reklama

kaszki mleczne a mleko modyfikowane innej firmy

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez zea, 21 Marzec 2011.

1. zea

zea Fanka BB :)

Witam mamusie. Niedługo będę rozszerzać dietę małej i na razie zbieram informację. Daria od początku jest na butelce. Pije mleko Gerbera, które dobrze toleruje. Zaczęłam przeglądać skład kaszek różnych firm. W ich składzie jest mleko modyfikowane konkretnej firmy. Nie ma kaszek zawierających mleko Gerbera. I teraz moje pytanko: czy muszę zmienić mleko na mleko, które wchodzi w skład kaszki?
    Na początek i tak zaczynamy od kaszek bezmlecznych, więc jeszcze troszkę czasu jest. Ale nigdzie nie spotkałam się z informacją na temat czy dziecko może tak naprawdę zjadać 2 rodzaje mleka - jedno normalnie jako butle a drugie w gotowej kaszce.
    Dziękuję z góry za jakieś info.
    p.s. a może się po prostu czepiam? :p

2. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

hej, Julka piła bebilon pepti, a kaszki jadła z bobovity, więc mleko inne. Dobrze tolerowała jedno i drugie. Natomiast kaszki z nestle na mleku nan powodowały bóle brzuszka i wysypkę. Dodam, że w 5 dobie dostała nan i od 7 doby zaczeła się skaza białkowa, więc nan jej nie służył. Teraz pije mleko krowie, bebiko, zajada kaszki bobovity i nic jej nie dolega. Myślę, że spokojnie zatem, możesz podać kaszkę mleczną , bo na mleku gerbera nie znajdziesz, a jakbyś zauważyła jakieś niepokojące objawy, zawsze możesz zmienić kaszkę.

3. reklama
  4. martaik

martaik Fanka BB :)

Mój synek z kolei dostaje mleko Nestle nan pro, swietnie je toleruje, kaszke dostaje takze Nestle i nie ma bóli brzucha wiec na to nie ma reguly. Kaszka nie musi byc na mleku jakie dziecko dostaje normalnie, wiec spokojnie:)

Poleć forum