reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszki a mąka

LolaLolina

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2018
Postów
310
Hej. Może i głupie pytanie ale niestety nie moge w necie znaleźć odpowiedzi. Rozszerzam córkom dietę. Na początku sama mieliłam kasze jaglaną i ryż po czym chwile gotowałam na wodzie dodawałam mleka i już.
Potem na probe kupiłam 2 gotowe kaszki bio. W składzie mają mąki: pełnoziarnista jaglana, mąka kukurydziana, grysik ryżowy
Kaszek tych jak wiadomo się nie gotuje. Zalewa się je wodą, dodaje mleka i voila!
Teraz moje pytanie. Czy jak kupie czyste mąki w sklepie to będzie to samo? Czy trzeba je gotować? Jaka jest tóżnica?
 
reklama
Tak z ciekawości, dlaczego nie kupujesz kaszy mannej, ryzowej czy jaglanej wlasnie dla dzieci ? Ja podaje z bobovity i ma dobre sklady.
IMG_20200122_212247.png
IMG_20200122_212234.png
chodzi mi o te bez owocow.
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że na pewno nie będzie to samo. Kaszki są zazwyczaj błyskawiczne, co oznacza, że nie musisz ich gotować. Natomiast jakoś nie widzę tego, żeby zmieszać kilka rodzajow mąk i podać to dziecku. Jeżeli już to na pewno trzeba to gotowac.
 
Myślę, że na pewno nie będzie to samo. Kaszki są zazwyczaj błyskawiczne, co oznacza, że nie musisz ich gotować. Natomiast jakoś nie widzę tego, żeby zmieszać kilka rodzajow mąk i podać to dziecku. Jeżeli już to na pewno trzeba to gotowac.
pytanie co oni z tą mąką robią przed
Nie moge sie doszukac odp. Chcialabym sama takie mixy robic, gotować jasne, ale czy czas gotowania zależy od mąki? Jak to jest :)
 
pytanie co oni z tą mąką robią przed
Nie moge sie doszukac odp. Chcialabym sama takie mixy robic, gotować jasne, ale czy czas gotowania zależy od mąki? Jak to jest :)
To może spróbuj nie z mąką a z kaszą. Amarantus, jaglana bądź płatki owsiane, komosa ryżowa. Możesz je zmielić bądź zblendowac. Ugotować i podawać z owocami bądź warzywami.
 
To może spróbuj nie z mąką a z kaszą. Amarantus, jaglana bądź płatki owsiane, komosa ryżowa. Możesz je zmielić bądź zblendowac. Ugotować i podawać z owocami bądź warzywami.
Mąka jest z ziaren przecież :) kupiłam różne różniaste mąki. Będę gotować :) Tylko czas mi nieznany tego gotowania
 
reklama
Mąka jest z ziaren przecież :) kupiłam różne różniaste mąki. Będę gotować :) Tylko czas mi nieznany tego gotowania
Tak, z ziaren ale co to ma do rzeczy? Nigdzie nie znalazłam przepisów na kaszki z mąki. Jedynie z tych produktów, które Ci podałam. Ale zrobisz jak zechcesz. Ja bym dziecku nie podała gotowanej mąki.
 
Do góry