reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

katar

Dołączył(a)
28 Sierpień 2011
Postów
3
Witam drogie mamy podpowiedzcie mi czy to jest katar alergiczny czy nie. MOja mała córeczka ma 13 miesiecy i od 2 tygodni leci jej z nosa ja bym to nazwała woda nosek nie jest zatkany w nocy normalnie odycha. Lekarz powiedział że na katar nic nie poradzi mósi sam przejsc i tyle.Dawałam jej krople nic nie pomagają.NOE WIEM CO ROBIĆ?
 
reklama
Być może jest to katar alergiczny,choć nie zawsze woda z noska oznacza alergię lecz wbrew pozorom infekcję.
Kochana zmień pediatrę,bo lekarz który twierdzi,że nic nie poradzi na katar i sam ma sobie zniknąć to nie pediatra tylko z koziej d... trąba:no:
Jeśli zwykłe krople do noska nie pomagają,mógł przynajmniej zaordynować maleńkiej Zyrtec w kropelkach doustnie.To jest lek na alergię.Jeśli ją ma,to pomoże,a jak alergii nie ma,to na pewno nie zaszkodzi.

Pozdrawiam świątecznie:-)
 
... często wychodzącym zębolkom towarzyszy katar, wtedy właśnie nie jest taki gęsty-infekcyjny tylko woda :tak: bynajmniej u nas tak było;-)
 
dianuśka - zmień pediatrę bo na katar można wiele poradzić jaki już dziewczyny pisały. My przy zębach miałyśmy gęsty katar ale lekarka go kontrolowała i dała małej i krople do nosa i kazała solą morską psikać i jak możemy to inhalacje zimne robić żeby ulżyć. Bo po za tym zdrowiutka.
Jednak dobrych pediatrów często brakuje w tym kraju, sama miałam nieprzyjemność trafić na kilkoro konowałów a nie lekarzy :dry:
 
Spróbuj spray do nosa Euphorbium u nas często były katarki i ten specyfik pomagał.
Tutaj masz opinie na jego temat Opinie o Euphorbium Compositum S Aerozol Heel - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl
Co do pediatry miałam taką sytuację: nasza córeczka bardzo dużo ulewała,miała suche czerwone policzki i domyśliłam się,że to alergia natomiast nasz pediatra upierał się,że nie (przez ulewanie wit D3 nie chciała się przyswajać) stwierdziłam,że trzeba iść do alergologa i to była trafna decyzja okazało się,że córcia ma skazę białkową.Myślałam,że uduszę pediatrę:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a gdy poszliśmy i powiedziałam,że ma skazę to stwierdził "A jednak miała Pani rację":wściekła/y::wściekła/y:
Więc jeżeli masz możliwość zasięgnij opinii innego lekarza.
 
Moja mala miala katar 2 tygodnie a teraz to juz nie ma wody z nosa tylko jeszcze sie nie moze oczyscic do konca, nad ranem ma zatkany nosek i jeszcze sie troche meczy. uzywam wody ze sterimaru, a dzis dalam jej doslownie 3 krople syropu z cebuli. Nasza lekarka na urlopie do 17stego. zobacze postepy ale i tak wybiore sie do lekarza na kontrol zeby ja osluchala.
 
Stosuj maść majerankową gwarantuję sukces murowany, przejdzie po godzinie może dwóch będzie oddychał przez nos i zapomni o katarze. Smaruj pod noskiem. A wieczorem wokół grzejników wykej parę kropel oilbasa.
 
reklama
U nas grzejniki juz nie chodza to malo co daje, ale wieszam jej mokra pieluszke na lozeczku i smaruje takim olejkiem co mozna tez smarowac na klatce. Maja ma oskrzela zdrowe, lekarka powiedziala mi ze to tez moze byc na tle alergicznym bo ona ma skaze bialkowa, a ostatnio po wprowadzeniu posilkow stalych po jednym obiadku w ktorym byla pietruszka, wysypalo ja. narazie w dzien jest niezle, nad ranem ma troszke zapchane, ale niestety u nas to ja i maz tez tak mamy z rana :(
 
reklama
Do góry