reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kidy i na co szczepić

Kamillos

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2017
Postów
134
Kiedy szczepiliscie swoje pociechy i na co .? Moja mała miała termin na szczepienie ,ale w związku z tym że w domu wszyscy byli chorzy i dopiero co wyszli z infekcji przełożyłam szczepienia o 3 tygodnie zresztą ona sama w 3 tyg miała infekcje i brała sterydy. Teraz ma 8 tyg
 
reklama
Rozwiązanie
U
Szczepię według kalendarza szczepień tylko samfs wykupuję szczepionkę PENTAXIM. Jedno ukłucie zamiast trzech. Ostatnie szczepienie miałam jak córka skończyła 2 latka teraz dopiero jak skończy 6 lat. Pierwsze obowiązkowe szczepienie w pierwszej dobie życia.
Ja zaczęlam szczepic jak synek mial 4 miesiace. Ale my mieszkamy w Szwecji i tutaj kalendarz jest troche inny niz w Polsce. Teraz ma 13 miesiecy i jest po pelnym cyklu szczepien infanrixem hexa tzn zgodnie ze szwedzkim trybem: dwie dawki podstawowe i jedna przypominajaca. Na pneumokoki bedziemy sie dopiero szczepic za okolo miesiac dwoma dawkami w odstepach dwumiesiecznych. No a na koniec okolo drugich urodzin swinka odra i rozyczka.
 
My mieliśmy pierwsze szczepienie w 3 miesiącu życia dziecka i była to szczepionka 6w1 (polio, krztusiec, błonica, zakażenia wywołane bakteriami Haemophilus influenzae podtyp B, wirusowe zapalenie wątroby typu B, tężec), i w tym samym czasie pierwsza dawka również na pneumokoki. Potem w wieku 11 msc szczepionka 3w1 (odra, różyczka, świnka). Ale ja w Austrii mieszkam i raczej tu obowiązują inne szczepienia.
 
Szczepię według kalendarza szczepień tylko samfs wykupuję szczepionkę PENTAXIM. Jedno ukłucie zamiast trzech. Ostatnie szczepienie miałam jak córka skończyła 2 latka teraz dopiero jak skończy 6 lat. Pierwsze obowiązkowe szczepienie w pierwszej dobie życia.
 
Rozwiązanie
Do góry