reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka ryzowa - jak podawac?

Producent podaje na opakowaniu, zeby do 100ml dodac 2-3g, czyli 2-3 łyżeczki...
:confused:
A jakiej firmy kaszkę podajesz? Bo to co napisałaś w ogóle mi nie pasuje. Te 2-3 gramy to daje się kaszki manny, jako produkt glutenowy i wtedy rzeczywiście na 100 ml mleka. Nestle np. zaleca sypanie 25 g kaszki ryżowej do 160 ml mleka. Ale wtedy kaszka jest gęsta. Więc nie wiem skąd wzięłaś te liczby. Ja daję na 160 ml mleka 1 miarkę kaszki ryżowej, czyli jakieś 5-6 gam i nie jest za gęsta, jest w sam raz.
 
reklama
A jakiej firmy kaszkę podajesz? Bo to co napisałaś w ogóle mi nie pasuje..


Tak jak pisałam wcześniej z OPAKOWANIA kleiku ryżowego bobo vita!!

cytuję z opakowania:
"...sposób przyrzadzania mieszanki mlecznej:
1. przygotuj 100ml mleka następnego zgodnie z przepisem na opakowaniu
2. dodaj 3g kleiku (3 łyżeczki) i dobrze wymieszaj....."
 
hej mamy,
mam pytanie odnośnie kaszki ryżowej
moja 8 miesieczna córka ma skaze i daje jej kaszke ryzowa z jabłkiem ale na wodzie,bo na nutramigenie to nie za bardzo lubi!słyszałam,ze ponoć te kaszki rozpychają brzuszki maluchów..a ja jej daje po 220,230ml.kaszki i ona płacze,chyba chce wiecej!nie wiem czy ulegać?tam jest dużo cukru!nie wiem jak długo dziecko jest syte po takim posiłku?
 
dodam,ze pare razy dałam jej po 240ml.kaszki i nawet jakbym dała jej po 300 to chyba też by zjadła!teraz to troche mam problem,bo czy daje jej obiadek ze słoiczka(190g)czy zupke(ponad 220ml) to płacze,chyba chce wiecej..:-(
 
Tak jak pisałam wcześniej z OPAKOWANIA kleiku ryżowego bobo vita!!

cytuję z opakowania:
"...sposób przyrzadzania mieszanki mlecznej:
1. przygotuj 100ml mleka następnego zgodnie z przepisem na opakowaniu
2. dodaj 3g kleiku (3 łyżeczki) i dobrze wymieszaj....."
No to wszystko jasne: nie podajesz kaszki tylko kleik.

Magda, podajesz o wiele za dużo kaszki. Rzeczywiście rozepchałaś małej żołądek. Musisz powoli jej zacząć zmniejszać porcje. Ale naprawdę powoli, żeby nie zauważyła.
 
ja próbuje jej zmniejszac,ale jest coraz gorzej,dzis dałam kaszki 210ml i płakała w niebogłosy!a zupki to zjadła potem aż 270ml,tylko,że jest 2 składnikowa!
 
Magda a czemu tylko dwuskładnikowa zupka?:-) Twoja córcia ma 8 miesięcy więc chyba można jej swobodnie rozszerzyć menu.:tak:;-)

Julka ma ponad pół roku. Je w ciągu doby 4 posiłki mleczne.:tak: Po kąpieli zjada 200ml kaszki, koło 3 w nocy też 200ml mleka, nad ranem o 6 zjada samo mleczko ale max 120ml i o 9 zjada 120ml kaszki ale łyżeczką, nie z butli.:tak::tak::tak:
Prócz tego gotuję jej różne zupki i je koło 12 -150ml a po południu deser.:-);-)

Tak sobie teraz pomyślałam że twoja Niunia może się po prostu nie najada samą kaszką ryżową na wodzie bo ona ma mało wartości odżywczych i nie syci tak jak z mlekiem. Dlatego mała domaga się więcej. :sorry2::sorry2::sorry2:

Nie jestem pewna czy dobrze myślę. Może inne MAMUSIE się wypowiedzą... :sorry2:
 
majandra:-),mała je 1 raz kaszke dziennie,czasem 2 razy,oprócz tego kaszke dosypuje do butli mleka tak troche(łyżka stołowa) rano i wieczorem!
na 210 ml albo 220 sypie kaszki tak na oko!

paula21 :-)robie jej zupki 2 składnikowe bo natka sie drapie po niektórych produktach,nie moze dużo rzeczy jeść,ma skaze białkową,a o tym juz wcześniej pisałam!ziemniak,burak lub brokuł to najbezpieczniejsza opcja!próbuje jej wprowadzać inne rzeczy dzis np.zrobiłam jej kisiel na soczku,ale ulewa cos..
ja już czasem to nie wiem co jej wprowdzać,bo ona wydaje sie jakaś głodna po każdym posiłku,oprócz mleka- najada się tymi 210ml. nutramigenu,choc na noc daje jej 240 nawet i zostawia 30 ml.
dzis dałam jej 210ml kaszki ryzowej i znowu chciała wiecej,ale dobrze,ze mam smoczek to zaraz jej daje,bo nie mam wyjścia,musz,bo płaczee!!:-(
 
reklama
magda_28, moim zdanie nie powinnaś dawać kaszki "na oko". Napiszę Ci jak ja daję kaszkę synkowi. Mały je uwielbia, a ponieważ ostatnio dość dużo przytył ograniczyłam mu je. Do tej pory jadał kaszki tak:
po przebudzeniu ok. 5:30 - do 150 ml mleka dosypywałam 1 miarkę kaszki ryżowej
ok. 9 - 7 miarek kaszki mleczno - ryżowej (na 120 ml wody)podawane łyżeczką
ok. 12:30 - j.w.
16 - obiadek
19 - 4 miarki mleka + 8-9 miarek kaszki ryżowej (na 130 ml wody) podawane łyżeczką
W ten sposób dorobił się dodatkowego kilograma w miesiąc. Teraz nie dodaję już rano kaszki do mleka oraz kaszkę o 9 zastąpiłam kromką chleba z masłem i pomidorem, a kaszkę o 12:30 owocami z jogurtem. Na wieczór zmniejszyłam do 7 miarek kaszki. Twoja córcia ma skazę, więc na razie pewnie nie dajesz jogurtów i masła, ale może pomyśl nad jakimiś zamiennikami i może nie dodawaj też kaszki do mleka. Dziecko jest w stanie się do wszystkiego przyzwyczaić, tylko musisz być cierpliwa. Jeszcze zasadnicze pytanie: ile córcia waży i czy sporo przybiera na wadze? Rozmawiałaś o tym problemie z pediatrą?
 
Do góry