reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy bedzie Listopad 2006?

witajcie ja mam termin na 9.11- jestem w 12 tc, czuje sie świetnie, mimo iz jeszcze ten tydz łykam sobie duphastonik- bo b niereg @ miałam, potem zacznę sobie pływać- bo uwielbiam- a puki duphaston biore to gino zabronił ruchu- stąd 4 kg mam do przodu- ale ponoc nie widac- brzusio sie juz lekko zaokrągla- tak ze spodnie sie nie dopinają- swoja fasolke na usg widziałm juz 2 razy- w 6 tyg i teraz w 11 ma juz 4,4 cm i dwia nówżki i rączki i strasznie sie ruszało- maz wmawia ze bedzie facet...ja sie z nim drocze ze dziewczynka- choc czuje przypływ meskich hormonów ;Dzreszta niewazne- najwazniejsze by zdrowusie było!!!
pozdrawiam cieplutko i postaram sie często zaglądac na listopadówki....choc u mnie moze sie jeszcze okazac koniec pazdziernika.


 
reklama
witam wszystkie przyszłe mamy :laugh:ja rowniez mam termin na listopad a konkretnie na 21
to moja druga dzidzia moja corka urodzila sie 1.11.2001 ma orginalną datę urodzenia.bardzo cieszę się na moją drugą dzidzię,bo bardzo się o nią z mężem staraliśmy(przeszło rok)nasza córka też nie może się doczekać.jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam i ściskam wszystkie oczekujące mamuśki ;D
 
Witaj:)
Wiele osob ma termin na 21:)
mam nadzieje ze zasypiesz nas wiadomosciami:)
Ucaluj corke:) i meza tez;)
 
dziekuje bardzo nawet nie wiedzialam ze tak duzo dziewczyn ma termin na 21 korzystam z tego forum dopiero od wczoraj i bardzo mi sie podoba mozna znalezdz wiele interesujacych informacji rowniez cie pozdrawiam serdecznie ;D ::)
 
Pamietam dokładnie jak lekarz wyznaczył mi termin porodu na 14 listopada. Z niecierpliwością zaczęłam odliczać te miesiace.
Mój syneczek urodził się 21 listopada ,tydzień po terminie.

POZDRAWIAM GORĄCO WSZYSTKIE LISTOPADÓWKI!!!

 
Czesc laski. Mam termin na 8 listopada. Jestem bardzo ciekawa czy bedzie chlopak czy dziewczynka.Czekam na wasze odpowiedzi jak sie czujecie i wogole...minulka
 
witaj powiem ci ze u mnie samopoczucie nawet niezle procz zmeczenia to moja druga ciaza mam juz 4 letnia coreczke mam termin na 21 listopada moja dwojeczka bedzie z listopada bo corka jest z 1 listopada pozdrawiam :laugh:
 
witajcie kobiety. mam termin na 17 listopad. bardzo mnie ciekawi jak wygląda terz moj dzidzia...?
mam tylko problem z określeniem tygodni ciąży bo każdy jakoś tak inaczej mówi. może któraś mi pomoże?
okres miałm 10 lutego. wg moich obliczeń to jestem w 12 tyg.c., ale słyszałam że może być 13, 14...?nie bardzo rozumiem. czy okres ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czy od dnia poczęcia...?
pozdrawiam.
 
jesli liczysz od pierwszego dnia ost miesiaczki ciaza trwa 280 dni (40 tyg), a jesli od dnai owulacji, to 266 dni (38 tyg), czyli termin porodu jest ten sam. :)
jelsli 10 lutego była ost @, to lekarski termin porodu masz na 17 listopada 2006.
 
reklama
Sa dwa pojecia medyczne : wiek plodu i czas trwania ciazy. Wiek plodu to tygodnie ktore uplynely od czasu zaplodnienia,a poniewaz niewiele kobiet wie kiedy mialo owulacje lekarze przyjmuja za pierwszy dzien ciazy pierwszy dzien wystapienia ostatniej miesiaczki. Ciaza trwa ok 10 mies ksiezycowych.

Zilustruje to na moim przykladzie:
Ostatnia moja miesiaczka zaczela sie 9 lutego, wiec dzisiaj jestem w 13-tym tyg (dokladnie 12 tyd 1 dzien) ciazy.
Owulacje mialam (wiem to poniewaz planujemy naturalnie rodzine) 25 lutego, a wiec plod a raczej nasze kochane dzieciatko :) ma dzis 10 tygodni.

 
Do góry