reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka ryzowa - jak podawac?

Dziewczyny ja podaję małej rano kaszkę smakową z 150ml mleka i zauważyłam że jak ma smakową to nie zawsze zje a jak zwykłą to nawet wtrąci całą...potem czas na zupkę i tu zjada cały słoiczek potem deserek lub tarte jabłuszko i mleczko...tak się zastanawiam czy mogę podawać jej rano kaszkę zwykłą a później smakową...moja mała absolutnie nie toleruje kaszki dodawanej do mleka więc w nocy je tylko mleczko...aha i kaszkę je łyżeczką taką gęstą lubi...no i nie wiem nie za dużo tego czy oki?jakie wy macie dzienne menu bobasków:-)
 
reklama
Majandra czemu tak sądzisz?:-)
6-cio miesięczna dzidzia moim zdaniem może dostawać już gęstą kaszkę.:tak:

Ja zaczynałam jak mała miała 4,5 miesiąca począwszy od kleiku ryżowego po troszeczku a potem kaszki. :tak:Teraz Julka ma 7 miesięcy i od miesiąca albo dłużej zjada kaszkę tak jak napisałam we wcześniejszych postach. ;-) Rozwija się prawidłowo, za dużo nie waży więc wcina kaszkę, bo bardzo lubi.:-)
 
Jak zwykle zdania są podzielone, bo pediatrzy różnie się na to zapatrują, tak jak na gluten. Ja Kubę karmię następująco:
rano - mleko
2. śniadanie - kaszka smakowa Hipp - ok. 200 ml na gęsto
obiad - zupka
deser - owocki
kolacja - mleko z kleikiem ryżowym
Moja pediatra powiedziała, że jeśli dziecko nie ma zaparć, ani biegunek, nie ulewa i nie ma kolek, to nie trzeba aż tak sztywno trzymać się tych harmonogramów zalecanych, bo to oznacza, że układ pokarmowy dziecka jest na tyle dojrzały, aby przyjmować większe dawki "stałych" pokarmów, jak np. przecierowe dania. Karmię Kubę w ten sposób od 3. tygodni i nic mu nie jest. A jak wcina:-)
 
majandra ale jak jedną miarkę?tzn. łyżeczkę do mleczka? moja mała nie ma szans żeby zjadła mleczko z kaszką- nie smakuje jej i koniec....poza tym nie wydaje mi się żeby jedna porcja kaszki na gęsto to za dużo na pół roczne dziecko,tylko sie zastanawiam czy dwie to nie za dużo?podawać 2 razy dziennie...
 
Mój synek wcinał dużo kaszek, 3 razy dziennie takie solidne porcje i jednak odbiło się to na jego wadze. Ja nie twierdzę, że każde dziecko jest takie samo, ale jednak na jakiejś podstawie te schematy zostały opracowane.

Scales, miarkę mam na myśli tą od mleka. Jak tak odmierzam synkowi. Zawsze wiem ile zjada. A zjada dziennie 8 miarek kaszki ryżowej.

Aggy, 200 ml kaszki na gęsto 4miesięczne dziecko? :szok::szok::szok: To mój 11miesięczny synek tyle nie zjada. Co nie znaczy, że nie dałby rady:-D Z kaszkami jednak trzeba uważać.
 
Majandra :-) każda mama uczy się na właśnych błędach. Twój maluszek zjadał 3 solidne porcje, więc chyba nie ma co ograniczać kaszki do jednej miarki. ;-)
Chociaż masz prawo do swojego zdania i ja tego nie podważam oczywiście.:tak:;-):-) A jeśli chodzi o schematy to chyba na pół roku może dziecko zjeść jedną porcję kaszki łyżeczką na gęsto...

Scales ja myślę że jedna porcja kaszki jest w sam raz, ale jak maluszek nie za dużo przybiera na wadze to możesz dawać dwie.

Aaa... I ja też odmierzam kaszkę miarką od mleka. Tak jest mi wygodniej i wiem dokładnie ile sypać :tak::tak::tak:;-);-);-):-):-):-)
 
Kupiłam wczoraj małemu kaszke nestle bez mleczną ryzową zrobilam ją na wodzie,po zrobieniu zamiast kaszki to wyszedł kleik nie wiem czy czegos nie zrobilam zle:confused:po 6 miesiącu z gruszkami i jabłkiem małą ilsoc mala zjadla chyba z 4 male łyzeczki :tak:moze tyle jej wystraczy:-)jak ja spróbowalam bo myslalam ze sie zerzygam jest strasznie nie smaczna ale mojej dzidzi smakuje:-)moze nam mamom inaczej;-)następnym razem dodam troche bebilonu;] pozdrawiam
 
reklama
Do góry