reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszki Holle uwaga

reklama
Kiedyś była melamina w mm, teraz atropina w kaszkach.



Polecam zwykłą kaszę jaglaną zmielić w młynku do kawy i zrobić jak te gotowe kaszki dla niemowląt.
Nooo... przegotować trzeba ;-)
będzie zdrowiej
[o ile kasza jaglana nie zawiera tony pestycydów czy bóg wie czego]
 
ja Młodemu gotuję kaszę jaglaną na bieżąco ale i ta Holle zawsze była w użyciu..bo zdrowa bo jedna z nielicznych bez cukru nie to co Nestlaki a tu..zonk:no: wiesz od razu zaczeła kombinować że może dlatego Młody nie chce spać:szok: ( paranoje już mam...)
 
Ja kupuję czasami Nestle "Zdrowy brzuszek"
ale tak od święta ją robię. Wprawdzie jest bez cukru, ale naturalna nie jest.

Niestety czy to w kaszkach czy w innej żywności, nawet dla niemowląt, to cukier jest czasami najmniejszym złem.
Całą tablicę Mendelejewa można znaleźć jak się wczytać w sklad deklarowany na etykiecie. A ile innych świństw producenci dodają jako poniżej 2% i nie muszą wymieniać na etykiecie....

wiesz co... może rzeczywiście te kaszki jakoś na niego wpływają..
nie że zaraz ma od nich halucynacje ale może poprostu nie toleruje jakiegoś składnika i się źle czuje
też kombinuję ;-)
 
ja totalnie tego nie rozumiem! U nas jest cisza jak makiem zasiał mimo że te kaszki są naprawde popularne w świecie tzw ekomam:) Reni Jusis inne propagatorki tego typu żywienia piały nad nimi..ja sama je stosowałam. W kazdym pierwszym sklepie zdrową żywnością schodzą na pniu! Mimo to nikt o tym nie mówie i nie wiem już o co chodzi:( Pisałam go ekomama i innych serwisów ale widzę że z uporem maniaka ignorują temat...widać ekobiznes w Polsce musi się kręcić.
Na zachodzie jest naprawde głośno w tym temacie:
Holle branded and Lebenswert branded baby foods recalled | food.gov.uk
Alert as baby foods that could cause 'racing heart' symptoms recalled from Irish market - Independent.ie
 
Noooo,
ja dopiero od Ciebie się dowiedziąłam. Ale też nie śledzę, bo nie kupuję tych kaszek. Chciałam, ale zawsze były za drogie, a można je spoojnie zastąpić.

spróbuj jeszcze do redakcji dziecisawazne. Oni też takie nowinki lubią publikować ;-)
 
Do góry