reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ketony w moczu

kamiliszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2021
Postów
78
Hej. Aktualnie jestem w 22 TC. Dzisiaj robiłam ogólne badania moczu i glukozę na czczo. Glukoza wyszła ok, wszystkie 3 parametry natomiast w moczu wykryto mi tylko duża ilość ketonów. Tzn norma wg laboratorium to od 0 do 5, a ja mam aż 15. Co to może oznaczać?
 
reklama
Niewykrytą cukrzycę albo że jesteś na diecie keto.
Albo po prostu miałaś za długą głodówkę, żeby być na czczo.
 
Ostatnia edycja:
Hej. Aktualnie jestem w 22 TC. Dzisiaj robiłam ogólne badania moczu i glukozę na czczo. Glukoza wyszła ok, wszystkie 3 parametry natomiast w moczu wykryto mi tylko duża ilość ketonów. Tzn norma wg laboratorium to od 0 do 5, a ja mam aż 15. Co to może oznaczać?
Ja miałam normę przekroczoną dziesięciokrotnie. Lekarka mówiła, że zbyt mocno przegłodziłam się przed badaniami. Kazała zrobić ponownie badanie moczu, lecz prosiła abym dzień przed badaniem jadła normalnie (tzn nie była na czczo przez 12 godzin). Wynik wyszedł prawidłowy. Od tej pory mocz robię w inny dzień niż krew.
 
@Nati1710 To bardzo źle robisz. Bo to chodzi o to, by cukier na czczo był prawidłowy i jednocześnie nie było ketonów.
To co radzisz, gdy mam bardzo niski cukier (rano potrafię mieć nawet 58, maksymalnie 74). Po godzinie od posiłku cukier mam poniżej 100.
Jeszcze jakiś czas temu miałam delikatny problem z cukrem. Na szczęście zdrową dietą opanowałam go (przynajmniej tak mi się wydaje😃). Na krew to chyba obowiązkowo minimum 12 godzin na czczo człowiek powinien być, niestety dla mnie to za długo bez jedzenia. Dam radę wytrzymać, ale nie lubię uczucia głodu.
A ty jakie masz sposoby aby ketony nie pojawiały się w moczu?
 
Ciężko mi powiedzieć, bo ja nigdy ketonów nie miałam, ale cukier miałam za wysoki.
Chyba najlepiej przedyskutować to z diabetologiem.
Masz za niski cukier i stąd ketony. Za mało lub źle jesz.
 
Ja miałam normę przekroczoną dziesięciokrotnie. Lekarka mówiła, że zbyt mocno przegłodziłam się przed badaniami. Kazała zrobić ponownie badanie moczu, lecz prosiła abym dzień przed badaniem jadła normalnie (tzn nie była na czczo przez 12 godzin). Wynik wyszedł prawidłowy. Od tej pory mocz robię w inny dzień niż krew.
Ja właśnie tez nic nie jadłam od 18 albo i 17 a badania wykonałam o 6 rano następnego dnia. Oby u mnie było to samo co u Ciebie 😊 dzięki 😘
 
reklama
Hej. Aktualnie jestem w 22 TC. Dzisiaj robiłam ogólne badania moczu i glukozę na czczo. Glukoza wyszła ok, wszystkie 3 parametry natomiast w moczu wykryto mi tylko duża ilość ketonów. Tzn norma wg laboratorium to od 0 do 5, a ja mam aż 15. Co to może oznaczać?
Oznacza to, że byłaś na czczo i nic nie jadłaś, więc organizm zaczął sam siebie jeść :D Badania moczu lepiej nie robić na czczo (po długiej głodówce), bo wychodzą właśnie takie kwiatki jak ketony :) Jeśli nie masz problemu z cukrem, to po prostu za długo nie jadłaś.
 
Do góry