reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaszki Nestle- o co chodzi ze moga byc szkodliwe?

reklama
Tak, to jest oficjalna informacja o przekroczeniu ilości kadmu w kaszkach Nestle. Niestety to się zdarzało w przeszłości. Trzeba sprawdzić czy mamy w domu którąś z podanych w artykule partii produktu.
Tylko ze moj maly jadl te kaszki codziennie, ma 14 miesiecy. I nie trzymam pustych opakowan po kaszkach wiec nie mam jak sprawdzic z ktorych partii jadl kaszki. Na ostatnich opakowaniach nie ma partii z listy ale skad mam wiedziec czy wczesniej nie jadl tych wycofanych? Nie jadl kaszki Sinlac bezglutenowej a to chyba w niej wykryli nadmiar kadmu.
I jak to w ogole mozliwe zeby firma Nestle wypuszczala do sprzedazy niesprawdzone produkty? W dodatku dla tak malych dzieci jak 4 miesieczne nietolerujace glutenu.
 
Ostatnia edycja:
Tu jest pełna lista produktów, ale te w tabeli zostały wycofane decyzją producenta do dalszej analizy. To są bezglutenowe produkty, z tego co widzę. Niestety, Nestle już wielokrotnie wycofywało produkty.
Dzieki za link. W tytule pisza ze kadm zostal przekroczony w Sinlac i niektorych innych kaszkach Nestle, a nizej ze zostal przekroczony w produkcie Sinlac a reszte produktow tylko sprawdzaja.
Na pewno rezygnuje z kupowania produktow tej firmy.
 
Dzieki za link. W tytule pisza ze kadm zostal przekroczony w Sinlac i niektorych innych kaszkach Nestle, a nizej ze zostal przekroczony w produkcie Sinlac a reszte produktow tylko sprawdzaja.
Na pewno rezygnuje z kupowania produktow tej firmy.
Ja z powodu wielokrotnych doniesień o przekroczeniu ilości pierwiastków chorobotwórczych w zasadzie nie podaję dziecku nic co zawiera ryż, sama też go unikam. Raz na jakiś czas producenci żywności się potykają takimi przypadkami, ale nie oszukujmy się, że produkty dla dzieci są pozbawione tego problemu. Jak widać, to się po prostu zdarza.
 
Ja z powodu wielokrotnych doniesień o przekroczeniu ilości pierwiastków chorobotwórczych w zasadzie nie podaję dziecku nic co zawiera ryż, sama też go unikam. Raz na jakiś czas producenci żywności się potykają takimi przypadkami, ale nie oszukujmy się, że produkty dla dzieci są pozbawione tego problemu. Jak widać, to się po prostu zdarza.
A ryz na mleku Hipp Bio jest zly? Jak jest Bio to nie jest wysoka jakosc?
 
reklama
reklama
Moze to polska filia Nestle odwala takie rzeczy? A co z Gerberami? Maja tylko logo Nestle? Czy produkty Hipp i Bobo Vita byly kiedykolwiek wycofane ze sprzedaży? Te dodatki w Hipp sa szkodliwe dla zdrowia czy moge spokojnie dawac, co jest nie tak w skladzie? A Bobo Vita to dobra marka?
 
Do góry