reklama

kaszki Holle uwaga

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez anoula82, 16 Grudzień 2014.

1. anoula82

anoula82 Fanka BB :)

2. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

Kiedyś była melamina w mm, teraz atropina w kaszkach.

Polecam zwykłą kaszę jaglaną zmielić w młynku do kawy i zrobić jak te gotowe kaszki dla niemowląt.
    Nooo... przegotować trzeba ;-)
    będzie zdrowiej
    [o ile kasza jaglana nie zawiera tony pestycydów czy bóg wie czego]

3. reklama
  4. anoula82

ja Młodemu gotuję kaszę jaglaną na bieżąco ale i ta Holle zawsze była w użyciu..bo zdrowa bo jedna z nielicznych bez cukru nie to co Nestlaki a tu..zonk:no: wiesz od razu zaczeła kombinować że może dlatego Młody nie chce spać:szok: ( paranoje już mam...)

5. Jordgubbe

Ja kupuję czasami Nestle "Zdrowy brzuszek"
    ale tak od święta ją robię. Wprawdzie jest bez cukru, ale naturalna nie jest.

Niestety czy to w kaszkach czy w innej żywności, nawet dla niemowląt, to cukier jest czasami najmniejszym złem.
    Całą tablicę Mendelejewa można znaleźć jak się wczytać w sklad deklarowany na etykiecie. A ile innych świństw producenci dodają jako poniżej 2% i nie muszą wymieniać na etykiecie....

wiesz co... może rzeczywiście te kaszki jakoś na niego wpływają..
    nie że zaraz ma od nich halucynacje ale może poprostu nie toleruje jakiegoś składnika i się źle czuje
    też kombinuję ;-)

6. anoula82

ja totalnie tego nie rozumiem! U nas jest cisza jak makiem zasiał mimo że te kaszki są naprawde popularne w świecie tzw ekomam:) Reni Jusis inne propagatorki tego typu żywienia piały nad nimi..ja sama je stosowałam. W kazdym pierwszym sklepie zdrową żywnością schodzą na pniu! Mimo to nikt o tym nie mówie i nie wiem już o co chodzi:( Pisałam go ekomama i innych serwisów ale widzę że z uporem maniaka ignorują temat...widać ekobiznes w Polsce musi się kręcić.
    Na zachodzie jest naprawde głośno w tym temacie:
    Holle branded and Lebenswert branded baby foods recalled | food.gov.uk
    Alert as baby foods that could cause 'racing heart' symptoms recalled from Irish market - Independent.ie

7. Jordgubbe

Noooo,
    ja dopiero od Ciebie się dowiedziąłam. Ale też nie śledzę, bo nie kupuję tych kaszek. Chciałam, ale zawsze były za drogie, a można je spoojnie zastąpić.

spróbuj jeszcze do redakcji dziecisawazne. Oni też takie nowinki lubią publikować ;-)

Poleć forum