym chcialabym generalnie zrezygnowac z podawania pokarmu w butelce.

I. Czy zastapienie butelki wieczornej jeszcze jedna porcja kaszki to nie za duzo kaszki na dzien?

Dodam, ze corka ogolnie zawsze dosc duzo jadla, nie mielismy nigdy z jedzeniem zadnych problemow, wrecz chcialaby jesc ciagle, gdy tylko zobaczy jedzenie zaraz chcialaby tez dostac cos do chrupania. Jest w okolicach gornej granicy centylowej ale nie ma nadwagi (4kg przy porodzie)

Menu corki wyglada mniej wiecej tak:

8.30-9.00 sniadanie (kaszka na mleku modyfikowanym)
11.00-11.30 drugie sniadanie (na przemian: jajecznica, serek wiejski z pomidorkiem, kawalek chlebka pelnoziarnistego z maselkiem lub serkiem typu Pfiladelphia, sucha grahamka, czasem sloiczek owocowy)
14.30 obiadek (gotowany przeze mnie, warzywa, miesko wolowe, drobiowe, ryz, przerozne kasze, ziemniaczki), male biszkopcik

17.00 podwieczorek (sloiczek owocowy i zboza lub owoce swierze)

20.00 kolacja 210 ml mleka modyfikowanego

II. czy jest to menü prawidlowe?

i jeszcze jedno pytanie:
III. Czy moge zaczac podawaj jej np. na sniadanie kaszki na mleku krowim? Chcialabym powoli wprowadzic mleko krowie. Jesli tak to jaki procent tluszczu?

dziekuje z gory za odpowiedz
 
reklama
Witam,

W menu brakuje zupy, zupa jest bardzo ważnym posiłkiem to w niej znajduje się większość zalecanej porcji warzyw, warto córce podawać wywary warzywne.
Może Pani podawać kaszkę 2 razy dziennie. Mleko krowie można wprowadzać od 12 m.ż, jest mniej kaloryczne ale zawiera również mniej witamin.
 
Do góry