reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Ketotifen

sandra1982

Sierpniowa mama'06 Fan(ka)
Rozwiązania
0
Witajcie mamusie!
Czy ktores z malenstw dostawalo Ketotifen?
Mojej Sarze pojawily sie na twarzy czerwone placki i pediatra przepisala ten wlasnie lek. Mam pytanie: czy jest skuteczny? I czy byly jakies widoczne skutki uboczne?
Wczesniej dermatolog pediatra przepisala nam Clemastinum, zmiany zniknely, potem profilaktycznie malej podawalam calcium w syropie (zalecenie pediatry z osrodka zdrowia) i bylo ok, a wczoraj znowu pojawily sie zmiany alergiczne, wiec pediatra przepisala Ketotifen.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Pozdrawiam.

reklama

agnieszka81

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Witam!
Kubuś dostawał ketotifen ale na przedłużający się katar.Brał go przez dwa tygodnie, katar ustąpił.Nic więcej nie mogę Ci powiedzieć, żadnych skutków ubocznych nie było:-D, a w smaku jest znośne do przełknięcia :))

sandra1982

Rozwiązania
0
Dzieki Agnieszka!
Bo gdzies wyczytalam, ze po Ketotifenie dzieci maja wzmozony apetyt - non stop by jadly! i troche mnie to przerazilo! :-)

A jaka dawke dostawal Kubus? Ja mam malej dawac 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 2.5 ml przez miesiac.

Rozwiązania
0
Dzieki Agnieszka!
Bo gdzies wyczytalam, ze po Ketotifenie dzieci maja wzmozony apetyt - non stop by jadly! i troche mnie to przerazilo! :-)

A jaka dawke dostawal Kubus? Ja mam malej dawac 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 2.5 ml przez miesiac.
czesc jestem tu nowa i probuje sie tutaj odnalezsc mam synka pol roku i dawalam mu ketotifen bo mial 3 razy zapalenie oskrzeli lekarz mowil ze to od alergi on mial 3 mies wtedy podalam mu 2 buteleczki a wiecie od czego ta alergia byla starsza corka 5 lat gosia miala chomika dopiero po zlikwidowaniu krecika alergia minela

margot

Mamma Mia!
Rozwiązania
0
Wszystkie leki antyhistaminowe, takie jak ketitofen, zyrtec, clemastinum, claritine i wiele innych mają, czy raczej - mogą mieć, wiele skutków ubocznych, najczęściej wzmożony apetyt i wzmożona senność. Ale np. ja podając synkowi Clemastinum nie zaobserwowałam ani jednego, ani drugiego. Fakt, że nie brał długo - raz 1,5 tygodnia, raz tydzień.

sandra1982

Rozwiązania
0
Wszystkie leki antyhistaminowe, takie jak ketitofen, zyrtec, clemastinum, claritine i wiele innych mają, czy raczej - mogą mieć, wiele skutków ubocznych, najczęściej wzmożony apetyt i wzmożona senność. Ale np. ja podając synkowi Clemastinum nie zaobserwowałam ani jednego, ani drugiego. Fakt, że nie brał długo - raz 1,5 tygodnia, raz tydzień.
Tez podawalam malej Clemastinum, ktore dermatolog-pediatra nam przepisal i tez nie zaobserwowalam u niej zadnych skutwko ubocznych. Wczoraj podalam malej Ketotifen pierwszy raz i posmarowalam zmiany mascia robiona na recepte i dzisiaj po plackach nie ma praktycznie sladu. Ketotifen mam podawac przez miesiac.

agnieszka81

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Sandra1982-Kubuś dostawał taką samą dawkę, ale nie zaobserwowałam, żeby był bardziej senny czy miał wzmożony apetyt, fakt faktem krążą opinie, że po lekach antyhistaminowych się tyje:baffled:

baśka

Mama Karola i Bartka
Miasto
Elbląg
Rozwiązania
0
a my bierzemy ketotifen już ponad 9 m-cy!!! po roczku mamy odstawiać, a zaczęło się od uczulenia na skórze no i mamy olbrzymie obciążenie rodzinne - oboje z mężem jesteśmy alergikami więc lekarz kazał żeby mały był na ketotifenie dopóki będą wprowadzane nowe pokarmy...nie wiem czy to nie za długo :( ale żadnych obawów ubocznych nie było (bierzemy 2 razy dziennie po 1,5 ml) co prawda Karol lubi sobie pojeść ale jest szczupły :) a senny to na pewnoe nie jest - śpi mniej niż inne dzieci w jego wieku

reklama

poziomeczka_82

Szczęśliwa mama
Miasto
wielkopolska
Rozwiązania
0
Wątek nie był już dawno odwiedzany ale mam nadzieje, że znajdą się rodzice, którzy odpowiedzą mi na parę nurtujących mnie pytań związanych z podawaniem swoim dzieciom leku - ketotifen.

czy podawałyście ten lek niemowlakowi poniżej 7 m-ca ? Na ulotce jest napisane, że od tego m-ca można podawać , pediatra przypisał ten lek mojej 4,5 m-cznej córce.

Jak maluszki reagowały na lek?
Jak szybko ustąpiły objawy ? Czy po odstawieniu obrzęki skórne powracały?
Jak długo stosowałyście lek?

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry