reklama

Kaucja za wynajem mieszkania a jej zwrot?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Camilla85, 10 Kwiecień 2012.

1. Camilla85

Camilla85 Fanka BB :)

Witam serdecznie potrzebuje pomocy w pewnej sprawie:
    'Wynajmujemy z mężem mieszkanie umowa była zawarta na czas określony do czerwca 2012 niestety jest ona dla nas zbyt drogie bo wcześniej mieszkały z nami 3 osoby więc wychodziło całkiem nie drogo,jedna osoba wyprowadziła się w listopadzie 2011 dwie następnym już w 2012 ale nie w tym tkwi problem.
    Płatność za mieszkanie jest do 15 każdego miesiąca, w marcu zapłaciliśmy czynsz i rachunki(1800 plus opłaty licznikowe) ale kilka dni pózniej powiedzieliśmy że chcemy się w kwietniu wyprowadzić,postawili nam warunek że zakładając iż mieszkamy do 15.04 mamy zapłacić im 900zł z kaucji miało iść na rachunki i ewentualne straty.
    Dziś napisali że 900zł mamy zapłacić do czwartku 12.04 i za ewentualne starty bo kaucji nie starczy na pokrycie wszystkiego zanaczam że kaucji było wpłacone 1800zł wychodzi na to że połowe kaucji czyli 900zł dołożą do tego co my im damy 900zł i to tak jaby było zapłacone 1800zł pozostałe 900zł ma iśc na straty i rachunki co z pewnością nie starczy.Moje pytanie brzmi czy nie powinni wziąść tylko 900zł któe im damy za połowe czynszu bo mieszkamy tylko do 15.04 a z kaucji 1800zł odliczyć rachunki i ewentualne starty gubie się już w tym wszystkim pomoże ktoś?

2. anitha

anitha Fanka BB :)

nie rozumiem czemu macie placic tylko za polowe czynszu skoro mieszkacie caly miesiac? w tym wypadku powinans sie cieszyc ze tylko masz polowe do zaplacenia a nie calosc.. co do kaucji to niewiem jak jest u was ale ja zawsze w umowie mialam napisane od kiedy do kiedy jest ta umowa i ze w razie czego jak bym potrzebowala sie wyprowadzic wczesniej musze to zglosic na miesiac czy dwa do przodu (w zaleznosci od agencji) zeby kaucja zostala zwrocona. Wiadomo ze nie zawsze sie ja dostaje lub dostaje sie jakas czesc ale zawsze to cos.. a rachunki byly przysylane na nasz nowy adres ktory zawsze trzeba bylo podac w starej agencji.

ps. my placiclismy zawsze na miesiac z gory wiec jak np. zaplacilam za luty a w marcu sie wyprowadzalam to juz nie placilam tego miesiaca.

3. reklama
  4. Majka345

Majka345 Zaciekawiona BB

Odgrzewam temat bo mam pewien problem. Osoba od której chcę wynająć mieszkanie chce zawrzeć ze mną umowę na tzw najem okazjonalny. Nie wiem do końca co to jest i z czym to się je. Tutaj czytałam o tym i z tego co widzę, to ma to na celu ochronę wynajmujących mieszkanie.... ?

5. złośka

złośka Gość

Najem okazjonalny-czyli osoba która wynajmuje Ci mieszkanie może w każdym momencie wypowiedzieć Ci umowę. Na dodatek musisz zagwarantować, że w takiej sytuacji masz gdzie się wyprowadzić.

Poleć forum