reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszka ryzowa - jak podawac?

reklama
Ola pytalam ile ma twoje dziecko a nie jaka kaszke masz,jesli chodzi o rodzaj kaszki to tak te od Nestle sa na NANie a te Bobovity kaszki na mleku produkujacym Bebiko i Bebilon.

Z tym glutenem to jest tylko kupa roboty,ja juz to przerabialam i szczerze to mi sie znudzilo codzienne gotowanie odrobinki kaszy mannej i takiego ugotowanego produktu daje sie okolo pol lyzeczki do obiadku (to jest jako ekspozycja na gluten) nie mozna podac dziecku calej miseczki kaszy mannej tylko wlasnie takie tyci tyci i dziecko przyzwyczajac i obserwowac jak reaguje,czy nie boli brzuszek itd...,jak moja skonczyla 5 miesiecy to pediatra powiedziala ze mozna dac jedno ciasteczko HIPP rozkruszone i zmieszane z mlekiem,jako deserek np a majace odpowiednia dawke glutenu,po 6 miesiacu sa juz (jesli ktos stosuje lub ma zamiar korzystac z gotowaych produktow sloiczkowych ) dania z glutenem :-) Ja sie tak nie trzymalam tego schemattu i codziennie nie bawilam sie w podawanie tego glutenu.Teraz daje dziecku i kaszke mleczno zbozowa lub deserek jablko z kasza manna Gerbera. W starym schemacie gluten podaje sie od czy po 10 miesiacu.....


Acha a wracajac do tematu glownego to ja od poczatku podawania kaszki dziecku zawsze robilam to lyzeczka a nie z butli.Starsza tak tez nauczona byla i szybko sama jadla inne potrawy :-) Z butli tylko mleczko jak na razie .Szybko tez uczylam picia z kubka nie kapka.
 
Ostatnia edycja:
Maly ma 7 miesiecy:-)nic mu sie ie stanie jezeli w kaszce ma ine mleko moze lepiej przejde na bobovite bo tam są bebiko i bebilon albo bede na ryzowej i sama bede dodawac mleko jak twoim zdaniem jest lepiej??? co do aniam to kaszka manna pzred podaniem dziecku do mleka musi byc ugotowana:-)
 
nie popatrzylam i wzielam ryzową jak maly zje tą to następnym razem kupię mu mleczno ryzową bo rzeczywiscie mniej roboty:-)Wesołych swiat dziewczyny;-)
 
Te kaszki są pyszne sama je lubie czasami pidjadam małemu dodaje bebilonu do kaszki:-)następnym razem zkusze sie na mleczno ryżową:-)bo tak ti trzeba czekac az ta woda wystygnie a tak to raz raz u jest:-)
 
Ostatnia edycja:
Zawsze robie kaszki małego na Bebilonie;]:-)teraz mam nestle ryzową jablka i gruszki po 6 miesiacu:-)dzisaj zkusilam sie i zropbilam kaszke na normalnym mleku z kartonu do podgzanego mleka wsypalam kilka lyzeczek kaszki:tak:wyszła taka sama jak na modyfikowanym:tak:pyszna;-)moj szkarbek sie nimi zajada wszystki jest okej mysle ze jedna mala zmiana mu nie zaszkodzi
 
Ostatnia edycja:
Niby kiedys dawalo sie mleko krowie malym dzieciom,ale mysle ze jesli w obecnych czasach mamy mleko modyfikowane to lepiej sie trzymac tego,na krowie jeszcze przyjdzie czas.
 
trzeba kozystac:tak:ale starszym dzieciom to juz nie dajemy mleka dla dzidziusiów:-)wiec mozna rpbic na mleku krowim:-)a Ty jakiego mleka uzywasz?:tak:
 
reklama
Starszym tak ale nie niemowlakom.A juz raz pytalas jakie mleko uzywam,tzn podaje swojemu mlodszemu dziecku. ..........
 
Do góry