reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka ryzowa - jak podawac?

:-)majandra,
my mieszkamy w u.k i nie jestem tutaj pod opieką pediatry,tu są pediatrzy tylko w szpitalach!więc trzeba sobie jakoś radzic!
chodze tu z nią do health visytor,ale jej opinie są kosmiczne,mimo skazy każe mi jej dawać family food -z wyjątkami-bez nabiału i soli!ja jej nie słucham!mówiłam jej ,że natka nie za dużo przybrała-300g przez 1,5 m-ca,ale ona mówi,że o.k!narazie to umówiła mnie do dietetyczki i czekam..
w Polsce byliśmy u dwóch pediatrów2 m-ce temu a obydwaj mieli sprzeczne opinie,diagnoza jedna-skaza,ale jeden kazał nutramigen podawać,a drugi nie!
co do kaszki to zaczne jej odmierzać tak jak mówisz..
a jutro ide ją zważyc,bo ostatnio dużo nie przybierała,wazy około 7,8 kg!waze ją raz na m-c!dzięki z rady:-)
 
reklama
a własnie to powinnam jej dawac tylko 160ml. kaszki ryżowej tak jak pisze na opakowaniu??czy moge wiecej?
zaczne chyba jej dawać na nutramigenie,a nie na wodzie
pozdrawiam
 
No Magda spróbuj na Nutramigenie, będzie bardziej wartościowe. Może bardziej będzie syciło i nie będzie chciała tak dużo. Przecież kaszkę ryżową robi się na mleku.

Nie wiem czy słyszałaś o Nestle Sinlac mamy sobie chwalą. To kaszka dla dzieci ze skazą. Ma sporo witamin i składników odżywczych.

Ja kaszkę daję butlą AVENT ze smoczkiem trójprzepływowym. Na 200ml wody sypię 7 miarek od mleka kaszki mleczno- ryżowej. i jest ok. Nie za gęste ale się nie krztusi. No i dosypuję 1-2 miarki mleka.
Julia je kaszki BoboVity. Nestle sypie mniej bo jest bardziej gęsta.
 
Hej dziewczyny a mam pytanie bo moja mała je kaszkę ryżową zwykłą i ostatnio wprowadziłam jej smakową i teraz nie wiem czy lepiej podawać jest raz tą a na drugi dzień drugą czy na przykład 2 razy dziennie raz tą a raz tą..nie chce jej rozepchać żołdaka...poza tym je 2 rodzaje zupek w słoiczku jedna to marchewka z ziemniakiem a druga to marchewka ziemniak kalafior i groszek....dodam że mała też ma skazę białkową...
 
Scales, jeżeli małej smakują owocowe to możesz je podawać codziennie. Tylko bądź ostrożna, bo tam mimo wszystko jest troszkę owoców, które mogą uczulać. Najlepiej podawaj jabłkową. Tak naprawdę najsmaczniejsza jest i najbezpieczniejsza. Uważaj też na ilość kaszki. Twoja niunia jest jeszcze malutka, nie powinna jeść jej więcej jak miareczkę dziennie dodawaną do mleka.
 
hej dziewczyny.a mój Antoś nie toleruje białka krowiego a kaszka ryżowa owocowa robiona na bebilonie pepti nie smakuje mu chociaż sam bebilon chętnie pije.kleik ryżowy jeszcze od biedy zje ale bez szczególnego entuzjazmu.a to nestle sinlac to co to jest?kaszka owocowa?i od którego miesiąca?
 
hej dziewczyny:-),
dzięki za te rady:-)
ja dałam dziś rano małej kaszke ryżową na nutramigenie 210ml i zostawiła troche,z czego sie ucieszyłam..bo idzie zwariować(płakała po kaszce na wodzie)-chciała więcej i wiecej!teraz to tylko na mleku jej bede dawać!!ucze sie na błędach......
a i ważyłam ją-mały głodomor przybrał w ciągu m-ca ok.500g
acha paula,co do sinlacu to tu nie ma,ale zaopatrze sie za niedługo w niego
pozdrawiam;-)
 
reklama
Do góry