reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszki czym podawać? Butla czy łyżeczka?

Zabka77

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Listopad 2006
Postów
117
Witam!
Przeczytałam na opakowaniu kaszek, ze należy je podawać łyzeczka? Jak robicie w praktyce? Karmię od 4 misiaca sztucznie? Chcę wprowadzic nowe produkty w piątym miesiacu? jakie? Kaszki i przeciery + jarzynka? Jak mam to zrobić? I podawać kaszke łyżeczka czy butlą?
 
reklama
ja daje do mleka 2 łyżki (czyli np. 150ml wody + 5łyżek mleka+2 łyżki kaszki)
a na odbiadek daje gęstą kaszke czyli na 90ml wody 3 łyżki mleka i ok.4łyżek kaszki

gęste łyżeczką
żadkie butelką

dodaje mleka bo ja nie moge mleczno ryżowych
olo ma skaze

a ja dawałam wszystko co nowe łyżeczką (jabuszko, marchewke, słoiczki)

poszukaj na forum jest gdzieś temat o zywieniu i tam pisze co podawać od jakiego miesiąca
 
W piątym miesiącu zaczęłam wprowadzać jeden posiłek bezmleczny - na obiadek zupka jarzynowa. Zaczynałam od niewielkich ilości ale Antoś szybko zupki zaakceptował. Pozostałe posiłki to mleko i mleko z kaszką albo kleikiem. W ciągu dnia kaszkę, kleik i zupkę podaję łyżeczką (od początku) a wieczorem rzadszą kaszkę z butli. Myślę że sposób podawania musisz sama wypraktykować tak jak wam będzie wygodniej.
 
Główeczka a jakie kaszki stosujesz? Możesz mi podać firmy. Bo ja czytałam sobie o tych kaszkach Hipp i wiesz one są juz na mleku modyfikowanym. Możesz mi cos doradzić. chcę stosować mleko Bebilon 2.
HELP
 
Mam to same pytanie jak do główeczki. Jakie kaszki i jakie kleiki? Bo ja czytałam sobie o tych kaszkach Hipp i wiesz one są juz na mleku modyfikowanym.
 
Ja podaję kaszkę łyżeczką. Nie chcę przyzwyczajać do butelki. Hania jest na "mieszanym" karmieniu, tzn. na cycu + zupka w południe+ jabłko albo deser inny+ kaszka na noc, ale też łyżeczką.
Ponieważ karmię piersią, ale wracam do pracy i jestem zmuszona wprowadzić inne posiłki, pediatra doradziła mi kaszkę Nestle Sinlac.Przygotowuje się ja na wodzie (nie chce wprowadzać mleka modyfikowanego, skoro Hania ssie jeszcze pierś.) Kaszka jest bardzo smaczna i sycąca, dodaje do nie czasami owoce. Hania wsuwa tylko jej się uszy trzęsą!
 
Żabka .... tu masz fajne stronki, gdzie pisze co i kiedy wprowadzać, wystarczy tylko podać datę urodzenia i wszystko jasne :-)

www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79398.html
 
hej. ja swojej córce, która była na cycu zaczęłam wprowadzać kaszkę ok 6 m-ca. Podawałam ją od razu łyżeczką i bardzo polecam ten spsób. Z butli piła jedynie mleko jak odstawiłam ją od piersi. A to, że była przyzwyczajona do łyżeczki bardzo ułatwiało podawanie np lekarstw (nie wspominając już o wcinaniu obiadków):-)
 
reklama
Ja podaję kleiki i kaszki butelką i łyżeczką. Zależy czy robię gęstą czy rzadką. Moja córcia zaakceptowała obie formy:tak: Ale wiem, że różnie to bywa. Lepiej chyba przyzwyczajać dziecko do jedzenia łyżeczką.
 
Do góry