reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszki na mleku dla alergików

Paella

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Grudzień 2020
Postów
249
Dziewczyny potrzebuje pomocy. Jestem mamą 5 miesięcznej dziewczynki. Młoda jest aktualnie na Bebilonie pepti, bo ma podejrzenie alergii na bmk. I alergolog zaleciła rozszerzanie diety, a mianowicie kaszki Allerlac i Sinlac. Poczytałam i nie podobają mi się ich składy, jest tam niepotrzebny moim zdaniem cukier. Szukam alternatywy. Czy są tu mamy, które na pepti podawały inne kaszki dla swoich małych alergików? Jeśli tak to jakie?
 
reklama
Ja tez jestem mama chłopczyka z podejrzeniem alergii i tez wspomagamy sie bebilonem pepti. Ja małemu robie na tym mleku kaszki z Holle gryczana i Hipp jaglana. Dodatkowo obie sa bez glutenu, wiec na początek tez dobre. Maja dobre składy i nic po nich się nie dzieje złego. A uważam, ze podawanie cukru takim bobasom jest zupełnie zbędne.
 
Dziewczyny potrzebuje pomocy. Jestem mamą 5 miesięcznej dziewczynki. Młoda jest aktualnie na Bebilonie pepti, bo ma podejrzenie alergii na bmk. I alergolog zaleciła rozszerzanie diety, a mianowicie kaszki Allerlac i Sinlac. Poczytałam i nie podobają mi się ich składy, jest tam niepotrzebny moim zdaniem cukier. Szukam alternatywy. Czy są tu mamy, które na pepti podawały inne kaszki dla swoich małych alergików? Jeśli tak to jakie?
Sinlac nie jest taki zły, jak wybierzesz wersję bez cukru. Z tym, że to nie jest kasza. Natomiast przy alergiku sprawdza się, bo robisz raz dziennie i uzupelniasz witaminy. Jeśli chcesz coś lepszego, to polecam kaszę jaglaną. Sama gotujesz na wodzie i blendujesz np z jabłkiem lub bananem, potem z królikiem i warzywami. Każda kaszę możesz tak zrobić. Gotujesz ryż aż się rozgotuje i blendujesz. Z ryżem o tyle uważasz, że zatwardza. Kasza kukurydziana. Tylko tu uwaga, bo moje dziecko kukurydza uczulala.
 
Dziękuję dziewczyny. Sprawdzę holle. I chyba rzeczywiście spróbuję z jaglaną, żeby ją samej przyrządzić.
Dzięki @Destino za info o Sinlac bez cukru, nie wiedziałam o nim.
Będę coś próbować, żeby było zdrowo i smacznie 🙂
 
Do góry