reklama

Ketotifen

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez sandra1982, 17 Maj 2007.

1. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie mamusie!
    Czy ktores z malenstw dostawalo Ketotifen?
    Mojej Sarze pojawily sie na twarzy czerwone placki i pediatra przepisala ten wlasnie lek. Mam pytanie: czy jest skuteczny? I czy byly jakies widoczne skutki uboczne?
    Wczesniej dermatolog pediatra przepisala nam Clemastinum, zmiany zniknely, potem profilaktycznie malej podawalam calcium w syropie (zalecenie pediatry z osrodka zdrowia) i bylo ok, a wczoraj znowu pojawily sie zmiany alergiczne, wiec pediatra przepisala Ketotifen.
    Bede wdzieczna za odpowiedz.
    Pozdrawiam.

2. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Kubuś dostawał ketotifen ale na przedłużający się katar.Brał go przez dwa tygodnie, katar ustąpił.Nic więcej nie mogę Ci powiedzieć, żadnych skutków ubocznych nie było:-D, a w smaku jest znośne do przełknięcia :))

3. reklama
  4. sandra1982

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieki Agnieszka!
    Bo gdzies wyczytalam, ze po Ketotifenie dzieci maja wzmozony apetyt - non stop by jadly! i troche mnie to przerazilo! :-)

A jaka dawke dostawal Kubus? Ja mam malej dawac 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 2.5 ml przez miesiac.

5. ulcia25

ulcia25

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czesc jestem tu nowa i probuje sie tutaj odnalezsc mam synka pol roku i dawalam mu ketotifen bo mial 3 razy zapalenie oskrzeli lekarz mowil ze to od alergi on mial 3 mies wtedy podalam mu 2 buteleczki a wiecie od czego ta alergia byla starsza corka 5 lat gosia miala chomika dopiero po zlikwidowaniu krecika alergia minela

6. margot

margot Mamma Mia!

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wszystkie leki antyhistaminowe, takie jak ketitofen, zyrtec, clemastinum, claritine i wiele innych mają, czy raczej - mogą mieć, wiele skutków ubocznych, najczęściej wzmożony apetyt i wzmożona senność. Ale np. ja podając synkowi Clemastinum nie zaobserwowałam ani jednego, ani drugiego. Fakt, że nie brał długo - raz 1,5 tygodnia, raz tydzień.

7. sandra1982

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tez podawalam malej Clemastinum, ktore dermatolog-pediatra nam przepisal i tez nie zaobserwowalam u niej zadnych skutwko ubocznych. Wczoraj podalam malej Ketotifen pierwszy raz i posmarowalam zmiany mascia robiona na recepte i dzisiaj po plackach nie ma praktycznie sladu. Ketotifen mam podawac przez miesiac.

8. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sandra1982-Kubuś dostawał taką samą dawkę, ale nie zaobserwowałam, żeby był bardziej senny czy miał wzmożony apetyt, fakt faktem krążą opinie, że po lekach antyhistaminowych się tyje:baffled:

9. agnieszka81

agnieszka81 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a!i przez 14 dni miał brać;-)

10. reklama
  11. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a my bierzemy ketotifen już ponad 9 m-cy!!! po roczku mamy odstawiać, a zaczęło się od uczulenia na skórze no i mamy olbrzymie obciążenie rodzinne - oboje z mężem jesteśmy alergikami więc lekarz kazał żeby mały był na ketotifenie dopóki będą wprowadzane nowe pokarmy...nie wiem czy to nie za długo :( ale żadnych obawów ubocznych nie było (bierzemy 2 razy dziennie po 1,5 ml) co prawda Karol lubi sobie pojeść ale jest szczupły :) a senny to na pewnoe nie jest - śpi mniej niż inne dzieci w jego wieku

12. poziomeczka_82

poziomeczka_82 Szczęśliwa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wątek nie był już dawno odwiedzany ale mam nadzieje, że znajdą się rodzice, którzy odpowiedzą mi na parę nurtujących mnie pytań związanych z podawaniem swoim dzieciom leku - ketotifen.

czy podawałyście ten lek niemowlakowi poniżej 7 m-ca ? Na ulotce jest napisane, że od tego m-ca można podawać , pediatra przypisał ten lek mojej 4,5 m-cznej córce.

Jak maluszki reagowały na lek?
    Jak szybko ustąpiły objawy ? Czy po odstawieniu obrzęki skórne powracały?
    Jak długo stosowałyście lek?

Poleć forum