reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Katarek u 3mies dziecka

Olka1909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2018
Postów
30
Witajcie to znowu ja ..czy u waszych dzieci tez katar sie utrzymuje tyle czasu ma juz z miesac katar bylismy u lekarza powiedzal ze czysty nosek ma i kazal odciagac przepisał paracetamol witamine c i bakterie bo niby zlapał wirusa...bo robił zielono kupe ...ja mu odciogam juz miesac i odgurzaczem (katarek )nie wiem czy mu tam nie uszkodziłam czegos ..podaje mu disne mar beby sol do oczyszczenia iichalacje nasyvin beby. A i bylismy u laryngologa i tez powiedzal ze ma czysty nosek nie wiem co juz robic
 
reklama
Może posmaruj go na noc depulolem. Katarek ( odkurzacz ) nie powinien zaszkodzić. My zawsze przy przeziębieniu używamy i nigdy nie było problemów. Pod nosek możesz smarować dziecku maścią majerankową. Nie szkodzi maluszkom a może pomoc w odblokowaniu nosa. Wietrz pomieszczenia No i nie poddawaj sie. Może przejdź się do innego lekarza jak dalej nic nie pomoże.
 
Może ma katar od suchego powietrze w mieszkaniu?
Czy maluch kaszle, katar mocno przeszkadza w jedzeniu?
Od dawna używasz tych leków i zleceń od lekarza?

Nasivin można psikać tylko kilka dni, bo wysusza śluzówki, nie dawałabym paracetamolu jak nie ma temperatury. Żywe kultury bakterii nie zaszkodzą.
A zalecenia od lekarza: skoro nos czysty to co masz odciagać? Ja bym chyba zmienila pediatrę. Czy kupy zielone często się zdarzają?
Odciaganie przez dłuższy czas, miesiac jak piszesz, może wysuszyć śluzówki w nosku i dodatkowo zwiększyć produkcję wydzieliny.

U nas pomogło nawilżanie powietrza, psikania wodą morską i układanie na brzuszku.
 
Wlasnie jest co odciagac bo 2razy dzienie odciogam bo boje sie czesciej tez psukam mu woda morska ..nawilżane jest powietrze juz wszystkiego lapie sie ..odciogne mu i chwila i ma caly nosek juz no kaszle ...chyba sie zbiore i pojade jeszcze raz do pedjatry moze antybiotk
 
Lekaz przepisał bo wirusa złapał..no to co zrobic zeby mu przeszło czekac az dzieciak mi sie zameczy ..on ma 3mies juz a przyjoł tyle juz lekow ze ja przez 30lat tyle nie wziełam ..gdzie szukac pomocy
 
reklama
reklama
Do góry