reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszka

Tatoonie

Aktywna w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2005
Postów
79
Miasto
Poznań
zastanawiałam się gdzie ująć ten wątek, ale postanowiłam jednak tutaj....a mianowicie: mój 4,5 miesięczny synek dostaje mleczko z butli o 19, później o 23 a następnie w nocy o 3. Czyli co cztery godziny. Kiedy dostał wczoraj kaszkę-na którą tak bardzo z mężem liczyliśmy, ze spowoduje, iz synek prześpi całą noc-a tu nic! O 3 w nocy dziecko gotowe do jedzonka! Jak to określiła nasz pediatra, że syn to Waga ciężka (8200kg). Ale jakoś kiedy córeczce jak była mała dalam kaszkę to chrapała aż miło :) A ten mały terrorysta nie. Ja wiem, że dzieci sie nie porównuje, ale siłą rzeczy kiedyś chyba musi nastąpić przełom jak synek prześpi noc, a ja nie mam zamiaru z tym czekać, aż on skończy 18 lat !!!! (wtedy też się nie wyśpię bo będę pewnie czekała jak wróci z imprezy haha). Macie jakieś pomysły?
 
reklama
Gdzieś przeczytałam, że podawanie kaszki przed snem to mit. Dzieci nie budzą się z głodu (zwłaszcza jeżeli waża 8200 - wow mój waży 8600:laugh2:) tylko raz z przyzwyczajenia dwa ze względu na rozwój umysłowy (plus dochodzą zęby,skoki rozwojowe,lęk separacyjny)
Osobiście wszystkie znane mi dzieci w wieku mojego syna jeszcze nie przesypiają nocy ale zależy to od jednostki. Bywają dzieci, które mają miesiąc i już śpią ale wydaje mi się to rzadkością.
 
Oj, ja tez na to liczylam kiedy moja Emiska dostala kaszke;))No niestety do tej pory nie zdarzylo sie nam nie wstac w nocy:( A mam kolezanke, ktorej corcia jest z czerwca i juz od 2 mcy przesypia cala noc i jest tylko na cycu - no i gdzie tu sprawiedliwosc haha. Tak wiec wstaje dalej i nie czekam na cud hihi
 
Zależy od dziecka....tak jak wyżej napisała kakakarolina powodem budzenia się nie jest raczej głód. Mój synek czy zje samo mleko czy kaszkę to i tak śpi od 20.30 do 8-9 rano bez pobudki nocnej (sporadycznie się zdarza). Z tym,że on przesypia całe noce od bardzo dawna...mając 4 miesiące potrafił już przesypiać całą noc. W dzień za to mało,bo ma jedną drzemkę 1,5-2 godzinną
 
To nie zależy od tego, czy dasz kaszkę, czy nie... Moja spała od maleńkiego, ja musiałam ją na początku budzić na jedzenie :baffled: a jak lekarz pozwolił, to zwiększalismy czas między jedną a druga butelką w nocy o godz i wytrzymywała. Teraz potrafi spać 8 godz a jest traktowana jak prawie 4 miesięczne dziecko. Nauczyłam ją że gasimy światło i idziemy spać, i mama nie wstaje na każde zająknięcie, chyba że płacze... ale to się raczej nie zdarza.
Jednak ząbki, i właśnie lęk separacyjny, moze powodować to, że dziecko się budzi w nocy.
Gratuluję dorodnego synka, ja mam niejadka z wagą 4500g ;-):-)
 
U nas też podawanie kaszki nie zmieniło pór karmienia. Dziewczynki budziły się na mleczko o tej samej porze, co wcześniej. Na szczęście nie trwało to długo - jak miały 4,5 miesiąca przestały jeść w nocy.
 
witam,zdanie ze dzieci sie nie porownuje kazdy chyba slyszal.A wiec wszystko zalezy od naszych skarbow,co maja w swoich glowkach.To sie dotyczy spania,jedzenia itp.:-)Moja byla na samym mleku,nigdy nie dawalam kaszek,tzn.przez krotki okres dawalam kasze manne,ale jedna lyzke na butle mleka,chodzilo o gluten,i to bylo po szostym miesiacu,kiedy dieta byla poszerzana.Ale wracajac do pierwszych miesiecy,jak wspomnialam byla na mleku modyf.,przesypiala noc hm,nie pamietam tak dokladnie ale od trzeciego miesiaca napewno.Z tymze od drugiego miesiaca staralam sie w nocy nie podawac mleka i sprobowalam dac picie jak sie obudzila,wiec wypila troche poczym zasypiala.Dodam,ze zalicza sie do tych dzieci wiekszych:-):tak:.Pozdrawiam i zycze spokojnych nocy:tak:.
 
Moj szkrab jak mial okolo 3 miesiecy przesypial mi cala noc a byl tylko na mojej piersi. Teraz ma 5 miesiecy mialam malo pokarmu i zaczelam dokarmiac go zupkami i deserkami a wieczorem kaszke ale moj Bartek przesypia tyle samo czy dam kaszkew czy nie (zreszta ostatnio nie chce jesc kaszki wiec na razie jej mu nie dajemy)
 
a moze w nocy nie dawaj synkowi mleka tylko wode? Wage ma zdecydowanie prawidlowa wiec jak mu zabierzesz jedno karmienie to nic sie nie stanie:) A moze sie oduczy wstawac w nocy, bo zrozumie ze nie ma sensu budzic sie tylko na wode:)
 
reklama
Do góry